ارائه واحد درسی "حقوق شهروندی " به دانشگاه‌ها ابلاغ شد | آسمونی
کد مطلب: 40447 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ارائه واحد درسی "حقوق شهروندی " به دانشگاه‌ها ابلاغ شد

ارائه واحد درسی "حقوق شهروندی " به دانشگاه‌ها ابلاغ شد

به گزارش آسمونی:واحد درسی آشنایی با کلیات "حقوق شهروندی " در سر فصل دروس دانشگاهی از سوی دستیار ویژه وزیر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ارائه واحد درسی
ارائه واحد درسی

به گزارش آسمونی:واحد درسی آشنایی با کلیات "حقوق شهروندی " در سر فصل دروس دانشگاهی از سوی دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

در راستای اجرای تکالیف مقرر در بند چهارم ساز و کار اجرای منشور حقوق شهروندی ابلاغی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، واحد درسی آشنایی با کلیات "حقوق شهروندی " در سر فصل دروس دانشگاهی از سوی دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

این ابلاغ بر اساس ضرورت تدوین و اتخاذ تدابیر لازم برای طراحی ساز و کار مطلوب و کارآمد در آموزش حقوق شهروندی برای دانشجویان و همچنین اعلام وزیر علوم در برنامه تدوینی به مجلس شورای اسلامی مبنی بر اهتمام نسبت به اجرای حقوق شهروندی متناسب با وظایف ساختاری وزارت علوم بوده است.

ارائه واحد فوق متأثر از برنامه سه ساله اصلاح نظام اداری وزارت علوم بوده است که پس از پیگیری‌های متعدد این وزارتخانه، تبادل مکاتبات با حوزه‌های متولی و حمایت‌های دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، در پایان دی ماه 1397 از سوی معاون آموزشی وزارت علوم اقدام به گنجاندن درس " آشنایی با کلیات حقوق شهروندی " به عنوان درس عمومی اختیاری موافقت شد.

این ابلاغیه از سوی وزارت علوم به اطلاع تمامی رؤسای دانشگاه‌ها به منظور ارائه واحد درسی آشنایی با کلیات حقوق شهروندی برای همه مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) ارسال شده است.

حقوق شهروندی جمهوری اسلامی ایران متأثر از احکام والای اسلامی و اصول متعدد قانون اساسی در فصل حقوق ملت (از اصل 19 تا 42) و سایر قوانین عادی متجلی گشته است. حق آموزش بدون تبعیض و برابر برای همه، حق داشتن دانشگاه امن برای آموزش، حق اظهار نظر آزاد در محیط دانشگاهی، حق بهرهمندی از مزایای آموزشی و پژوهشی فارغ از جناح بندی و سایر تمایزات، حق دسترسی به مراجع انضباطی و انتظامی عادلانه و منصفانه و مستقل و بی طرف به عنوان مهمترین حقوق شهروندی متناسب با وظایف و ساختارهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قابل اشاره است.

منبع: ایسنا

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره ارائه واحد درسی "حقوق شهروندی " به دانشگاه‌ها ابلاغ شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «ارائه واحد درسی "حقوق شهروندی " به دانشگاه‌ها ابلاغ شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 7 = ?