کد مطلب: 57169 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سازنده چینی بازی تاج و تخت درگذشت

سازنده چینی بازی تاج و تخت درگذشت

ثروت خالص لین چی 6.8 میلیارد یوان (1 میلیارد دلار) تخمین زده شده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

گزارش ها حاکی است «لین چی» بنیانگذار و مدیر اجرایی شرکت ساخت بازی‌های کامپیوتری یوزو (Yoozoo) که سریال بازی تاج‌ و تخت از جمله تولیدات مشهور این شرکت بود به دلیل مسمومیت درگذشت.

به گزارش آسمونی، ایرنا به نقل از روزنامه ساوث چاینار مورنینگ پست نوشت: لین چی (lin qi) سی‌ونه‌ساله 16 دسامبر (26 آذر 1399) پس از بروز علائم حاد بیماری مسمومیت در بیمارستان شانگهای بستری شده بود شرکت یوزو آن زمان وضعیت عمومی لین را مساعد اعلام کرده بود. پلیس شانگهای در یک پست وبلاگی اعلام کرد به یک همکار مرد لین با نام خانوادگی «وی» مظنون است که لین را مسموم کرده باشد، این فرد برای انجام تحقیقات بیشتر بازداشت شده است.

شرکت ساخت بازی های رایانه ای یوزو با نام تجاری (Youzu Interactive Co) سریال هایی از جمله بازی تاج و تخت: زمستان در راه است را تهیه کرده است. این شرکت در شهریور سال جاری با شرکت نتفلیکس (Netflix Inc) به توافق رسید که رمان علمی تخیلی مسئله سه بدن را در یک سریال بسازد.

یوزو اعلام کرد این شرکت فعالیت عادی خود را ادامه خواهد داد و دنبال جانشین لین خواهد بود. ثروت خالص لین چی 6.8 میلیارد یوان (1 میلیارد دلار) تخمین زده شده است.

شرکت یوزو در سال 2009 تاسیس شد و بیشتر به عنوان سازنده بازی تاج و تخت: زمستان در راه است که یک بازی جذاب برای گوشی های هوشمند و رایانه های شخصی مبتنی بر سری های اچ. بی.او است شناخته می شود. سهام این شرکت به دنبال مرگ بنیانگذار آن 18 درصد سقوط کرده است.

 

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «سازنده چینی بازی تاج و تخت درگذشت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 9 = ?