کد مطلب:  55256 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چند نکته برای انتخاب همسر آینده

چند نکته برای انتخاب همسر آینده

باید ابتداخودتان را درست بشناسید و دلیل ازدواج خود را مشخص کنید وازخودتان بپرسید آیا به علت شرایط طرف مقابلتون میخواهید با او ازدواج کنید
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به نام یگانه عالم

باید ابتداخودتان را درست بشناسید و دلیل ازدواج خود را مشخص کنید وازخودتان بپرسید آیا به علت شرایط طرف مقابلتون میخواهید با او ازدواج کنید و یا بخاطر فرار از شرایط موجود درخانه است ؟

وقتی به سوالات پاسخ دهید وخودتان را بشناسید هدفتان در زندگی مشخص میشه وقطعا کمتر به مشکل برمیخورید.

همسر آینده ‌تان را بر اساس خواسته‌ها و موقعیت فعلی خود انتخاب کنید. تا باهم دریک کفه ترازو قراربگیرید و اختلافات طبقاتی واجتماعی وفرهنگی واقتصادی و...حداقل باشد.

اگر واقعا قصد ازدواج وتشکیل خانواده را دارید فقط به ظواهر ومسائل زود گذر متمرکز نباشیدزیرا مسائل اساسی تری در زندگی وجود دارد.

شناخت بهتر طرف مقابلتان بسیار مهم است وشما می‌توانید با معاشرت در دوران نامزدی و یا پرسش سوالات اساسی در طول جلسات خواستگاری ، شناخت زیادی از او به دست آورید.

وقتی دایره‌ی انتخاب‌های خود را وسیع‌تر کنید یعنی محیط کار، تحصیل و....خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که حداکثر احتمال را برای دیده شدن شما بیشتر میشود.

یا اینکه میتوانید خصوصیت اصلی همسر آینده‌تان را به نزدیکان و دوستان بگویید اگر آنان با چنین کسی برخورد کردند شما را به او معرفی کنند.

برای گرفتن تصمیم نهایی وانتخاب اصلی باید تمام نظرات و تفکرات را کنار هم بچینید و جنبه‌های مثبت و منفی ازدواج با این فرد را کنار هم مقایسه کنید و از یک روانشناس مشورت بگیرید وبعد تصمیم بگیرید.

زندگی شاد وپرازموفقیت برای تک تک شما عزیزان آرزومندم.

سارافلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

: برای دریافت مشاوره درباره چند نکته برای انتخاب همسر آینده فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چند نکته برای انتخاب همسر آینده» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید