کد مطلب:  57169 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سازنده چینی بازی تاج و تخت درگذشت

سازنده چینی بازی تاج و تخت درگذشت

ثروت خالص لین چی 6.8 میلیارد یوان (1 میلیارد دلار) تخمین زده شده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

گزارش ها حاکی است «لین چی» بنیانگذار و مدیر اجرایی شرکت ساخت بازی‌های کامپیوتری یوزو (Yoozoo) که سریال بازی تاج‌ و تخت از جمله تولیدات مشهور این شرکت بود به دلیل مسمومیت درگذشت.

به گزارش آسمونی، ایرنا به نقل از روزنامه ساوث چاینار مورنینگ پست نوشت: لین چی (lin qi) سی‌ونه‌ساله 16 دسامبر (26 آذر 1399) پس از بروز علائم حاد بیماری مسمومیت در بیمارستان شانگهای بستری شده بود شرکت یوزو آن زمان وضعیت عمومی لین را مساعد اعلام کرده بود. پلیس شانگهای در یک پست وبلاگی اعلام کرد به یک همکار مرد لین با نام خانوادگی «وی» مظنون است که لین را مسموم کرده باشد، این فرد برای انجام تحقیقات بیشتر بازداشت شده است.

سازنده چینی بازی تاج و تخت درگذشت
سازنده چینی بازی تاج و تخت درگذشت

شرکت ساخت بازی های رایانه ای یوزو با نام تجاری (Youzu Interactive Co) سریال هایی از جمله بازی تاج و تخت: زمستان در راه است را تهیه کرده است. این شرکت در شهریور سال جاری با شرکت نتفلیکس (Netflix Inc) به توافق رسید که رمان علمی تخیلی مسئله سه بدن را در یک سریال بسازد.

یوزو اعلام کرد این شرکت فعالیت عادی خود را ادامه خواهد داد و دنبال جانشین لین خواهد بود. ثروت خالص لین چی 6.8 میلیارد یوان (1 میلیارد دلار) تخمین زده شده است.

شرکت یوزو در سال 2009 تاسیس شد و بیشتر به عنوان سازنده بازی تاج و تخت: زمستان در راه است که یک بازی جذاب برای گوشی های هوشمند و رایانه های شخصی مبتنی بر سری های اچ. بی.او است شناخته می شود. سهام این شرکت به دنبال مرگ بنیانگذار آن 18 درصد سقوط کرده است.

 

: برای دریافت مشاوره درباره سازنده چینی بازی تاج و تخت درگذشت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سازنده چینی بازی تاج و تخت درگذشت» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید