کد مطلب:  6028  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انرژی های پاک در استادیوم‌های میزبان بازی‌های جام‌جهانی 2014 برزیل

انرژی های پاک در استادیوم‌های میزبان بازی‌های جام‌جهانی 2014 برزیل

1393/02/20آسمونی : پس از انتخاب کشور برزیل به‌عنوان میزبان جام‌جهانی 2014، این کشور از برنامه‌های خود برای...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آسمونی : پس از انتخاب کشور برزیل به‌عنوان میزبان جام‌جهانی 2014، این کشور از برنامه‌های خود برای استفاده از انرژی‌های پاک پرده برداشت. اخبار منتشر شده نشان از پیاده‌سازی شماری از این برنامه‌ها در ورزشگاه‌های برگزاری بازی‌ها دارد. این کشور برخی از ورزشگاه‌های خود را با تجهیز به پنل‌های باتری خورشیدی، از امکان تامین انرژی پاک بهره‌مند ساخته است.

هر 12 استادیوم مورد استفاده در این بازی‌ها باید حداقل فاکتورهای مربوط به آلودگی محیط را کسب می‌کردند، حال آنکه علاوه بر به‌دست آوردن چنین ویژگی‌هایی، ده ورزشگاه از استادیم‌های مورد استفاده در بازی‌های جام‌جهانی 2014 برزیل موفق به کسب جوایزی از کمیسیون سازه‌های سبز ایالات متحده شده‌اند که به بررسی طراحی انرژی و تاثیرات محیطی سازه‌ها می‌پردازد. یکی از استادیوم‌ها، Mane Garrincha ‌است که در پایتخت این کشور یعنی برازیلیا واقع شده و جایزه‌ی پلاتینیوم این کمیسیون را از آن خود کرده است که آن را تبدیل به اولین استادیومی در جهان کرده که قادر به دریافت چنین نشانی شده است.

سقف ورزشگاه Mane Garrincha به لایه‌ای از پنل‌های باتری خورشیدی مجهز شده است که قادر به تولید 2.5 مگاوات انرژی الکتریکی است. انتظار می‌رود در بسیاری از اوقات انرژی تامین شده توسط این باتری‌های خورشیدی علاوه بر تامین میزان مورد نیاز برای راه‌اندازی زیرساخت‌های ورزشگاه، به شبکه‌ی برق شهری متصل شده و در اختیار سایرین قرار گیرد. باتری‌های خورشیدی تعبیه شده در سقف این ورزشگاه قادرند تا دو برابر انرژی مورد نیاز برای ورزشگاه را در حالت پیک مصرف تولید کند. براساس پیش‌بینی‌های انجام شده، این سیستم سالانه 3.78 میلیون دلار را برای ورزشگاه صرفه‌جویی خواهد کرد.

استادیوم Maracana در ریودوژانیرو نیز از مجموعه‌ی پنل‌های خورشیدی در سقف بهره خواهد برد که انرژی حاصل از آن برابر 3.3 مگاوات است.
استادیوم Governador Magalhaes Pinto در Belo که ورزشگاه تیم مینیرو است نیز مجهز به باتری‌های خورشیدی بوده و قادر است تا 1.5 مگاوات انرژی تولید کند.
استادیوم Pernambuco در Recife از انرژی خورشیدی برای سیستم حرارتی رخت‌کن‌ها، سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه‌ها استفاده خواهد کرد.
براساس گفته‌های Claudio Langone، یکی از مقامات مسئول در امر برگزاری مسابقات اعلام کرده است که این رقابت‌ها از منظر پایداری و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به‌عنوان بهترین دوره انتخاب خواهد شد.

Yingli اولین کمپانی چینی و در واقع اولین کمپانی فعال در عرصه‌ی تامین انرژی‌های پاک است که با اسپانسر شدن در جام‌جهانی 2010 بسیاری از توجهات را به سوی خود جلب کرد. این کمپانی برای جام‌جهانی 2014 برزیل نیز قراردادی همکاری را با فیفا به امضا رساند که پروژه‌های نام‌برده بخشی از این همکاری است.

: برای دریافت مشاوره درباره انرژی های پاک در استادیوم‌های میزبان بازی‌های جام‌جهانی 2014 برزیل فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «انرژی های پاک در استادیوم‌های میزبان بازی‌های جام‌جهانی 2014 برزیل» در کادر زیر بنویسید :

3 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید