ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  6041 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
درک کودک از مرگ اطرافیان

درک کودک از مرگ اطرافیان

چگونه کودکان در سنین متفاوت مرگ را میفهمند : سن کودک و نحوه درک او از محیط در نحوه تاثیر گذاری مرگ روی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه


چگونه کودکان در سنین متفاوت مرگ را میفهمند :

سن کودک و نحوه درک او از محیط در نحوه تاثیر گذاری مرگ روی آنها مؤثراست.نوزادان میتوانند از دست دادن عزیزان را احساس کنند چرا که این میتواند در نحوه نگهداری روزانه آنها اثر بگذارد. نوزادان به احساس ناراحتی اطرافیان خود حساس هستند و این آنها را مضطرب ، بیقرار و وابسته تر میکند .

در سنین قبل مدرسه ، کودکان مرگ را کوتاه مدت و برگشت پذیر در میابند . این معمولأ به تفکر آنها در مورد شخصیت های کارتون برمیگردد که میمیرند و زنده میشوند.

کودکان از سن 5 سالگی به بعد قادر به درک قسمتهایی از حقایق در مورد مرگ هستند .

1- این برای همه موجودات زنده اتفاق میافتد .

2- برای مرگ دلیل وجود دارد .

3- مرگ باعث جدایی دائمی میشود.

همچنین میفهمند مردگان به خوردن ، نوشیدن ، دیدن ، شنبدن ، صحبت کردن و احساس کردن قادر نیستند .

بسیاری از کودکان علاوه بر غمگین بودن ، عصبانی و نگران میشوند .حس عصبانیت یک حس طبیعی است چون از دست دادن افراد مهم در زندگی کودکان که از آنها حمایت و نگهداری میکردند باعث احساس عصبانیت میشود . کودکان این را بطریقه های مختلف نشان میدهند . بعنوان مثال در بازی کردن ، با بهانه گیری ،اظطراب در رفتارهای کودکانه ،تقاضا برای غذا وآغوش ، کابوسهای شبانه ویا تقاضای وابستگی نشان میدهند .کودکان میاندیشند که آنها علت وقایع اطراف خودشان هستند و ممکن است فکر کنند آنها با َشیطنت خود باعث مرگ نزدیکان خود شده اند .

نوجوانان مرگ را تقریبا مانند بزرگسالان تفسیر میکنند و از احساسات بقیه بسیار آگاه هستند .آنها ممکن است صحبت کردن از احساسات خود را دشوار بدانند و این باعث شود که احساسات خود را آشکار نکنند تا باعث آزار دیگران نشود .

این علائم نشان میدهد که مداخله یک فرد آگاه لازم است ، مثلأ بزرگ خانواده میتواند کمک و توصیه ای ارائه دهد یا کودک را به مرکز روانپزشکی کودکان راهنمایی کند تا مشاوره لازم برای مقابله با سوگ دریافت کنند . این همچنین میتواند به کودک کمک کند که مرگ را قبول کند وخانواده را در نیز در کمک به کودک موفق تر می کند.
نظر خود را درباره «درک کودک از مرگ اطرافیان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره درک کودک از مرگ اطرافیان فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید