مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  44290 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چین خریدار فرش ایرانی شد

چین خریدار فرش ایرانی شد

عراقچی گفت: هم اکنون چین، به بهترین خریدار فرش و تابلو دستباف ایرانی تبدیل شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چین خریدار فرش ایرانی شد - China became an Iranian carpet purchaser
چین خریدار فرش ایرانی شد - China became an Iranian carpet purchaser
چین خریدار فرش ایرانی شد - China became an Iranian carpet purchaser

به گزارش آسمونی:مجتبی عراقچی، رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف در تشریح وضعیت بازار فرش دستباف ایرانی گفت: اگرچه بعد از اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا رکودی بر بازار فرش دستباف ایجاد شد، اما توانستیم با شناسایی راه‌هایی آثار ناشی از سیاست‌های خصمانه آمریکا در جنگ اقتصادی را در حوزه فرش دستباف خنثی کنیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف با بیان اینکه فرش و تابلوی دستباف ایرانی به جز کشور آمریکا به سایر کشورهای جهان صادر می‌شود، افزود:  چین که روزگاری رقیب ما بود، امروز به بهترین خریدار فرش و تابلوهای دستباف ایرانی تبدیل شده است.عراقچی گفت: بازار فرش دستباف ایرانی صد در صد به صادرات وابسته است و هم‌اکنون 90 درصد از فرش‌های تولیدی ما صادر می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تصریح کرد: بازار فرش دستباف ایرانی اکنون نه به دلیل تحریم‌های آمریکا بلکه به خاطر بحران اقتصادی حاکم در جهان دچار نوساناتی شده و در رکود نسبی به سر می‌برد.

وی ادامه داد: به دلیل تورم موجود در کشور هزینه نهایی تولید فرش دستباف افزایش پیدا کرده است، به همین دلیل نمی‌توانیم با رقبای تجاری خود همچون هند، پاکستان و افغانستان مانند سابق در بازار جهانی فرش دستباف به رقابت بپردازیم.

عراقچی بیان کرد: هم‌اکنون 1300 تا 1700 واحد صنفی در عرصه فرش دستباف عضو اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف هستند.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف در تشریح میزان اشتغال‌زایی اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف گفت: هر سه متر فرش دستباف برای یک نفر اشتغال ایجاد می‌کند، اما برای افزایش صد در صدی اشتغال‌زایی در این صنف باید به فکر افزایش صد درصدی صادرات باشیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف یکی از علل گرانی فعلی فرش دستباف ایرانی را، افزایش صادرات در یک برهه زمانی به کشورهای همسایه اعلام کرد و گفت: در آن دوره مذاکراتی بین اعضا و مسئولان ذیربط انجام شد و با تصمیم نهایی مبنی بر کاهش صادرات فرش دستباف به کمترین حد ممکن توانستیم از روند افزایشی قیمت فرش دستباف جلوگیری کنیم و امیدواریم در روزهای آتی پیرو این تصمیم قیمت این فرش در داخل به تعادل برسد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره چین خریدار فرش ایرانی شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چین خریدار فرش ایرانی شد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید