کد مطلب: 20059 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تعطیلات کریسمس چند روز است

تعطیلات کریسمس چند روز است

کریسمس و به دنبال آن سال نو میلادی بزرگترین و مهمترین عید و تعطیلات مردم جهان غرب بشمار می رود و تعطیلات...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

merry-christmasکریسمس و به دنبال آن سال نو میلادی بزرگترین و مهمترین عید و تعطیلات مردم جهان غرب بشمار می رود و تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مردم و همچنین بازار حتی از اواسط ماه اکتبر خود را آماده برگزاری این جشن و آیین بزرگ می کنند. آسمونی در این بخش تعداد روزهای تعطیل کریسمس را به شما عزیزان معرفی می کند.

در بسیاری از کشورهای دنیا تعطیلات کریسمس در بین تاریخ 24 دسامبر مصادف با روز قبل از کریسمس تا 6 ژانویه سال جدید میلادی است

در کشورهای اروپایی از 25 دسامبر تا 1 ژانویه را جشن می گیرند

و اختلاف کوچکی وجود دارد که گروهی می گویند حضرت مسیح 25 دسامبر به دنیا آمده اند و عده ای نیز می گویند 1 ژانویه که برای همین تاریخ شروع میلادی بوده است

البته تعطیلی این 13 روز طبق روال سال های گذشته در کشورهای مختلف متفاوت است، که این قاعده برای آمریکا و اروپا صدق می کند و 3 روز 25 دسامبر ، 1 ژانویه و 2 ژانویه به عنوان روزهای تعطیلی رسمی محسوب می شوند.

باید این موضوع را در نظر داشت که در تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل رسمی است، که اگر این ایام به این روزها بخورد، مسلماً آنها هم حزء تعطیلات محسوب می شوند.

ولی برای مثال در کشور ارمنستان تعطیلات از روز 30 دسامبر تا پایان روز 8 ژانویه می باشد.

البته مدارس و دانشگاه ها در خلال تمامی روزهای کریسمس و سال نو تعطیل است و دانش آموزان و دانشجویان خواهند توانست با خیال راحت از تعطیلات کریسمس و سال نو لذت ببرند.

از سوی دیگر دارندگان مشاغلی هم هستند که روزهای تعطیل و غیر تعطیل برایشان فرقی ندارد و می بایست بطور مرتب بر سر کار خود حاضر باشند. کارمندان پلیس, پزشکان، پرستاران و دیگر دست اندرکاران بخش درمانی از این دسته بشمار می روند.

همچنین با توجه به کشور محل سکونتتان تعطیلات کریسمس طولانی تر یا کوتاه تر است.

منبع: اختصاصی آسمونی
  • همچنین ببینید:
پیامک های تبریک کریسمس

زندگینامه حضرت عیسی

خواندنی های جالب کریسمس

تعطیلات کریسمس

تاریخ آغاز سال نو میلادی

تاریخ کریسمس

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «تعطیلات کریسمس چند روز است»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 9 = ?