کد مطلب:  47645 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قیمت مرغ در بازار 3 درصد افزایش یافت

قیمت مرغ در بازار 3 درصد افزایش یافت

حجت از افزایش 2 تا 3 درصدی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط قیمت هر کیلو مرغ گرم 13 هزار و 300 تا 14 هزار تومان است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قیمت مرغ در بازار 3 درصد افزایش یافت - Chicken prices rose 3 percent on the market
قیمت مرغ در بازار 3 درصد افزایش یافت - Chicken prices rose 3 percent on the market
قیمت مرغ در بازار 3 درصد افزایش یافت - Chicken prices rose 3 percent on the market

به گزارش آسمونی : عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 9 هزار و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی 13 هزار و 300 تا 14 هزار تومان است.

وی از افزایش 2 تا 3 درصدی قیمت مرغ نسبت به اواخر هفته گذشته در بازار خبر داد و گفت: با توجه به کشش تقاضا برای خرید و کاهش عرضه در برابر تقاضا، قیمت مرغ نسبت به اواخر هفته گذشته با نوساناتی در بازار روبرو شده است.حجت ادامه داد: قیمت‌های فعلی به نوعی قیمت‌های اعلامی ستاد تنظیم بازار است، اما در کل تلورانس 2 تا 3 درصد به سمت بالا یا پایین چندان قابل اعتنا نیست و همیشه در ابتدای هفته و اواخر هفته این نوسانات اتفاق می‌افتد.

این مقام مسئول قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا پایان مرغ به طور متوسط در دامنه 14 هزار تومان باشد و تنها ممکن است در برخی روز‌ها به سبب ازدیاد تقاضا با تلورانس 500 تومانی در بازار روبرو شود، اما به طور کلی ارزانترین پروتئین در دسترس افراد به شمار می‌رود.

وی درباره آخرین وضعیت قیمت جوجه یکروزه افزود: هم اکنون متوسط نرخ هر قطعه جوجه یکروزه در بازار 2 هزار تومان است که با نرخ مصوب خود تا حدودی فاصله دارد.

حجت مازاد تولید را عامل اصلی نوسان قیمت جوجه یکروزه در بازار اعلام کرد و گفت: در برخی فصول همچون زمستان به سبب ازدیاد تقاضا برای جوجه ریزی به منظور تامین مرغ شب عید نیاز بازار از 100 تا 110 میلیون قطعه به 130 میلیون قطعه افزایش می‌یابد که درنهایت ازدیاد تقاضا منجر به نوسان قیمت در بازار می‌شود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه نوسانی در زمینه بازار نهاده‌های دامی نداریم، بیان کرد: با توجه به تدابیر شرکت پشتیبانی امور دام و توزیع حواله‌های مجدد، نرخ کنجاله سویا در بازار آزاد با قیمت مصوب اختلاف چندانی ندارد و تنها نرخ ذرت حدود 5 تا 10 درصد با قیمت مصوب اختلاف دارد، اما در مجموع تعادل بر بازار این 2 نهاده به عنوان نهاده‌های اصلی مرغداران در واحد‌های مرغداری حاکم است.

حجت در پایان قیمت هر کیلو ذرت در بنادر را یک هزار و 350 و انبار‌های استانی یک هزار و 600 و کنجاله سویا در بنادر 2 هزار و 450 و انبار‌های استانی 2 هزار و 700 تومان اعلام کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره قیمت مرغ در بازار 3 درصد افزایش یافت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «قیمت مرغ در بازار 3 درصد افزایش یافت» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید