کد مطلب: 20506 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تعطیلات سال نوی چینی

تعطیلات سال نوی چینی

تعطیلات سال نو چینی عموما بین یک تا دوهفته به طول می انجامد. ضمن اینکه سال نو چینی بر اساس سال قمری محاسبه می...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

chinese-new-year

تعطیلات سال نو چینی عموما بین یک تا دوهفته به طول می انجامد. ضمن اینکه سال نو چینی بر اساس سال قمری محاسبه می گردد که معمولا در ماه های ژانویه و فوریه در سال های مختلف متغیر است. آسمونی در این بخش مطالبی در مورد سال نوی چینی و تعطیلات سال نو چینی برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

سال نو چینی

سال 2017 ................ 28 ژانویه برابر 9 بهمن سال 95

سال 2018 ................ 16 فوریه برابر  27 بهمن سال 96

سال 2019 ................ 5 فوریه برابر  16 بهمن سال 97

سال نوی چینی از مهم‌ترین تعطیلات سنتی مردم چین است. گاهشماری چینی، گاهشماری ترکیبی شمسی-قمری است و حرکت خورشید، ماه و ستارگان، تعیین کننده روزها، ماه‌ها و سال‌ها هستند.

هر سال ، در ماه بهمن ، سال چینی نو می شود.

سال نو ، با پدیدار شدن ماه در نخستین روز سال آغاز می‌شود و به همین علت گاه به آن سال نوی قمری نیز گفته می‌شود. جشن سال نو، عموماً پانزده روز به طول می‌انجامد و با جشن فانوس پایان می‌یابد. در بیشتر کشورهایی که چینی‌ها اکثریت را تشکیل می‌دهند یا اقلیت قدرتمندی هستند، سال نوی چینی جشن گرفته می‌شود؛ از آن جمله می‌توان به چین، هنگ کنگ، تایوان، برونئی، کره، مغولستان، نپال، بوتان، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی، فیلیپین و تایلند اشاره کرد.

زمان

شروع سال نو چینی در ماه بهمن (فاصله 21 ژانویه تا 21 فوریه) است. در این بازه زمانی حلول ماه جدید (روز نخست ماه قمری) روز اول سال نو چینی است.

آداب و رسوم

چینی‌های بودایی، در این روز از خوردن گوشت پرهیز می‌کنند. بودائیان بر این باورند که روشن کردن آتش و استفاده از کارد در روز اول سال نو، خوش یمن نیست؛ بنابراین معمولاً غذای این روز، از قبل پخته می‌شود. همچنین در این روز، چینی‌ها به دیدار و بازدید بزرگترهای خانواده می‌روند. رقص شیر یکی از کهن‌ترین آیین‌های چینی است که در این روز انجام می‌پذیرد. برخی خانواده‌ها برای از بین بردن شرّ ارواح خبیثه، این گروه‌های عروسک گردان را به خانه دعوت می‌کنند تا با آهنگ‌ها و رقص‌های خاص، بدیمنی این روز را از بین ببرند. از دیگر آداب و رسوم این جشن، هدیه پاکت سرخ است.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «تعطیلات سال نوی چینی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 5 = ?