کد مطلب:  30409 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سینماها چه روزهایی از سال تعطیل هستند؟

سینماها چه روزهایی از سال تعطیل هستند؟

ایام تعطیلی سینماهااگر می خواهید بدانید که سينماها چه روزهايى از سال تعطيل هستند با پورتال آسمونی همراه...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایام تعطیلی سینماها اگر می خواهید بدانید که سینماها چه روزهایی از سال تعطیل هستند با پورتال آسمونی همراه باشید سینماها چه روزهایی از سال تعطیل هستند؟ سینماهای کشور در ایام زیر که از جمله روزهای مذهبی و ملی هستند به طول کامل تعطیل هستند. لازم به ذکر است:

در روزهای مناسبتی به هم پیوسته، سینماها در روز آخر مناسبتی از ساعت 17 بازگشایی می شوند. (برای مثال در روز 15 خرداد سینماها از ساعت 17 باز می شوند).

به نوشته پورتال آسمونی ایام تعطیلی کامل سینماها به شرح زیر است: دهه اول محرم، ایام فاطمیه، شب های قدر، 14 خرداد، 15 خرداد

از سینما بیشتر بدانیم

سینما در اصل واژه ای است یونانی به معنای حرکت ، اما در اصطلاح ، سینما ، هنر و فنی است که به کمک یک سری تصاویر متحرک ، پیامی را به مخاطب خود که همان تماشا گر است منتقل می کند. اگر می خواهید بدانید سینما چیست، این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی کامل و تاریخچه سینما می پردازیم. سینما آخرین هنر و به عبارت دیگر هفتمین هنر است . شش هنر دیگر عبارتند از : تئاتر ، نقاشی ، مجسمه سازی ، معماری ، موسیقی و رقص . در این میان سینما تنها هنری است که نه تنها شش هنر دیگر را به خدمت گرفته بلکه به گونه ای توانسته آنها را اعتلا نیز ببخشد. همچنین سینما صنعت ، فن و تکنیک را نیز به خدمت گرفته و در متن خود دارد.

اهمیت سینما هنوز سینما دوره های آغازین خود را طی می کرد که لنین ( از جمله پایه گذاران و سردمداران نظام کمونیست شوروی ) درباره سینما گفت :

« سینما با ما ، همه ارتش های دنیا بر علیه ما ، سرانجام پیروز خواهیم شد.»

همین یک جمله که از زبان یک سیاستمدار نقل شده ، به خوبی نشانگر اهمیت و قدرت سینماست. سینما وسیله خوبی برای تبلیغ و ارائه دیدگاه ها و اندیشه های سیاسی و اجتماعی و حتی اقتصادی است و از همین رهگذر گاه مخاطبش را به بی راهه برده و او را در چمبره تبلیغات گسترده اسیر کرده ، اما با این وجود سینما به علوم مختلف از پزشکی ، الکترونیک و جغرافیا گرفته تا فیزیک ، شیمی و تاریخ خدمات شایانی نموده است. سینما ، این وسیله سمعی و بصری جذاب ، بزرگترین کارکردش در خلق رویا ، خلق ماجرا ، خلق شخصیت های دوست داشتنی ، نفرت انگیز ، ترحم بر انگیز و... و در نهایت ایجاد احساسات عمیق انسانی از عشق و محبت گرفته تا ترس و نفرت است. دیگر سینما یک وسیله ساده سرگرمی ساز نیست ، سینما پا را بسیار فراتر گذاشته و تجربه نشان داده ، نادیده گرفتن آن امری غیر عاقلانه است ، چه از سوی تماشاگران معمولی و چه از سوی سیاست گذاران اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی جوامع مختلف.

: برای دریافت مشاوره درباره سینماها چه روزهایی از سال تعطیل هستند؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سینماها چه روزهایی از سال تعطیل هستند؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید