کد مطلب:  38088  1 نظر
چگونگی ارائه یک کنفرانس کلاسی

چگونگی ارائه یک کنفرانس کلاسی

آسمونی، ارائه دادن یک مطلب و موضوع علمی در یک کلاس در برابر دانشجویان یا دانش آموزان معمولا سخت و استرس زاست....
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آسمونی، ارائه دادن یک مطلب و موضوع علمی در یک کلاس در برابر دانشجویان یا دانش آموزان معمولا سخت و استرس زاست. با توجه به اینکه اکنون در فصل مدارس و دانشگاه‌ها هستیم و ممکن است بسیاری از شما خود را آماده ارائه یک کنفرانس کلاسی بکنید، همراه آسمونی باشید تا نکاتی را برای یک ارائه خوب یا کنفرانس کلاسی متذکر شویم.

کنفرانس کلاسی
کنفرانس کلاسی
کنفرانس کلاسی

 

 معمولا نکات زیر برای یک کنفرانس کلاسی خوب توصیه می شود:

1) داشتن یک پاورپوینت شکیل، جذاب و پرمحتوا

آسمونی به شما توصیه می کند، به دلیل اینکه در همه دانشگاه ها و مدارس امکانات در یک حد نیست و برخی از ویدئوپروژکتورها قدیمی بوده و از کیفیت خوبی برخوردار نیستند، بهتر است از زمینه تیره و فونت روشن برای پاورپوینت استفاده نکنید و برعکس، از زمینه روشن و فونت تیره استفاده کنید. تکته بسیار مهم دیگر اینکه پاورپوینت شما باید خلاصه ای از صحبت های شما در کنفرانس باشد نه همه آن. وگرنه هر کس دیگری با پاورپوینت شما می تواند همان کنفرانس را ارائه دهد و این از جذابیت کنفرانس شما کم می کند.

نکاتی برای ارائه کنفرانس کلاسی
نکاتی برای ارائه کنفرانس کلاسی
نکاتی برای ارائه کنفرانس کلاسی

2) تسلط بر محتوای کنفرانس

برخی از افراد هستند که با وجود داشتن اطلاعات کمی درباره موضوع کنفرانس، میتوانند کنفرانس را با اعتماد به نفس و خوب ارائه کنند. البته این خود یک هنر است و افراد حرفه ای را می طلبد و به شما که تازه کار هستید توصیه نمی شود چنین ریسکی را بپذیرید. بلکه توصیه می شود قبل از کنفرانس، به خوبی بر مطالبی که می خواهید ارائه دهید مسلط باشید. برای تسلط بر مطالب، به خصوص اگر ارائه شما در یک کلاس دانشگاهی است، توصیه می کنیم قبل از شروع به جمع آوری مطالب، مهمترین و معروف ترین کتاب ها را در زمینه مورد نظر پیدا کنید. در این زمینه حتما سعی کنید با اساتید آن حوزه مشورت نمایید. نکته دیگر اینکه سعی کنید در لا به لای صحبت های خود، منبع صحبت خود را ذکر کنید، به خصوص اگر از منابع مهم و معروف و یا احیاناً انگلیسی استفاده نموده اید. با این کار کنفرانس شما نزد مخاطبان، معتبر و جذاب ارزیابی می شود و همچنین اعتماد به نفس شما را بالا می برد.

ارائه کنفرانس
ارائه کنفرانس
ارائه کنفرانس

3) داشتن اعتماد به نفس و مدیریت کردن استرس

آسمونی نکاتی را برای بالا بردن اعتماد به نفس و کاهش استرس شما در کنفرانس پیشنهاد می کند: 1) استرس دارای دو جنبه فیزیولوژیک و روانی می باشد که باید به هر دو جنبه آن بپردازید. 2) از نظر فیزیولوژیک، خوردن آب و کشیدن نفس عمیق تکنیک هایی هستند که بسیار بر کاهش استرس موثرند. 3) جنبه روانی استرس در واقع به مدیریت افکار اتوماتیک باز می گردند. همه ما در ذهنمان به صورت ناخودآگاه افکار داریم که موجب هیجانات بد، کاهش عملکرد و استرس می شوند. افکاری نظیر: ـ تپق زدن هنگام ارائه ـ خندیدن به شما ـ پرسیدن سولاتی که جواب‌شان را نمی دانیم تحقیقات نشان می دهند که تنها آگاهی از این افکار ناخودآگاه موجب کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس می شوند. 4) بلند صحبت کردن و صدای رسا باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. 5) حتما در حین کنفرانس تماس چشمی خود را بین همه افراد حاضر در جلسه تقسیم کنید و تنها به تعداد محدودی نگاه نکنید.

آسمونی

 

 
: برای دریافت مشاوره درباره چگونگی ارائه یک کنفرانس کلاسی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «چگونگی ارائه یک کنفرانس کلاسی» در کادر زیر بنویسید :

3 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید