آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس | آسمونی
کد مطلب: 29298 درج نظر
آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس

آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس

آسمونی در این بخش به تعریف آدامس می پردازد. بهترین مارک های آدامس را معرفی می کند و نکات جالب دیگری در مورد...
زمان مطالعه: 9 دقیقه
آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس
آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس


آسمونی در این بخش به تعریف آدامس می پردازد. بهترین مارک های آدامس را معرفی می کند و نکات جالب دیگری در مورد آدامس برای شما عزیزان عنوان می کند. دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس

در گذشته آدامس را از صمغ کنار، صنوبر، ون (سقز) و … تهیه می کردند که با جویدن آن دهان را خنک و خوشبو و دندان ها را تمیز می کردند. با گذر زمان ترکیباتی چون شکر، اسانس، مواد رنگ دهنده و افزودنی هایی چون مواد نرم کننده، سفیدکننده، جلا دهنده و نگه دارنده به صمغ های گیاهی افزوده و آدامس های امروزی متولد شد البته باید بدانید برخی از آدامس های جدیدی که این روزها در بازار عرضه می شود از جنس صمغ درختان نیست.

به دلیل آن که صمغ های گیاهی بسیار گرانند استفاده از آن برای تولید انبوه صرفه اقتصادی نداشته و برخی تولیدکنندگان پلیمرهای پلاستیکی، پارافین و موم زنبور عسل را جایگزین این صمغ ها می کنند.

آدامس های بادکنکی، محبوب کودکان

این آدامس ها قوام سفت و محکمی دارد و بیشتر کودکان برای باد کردن و تولید حباب از آن استفاده می کنند. اغلب این آدامس ها صورتی رنگ بوده، طعم به خصوصی دارد و در مقایسه با آدامس های معمولی چسبناک تر است و به دلیل الاستیسیته (قدرت کشسان) از صمغ بیشتری در آن استفاده می شود.

قوام سفت این آدامس ها موجب می شود که حین فشرده شدن میان دندان ها و تولید حباب، فشار مضاعفی به فک وارد شده و باعث آزردگی و درد مفصل آن شود.

از سوی دیگر با تحریک ترشح بیش از حد غدد بزاق به طور کاذب منجر به کاهش حس تشنگی در کودکان می شود بنابراین کودکان را از مصرف مداوم این نوع جویدنی بر حذر دارید.

chewing-gum
chewing-gum


آدامس دارچینی، رفع کننده بوی بد دهان

85 درصد بوی بد دهان ناشی از عفونت سینوزیتی و گرسنگی است. هنگام گرسنگی گازهای بدبوی حاصل از تخمیر مواد غذایی از معده خارج و در داخل محفظه دهان جمع شده و باعث ایجاد بوی بد دهان می شود.

آدامس باید فقط 20 دقیقه در دهان جویده شود. بعد از 20 دقیقه جویدن، میکروارگانیسم های دهان بر روی آدامس تجمع می کنند که باید بعد از این مدت، دیگر مصرف نشود. محققان دریافته اند که نعنا و دارچین دو طعم دهنده ای است که به علت خاصیت قوی ضدباکتریایی، باکتری های مولد گازهای بدبو را نابود کرده و با تأثیر بر پرزهای چشایی احساس خنک و خوشایندی را در مصرف کننده ایجاد می کند.

اما خوب است بدانید دارچین به دلیل طعم تند و تیزی که دارد در برخی افراد به خصوص کودکان موجب ایجاد حساسیت های دهانی شده و مخاط دهان را دچار سوختگی، قرمزی و آفت می کند. با قطع مصرف آدامس دارچینی این علائم التیام می یابد.

آدامس های بدون قند

این آدامس ها برخلاف نامشان بدون مواد قندی نیست. در ترکیب آن ها قندهای ضعیف شده طبیعی چون ایزومالت، زایلیتول، سوربیتول، مانیتول و همچنین قندهای مصنوعی چون آسپارتام و آسه سولفام پتاسیم جایگزین شکر شده است.

آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس
آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس


در میان قندهای ضعیف شده، زایلیتول بهترین شیرین کننده ای است که توسط باکتری های دهانی تجزیه و تخمیر نشده و به دلیل عدم ایجاد اسید باعث پوسیدگی و برداشت کلسیم و فسفات از دندان نمی شود. سرعت جذب این قند در بدن پایین بوده و برای جذب نیازی به انسولین ندارد.

آیا این موضوع حقیقت دارد که با جویدن آدامس، پوسیدگی دندان ها کمتر می شود؟

جویدن آدامس های فاقد قندهای پوسیدگی زا و دارای زایلیتول علاوه بر این که به علت عدم وجود قند و کربوهیدرات پوسیدگی زا باعث حذف دسترسی میکروب به مواد غذایی مورد نیاز برای رشد و زندگی شان می شود، با جلوگیری از تکثیر میکروبی و همچنین با افزایش جریان بزاق باعث کاهش پوسیدگی دندانی می شوند.

chewing-gum
chewing-gum


صمغ آدامس یک ترکیب غیرقابل هضمی است که از دستگاه گوارش بدون هیچ گونه تغییری عبور کرده و در نهایت پس از چند روز دفع می شود البته در کودکانی که به طور همزمان چندین آدامس را بلعیده باشند احتمال انسداد دستگاه گوارش وجود دارد. تحقیقات نشان داده است اگر کودکان جویدن آدامس های بدون قند را یک سال قبل از رویش اولین دندان دائمی آغاز کنند میزان پوسیدگی دندان هایشان به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

همچنین مصرف مداوم و طولانی مدت آدامس های حاوی قندهای مصنوعی چون آسپارتام و …، فسفر را از مغز، کلسیم را از استخوان ها و دندان ها، سدیم را از عضلات و اکسیژن را از معده گرفته و برای سلامتی مضر است. مصرف بیش از حد آدامس های حاوی قند طبیعی ضعیف شده نیز خاصیت ملینی داشته و می تواند فرد را دچار اسهال کند. به یاد داشته باشید بیماران دیابتی تمامی محصولات بدون قند را باید تحت نظر پزشک مربوطه مصرف کنند.

آدامس فلورایددار

فلوراید در ترکیب اغلب آدامس های بدون قند وجود دارد. این عنصر با استحکام مینای دندان آن را برابر پوسیدگی مقاوم کرده و تا حدود زیادی از میزان باکتری های تخمیرکننده دهان می کاهد.

آدامس نیکوتین دار، مخصوص افراد سیگاری

آدامس های نیکوتین دار شکلی از دارو بوده و به آدامس های ترک سیگار معروفند. این آدامس ها مخصوص افراد سیگاری در حال ترک بوده و برای کودکان، افراد غیرسیگاری و زنان حامله و شیرده منع مصرف دارد. جویدن این آدامس ها با انواع معمولی آن متفاوت است.

آدامس های نیکوتین دار باید به گونه ای جویده شوند که طعم آن به طور کامل احساس شود. سپس در ناحیه لثه و گونه بدون حرکت قرار گیرند.

آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس
آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس


در این حالت نیکوتین آزاد شده از آدامس به آرامی از طریق مخاط دهان جذب و موجب آرامش فرد می شود. وقتی نیکوتین کامل جذب شود طعم آدامس کمتر احساس شده و باید دوباره جویدن تکرار شود.

این آدامس ها تا حدودی خاصیت سفیدکنندگی داشته و جرم و لک دندان را برطرف می کند. اما باید بدانید مصرف زیاد آدامس های حاوی مواد سفیدکننده باعث ساییدگی شدید مینای دندان شده و به گسترش پوسیدگی دندان ها کمک می کند. آدامس های نیکوتین دار باید تحت نظر پزشک مربوطه مصرف شود.

قورت دادن آدامس

به کودکان خود آموزش دهید که با دهان بسته آدامس جویده و طی جویدن، آدامس را از داخل دهان بیرون نکشند و آن را قورت ندهند. بسیاری از کودکان پس از اتمام طعم شیرین و اسانس میوه ای آدامس، آن را قورت داده و موجب نگرانی والدین خود می شوند اما باید بدانید برخلاف باور عمومی بلعیدن آدامس باعث چسبندگی معده و روده و عدم دفع نمی شود.

