کد مطلب:  57262 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هشدار کلینتون درباره بازی خطرناک ترامپ: امیدوارم جنگی را با ایران آغاز نکند

هشدار کلینتون درباره بازی خطرناک ترامپ: امیدوارم جنگی را با ایران آغاز نکند

این هشدار در حالی انجام می‌شود که در هفته‌های اخیر تنش‌ها بین ایران و آمریکا به اوج خود رسیده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ایالات متحده آمریکا در توییتی نوشت: «یکی از هدیه‌هایی که ترامپ می‌تواند به کشور و جهان بدهد، این است که در 15 روز آخر دوره ریاست جمهوری خود جنگی را با ایران آغاز نکند.»

به گزارش آسمونی به نقل از یورونیوز فارسی، هیلاری کلینتون تاکید کرد که تشخیص این موضوع که آیا دولت وی برخی اقدامات را به طور عمدی انجام می‌دهد یا بر اساس بی‌کفایتی صورت می‌گیرد دشوار است.

وی اضافه کرد که در هر صورت آن‌ها در حال انجام یک بازی خطرناک هستند.

این هشدار در حالی انجام می‌شود که در هفته‌های اخیر تنش‌ها بین ایران و آمریکا به اوج خود رسیده است. وزارت دفاع آمریکا در بحبوحه افزایش تنش‌ها یکشنبه شب دستور داد تا ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس نیمیتز همچنان در خاورمیانه باقی بماند.

کریستوفر میلر وزیر دفاع موقت آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که به نیمیتز دستور داده فعالیت روزانه‌اش را از سر بگیرد: «این ناو در حوزه عملیات فرماندهی مرکزی ایالات متحده [سنتکام] باقی خواهد ماند.»

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا حدود دو هفته پیش نیز اعلام کرده بود که زیردریایی هسته‌ای یواس‌اس جورجیا با عبور از تنگه هرمز وارد خلیج فارس شده است. در همان زمان نیز برخی رسانه‌های خبری اسرائیل خبر دادند که یک زیردریایی متعلق به ارتش اسرائیل روز آخر آذر از کانال سوئز گذشته و به سمت خلیج فارس در حرکت است.

با این حال ایران هشدار داد اگرچه به دنبال درگیری نیست، اما در صورت لزوم از خود دفاع خواهد کرد. علی ربیعی سخنگوی دولت ایران در جمع خبرنگاران مانند گذشته تاکید کرد که تهران به طور مستقیم و غیرمستقیم آغازگر هیچ جنگی نخواهد بود اما اگر خطای فاحشی از جانب آمریکا رخ دهد، از امنیت و منافع حیاتی کشور دفاع می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره هشدار کلینتون درباره بازی خطرناک ترامپ: امیدوارم جنگی را با ایران آغاز نکند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هشدار کلینتون درباره بازی خطرناک ترامپ: امیدوارم جنگی را با ایران آغاز نکند» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید