الهام از سینمای کمدی جهان در فیلم چشم و گوش بسته | آسمونی
کد مطلب: 54802 درج نظر
الهام از سینمای کمدی جهان در فیلم چشم و گوش بسته

الهام از سینمای کمدی جهان در فیلم چشم و گوش بسته

«چشم و گوش بسته» کمدی جدید فرزاد موتمن است که پاییز 98 در سینماهای کشور اکران شد. این فیلم بعد از فیلم مطرب در رتبه دوم جدول فروش سینماهای ایران در سال 98 قرار گرفت. با آسمونی همراه باشید تا در ادامه بعد از مرور داستان و بازیگران، به بررسی فیلم چشم و گوش بسته خواهیم پرداخت.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

«چشم و گوش بسته» کمدی جدید فرزاد موتمن است که پاییز پارسال در سینماهای کشور اکران شد. این فیلم بعد از فیلم مطرب در رتبه دوم جدول فروش سینماهای ایران در سال 98 قرار گرفت. با آسمونی همراه باشید تا در ادامه به مرور داستان و بازیگران و بررسی فیلم چشم و گوش بسته بپردازیم.

چشم و گوش بسته که جدید ترین اثر فرزاد موتمن بعد از فیلم «پوپک و مش ماشاالله» است یک کمدی مفرح در سینمای ایران به حساب می‌آید. این فیلم در آبان ماه 98 روی پرده سینماهای کشور رفت و با 12 میلیارد و 850 میلیون تومان به فروش خود در گیشه پایان داد. در این فیلم بازیگرانی چون امین حیایی، بهرام افشاری، آناهیتا درگاهی و لیندا کیانی به ایفای نقش پرداخته اند.

و اما داستان فیلم چیست؟

معمولا در فیلم های کمدی کمتر شاهد صحنه های قتل و خونریزی هستیم اما داستان فیلم چشم و گوش بسته با یک قتل آغاز می شود و در رابطه با مردی است که توسط یک زن کشته می شود و پلیس دو غریبه را به جرم قتل بازداشت می کند. یکی صحنه قتل را ندیده چون نابیناست، آن یکی هم فقط صحنه را دیده چون ناشنواست و این دو یک صبح تا غروب فرصت دارند که از این مهلکه جان سالم به در ببرند. قرار گرفتن امین حیایی و بهرام افشاری (که یکی نابینا و دیگری ناشنواست) در این لحظات بحرانی که انسان به تمام حواس پنج گانه اش برای رهایی از مشکلات نیاز دارد، این فیلم را بسیار جذاب کرده است. بهرام افشاری با استفاده از قابلیت های فیزیکی خود به خوبی توانسته است جای خود را در سینمای ایران تثبیت کند و مخصوصا در این فیلم، اجرای این دو شخصیت بسیار هماهنگ است و به شکل جالبی مکمل یکدیگر شده اند. بر اساس گفته ها، داستان این فیلم تماماً براساس فیلم "شر نبین، شر نشنو" ساخته شده ‌است.

چشم و گوش بسته پر از ایده های نو و خنده آور است که با الهام گرفتن از الگو های کلاسیک سینمای کمدی جهان مانند "پالپ فیکشن" که در آن ها تضاد خنگ و باهوش، چاق و لاغر و یا دراز و کوتاه بارها مورد استفاده قرار گرفته، توانسته است به درستی از این پارادوکس ها استفاده کند، و البته همین باعث شده است تا این فیلم از فیلم‌های کمدی تیپیکال سینما فاصله بگیرد. در چشم و گوش بسته موقعیت های اغراق آمیز و شوخی های جالبی وجود دارد که به هیچ عنوان زننده نیستند و مخاطب را جذب می کنند. در پایان این فیلم با چرخشی مناسب کاراکتر ها را در موقعیت جدیدی قرار می دهد که باعث می شود داستان هر کدام به نوعی ادامه یابد و تمام نشود. آیا شما چشم و گوش بسته را دوست داشتید؟ در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

اکران فیلم چشم و گوش بسته

برای دانلود فیلم روی لینک زیر کلیک کنید:

DOWNLOAD

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره الهام از سینمای کمدی جهان در فیلم چشم و گوش بسته فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «الهام از سینمای کمدی جهان در فیلم چشم و گوش بسته»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 6 = ?