صمغ آدامس یک ترکیب غیرقابل هضمی است که از دستگاه گوارش بدون هیچ گونه تغییری عبور کرده و در نهایت پس از چند روز دفع می شود البته در کودکانی که به طور همزمان چندین آدامس را بلعیده باشند احتمال انسداد دستگاه گوارش وجود دارد. خطر دیگر، ورود یا پرش این جویدنی به مجرای نای خردسالانی است که به خوبی قادر به کنترل مجاری تنفسی و بلعی خود نیستند.

chewing-gum
chewing-gum


فقط 20 دقیقه آدامس بجوید

دکتر لیلا آزاد بخت متخصص تغذیه و محقق مرکز تحقیقات غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: آدامس باید فقط 20 دقیقه در دهان جویده شود. بعد از 20 دقیقه جویدن، میکروارگانیسم های دهان بر روی آدامس تجمع می کنند که باید بعد از این مدت، دیگر مصرف نشود.

وی افزود: مصرف آدامس سبب ترشح شیره های گوارشی و تحریک ترشحات مختلف سیستم معده و روده به منظور هضم بهتر غذاها می شود. همچنین با جویدن آدامس ترشحات بزاق بیشتر شده و این افزایش ترشحات بزاقی سبب جلوگیری از تشکیل پلاک های دندانی که ناشی از چسبیدگی غذاها به دندان ها است، می شود.

بهترین و بدترین نوع آدامس کدام است؟

بهترین نوع آدامس ها، انواع رژیمی و بدون قند آن است که برای هر گروه سنی یا هر فرد بیمار یا سالمی مناسب است. هر عدد از این آدامس ها حاوی 2 کالری و انواع غیر رژیمی آن حاوی 10 کالری انرژی است.

مهم ترین فایده آدامس های رژیمی این است که شیرین کننده آن از سوی باکتری های دهانی تجزیه و تخمیر نشده و باعث پوسیدگی و برداشت کلسیم و فسفات از دندان نمی شود و به حفظ تمیزی و سلامت دهان کمک می کند. در میان انواع آدامس های رژیمی انواعی که حاوی زایلیتول است توصیه می شود. تحقیقات نشان داده است اگر کودکان جویدن آدامس های بدون قند را یک سال قبل از رویش اولین دندان دائمی آغاز کنند میزان پوسیدگی دندان هایشان به طور چشمگیر کاهش خواهد یافت.

بدترین آدامس ها انواعی است که به دلیل قوام سفت حین فشرده شدن میان دندان ها و در حین تولید حباب، فشار مضاعفی به فک وارد کرده و باعث آزردگی و درد مفصل فک و لق شدگی مواد پرکرده دندان می شوند ضمن این که با تحریک ترشح بیش از حد غدد بزاق به طور کاذب سبب کاهش حس تشنگی می شود.

همچنین از مصرف آدامس های رنگی و انواعی که اسانس قوی دارند، بپرهیزید و از خرید انواع آدامس های خارجی که فاقد برچسب تائید وزارت بهداشت و بدون تاریخ مصرف است اجتناب کنید.

آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس
آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس


بهترین مارک آدامس بدون قند ایرانی برای دندان

آدامس های ایرانی بدون قند وایت از بهترین مارک های تضمین کننده سلامتی برای دندان ها می باشد که تولید آن را شرکت صنایع غذایی مینو به انجام می رساند.

آدامس های وایت از جمله شناخته شده ترین تنقلات تولیدی شرکت صنایع غذایی مینو می باشد که تولیدات خود را به شکل های متنوعی به انجام می رساند و یکی از این موارد، مربوط به آدامس های دراژه ای بدون قند می باشد که از بسته بندی های کاغذ به همراه آلومینیوم استفاده می شود تا شرایط بهداشتی برای عرضه آن به بازار فراهم شود.

آدامس های مذکور که دارای وزن های هشت گرمی هستند، یکی از بهترین مواردی خواهند بود که با توجه به شرایط خاص تولید آن ها، می تواند برای تضمین سلامتی دندان ها مفید به حساب آید و از طرفی همین مسئله نیز عاملی شده تا بتوان پیشنهاد آن را به اکثر شرکت های پخش کننده مواد غذایی داد.

شرکت های پخش کننده مواد غذایی با انتخاب آدامس های وایت برای پخش خود، می توانند از فرصت همکاری ایجاد شده، بهترین استفاده را داشته باشند چرا که به صورت مستقیم، می کوشیم تا نیاز مشتریان خود را در کلیه شهرها تامین نماییم.

آدامس وایت شرکت مینو

همانطور که گفته شد شرکت صنایع غذایی مینو به عنوان یکی از تولید کنندگان آدامس های بدون قند ایرانی می باشد که توانسته محصول خود را با مزیت های رقابتی به نسبت برندهای خارجی تولید نماید و همین مسئله به نوبه خود نیز عاملی برای ایجاد موقعیت های صادراتی آن شده است.

با توجه به اینکه مصرف کنندگان آدامس های بدون قند در گروه های سنی مختلفی قرار دارند، از همین رو انتخاب آدامس های وایت که تولید شرکت ایرانی می باشد به نوبه خود می تواند مزیت هایی در جهت حمایت از تولید داخلی به همراه داشته باشد و در عین حال تولید کنندگان این آدامس ها نیز به منظور حفظ سلامتی مصرف کنندگان، بهترین ترکیبات و مواد اولیه را مورد استفاده قرار می دهند.

chewing-gum
chewing-gum


آدامس وایت فوتبالی

یکی از تولیدات خلاقانه شرکت مینو در خصوص آدامس های بدون قند آن، اختصاص به آدامس های فوتبالی دارد که این بسته بندی به نوبه خود در جذب حداکثری کودکان نیز تاثیر گذار می باشد و در همین خصوص باز هم شرکت مینو در تلاش است تا بر اساس نیازهای مشتریان خود، در تولید و بسته بندی آدامس های خود اقدام نماید.

بهترین انواع آدامس خارجی

آدامس های خارجی از انواع برندها را می توان برای خرید عمده در این سایت با بهترین قیمت ها عرضه نمود.

آدامس به عنوان یکی از تنقلات تجاری پرسود می باشد که سالانه تراکنش های مالی بالایی را از آن خود می نماید. در این میان، برخی برندها هستند که از میزان فروش بالاتری برخوردار هستند، در نتیجه با شناخت و فعالیت روی این برندها، به بهترین شکل می توان از سودآوری های این مسیر بهره مند شد.

انواع طعم های آدامس تریدنت

یکی از برندهای خارجی تولید کننده آدامس، تریدنت می باشد که این برند، ضمن واردات به ایران، زمینه های اقتصادی پرسودی را ایجاد نموده تا به واسطه آن، بتوان معاملات اقتصادی و تراکنش های مالی بالایی را ثبت نمود.

طعم های متنوع این آدامس ها، سبب شده تا مصرف کنندگان آن نیز افزایش یابد و یکی از این موارد، مربوط به آدامس هایی با طعم نعنا می باشد و به دلیل تولید این آدامس ها به صورت بدون قند مصنوعی، می تواند حافظ سلامتی دهان و دندان باشد.

از بهترین طعم های آدامس های تریدنت می توان به هندوانه، انگور، پرتقال کیوی، شاه توت، بادکنکی، دارچین، پرتقال لیمو و ... اشاره نمود.

آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس
آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس


فروش عمده آدامس های فایو

شرکت ریگلی، از دیگر تولید کنندگان آدامس در جهان می باشد که نام تجاری فایو را برای محصول خود انتخاب نموده و بهره مندی از مواد شیرین کننده طبیعی در تولید این آدامس ها، سبب شده تا از کیفیت بالاتری برخوردار باشد.

این شرکت با تولید 24 طعم ویژه از آدامس های منحصر به فرد خود، توانسته هر ذائقه ای را به سمت خود جذب نماید و از همین رو یکی از موفق ترین تولید کنندگان آدامس به حساب می آید.

طعم های متنوعی از این آدامس ها وارد ایران می شود که زمینه های لازم برای تامین دست اول به همراه قیمت های رقابتی برای مشتریان به صورت عمده فراهم شده است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «آدامس خوب و بهترین مارک های فروشنده آدامس»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?