کد مطلب: 7344 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
طرز تهیه آب آلبالو طبیعی + خواص

طرز تهیه آب آلبالو طبیعی + خواص

آب آلبالو ، از نوشیدنی های ترش و خوشمزه ای است که یکی از منابع طبیعی برای تامین هورمون تنظیم سیکل خواب و بیداری بدن، یعنی ملاتونین است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

برخی افراد ترجیح می دهند به جای خوردن کل میوه آب آن را بخورند، چون مناسب تر هستند و طعم بهتری دارند. همانطور که همه می دانیم، آلبالوها پر از مواد مغذی برای بدن هستند. طرز تهیه آب آلبالوی طبیعی را در این بخش از آسمونی مشاهده می کنید.

مواد لازم برای تهیه آب آلبالو طبیعی

آب آلبالو طبیعی

  • آلبالو
  • نمک
  • آب

طرز تهیه آب آلبالو طبیعی

این روش تهیه آب آلبالو در آسمونی واقعا لذیذ است و مثل آب آلبالوهای ﺑﺎﺯاﺭی بیرون و حتی خوشمزه تر هم میشود! آلبالوها رو بشویید و کمی نمک بزنید و داخل قابلمه بریزید. یک لیوان هم آب خالی یا آب آلبالو بیرون اضافه کنید و روی شعله کم تا بپزید. بعد از یک ربع از صافی رد کنید. بعد از ردکردن از صافی آب آلبالوی قرمز و خوشمزه شما آماده است. بهتر است کمی آب خنک و یخ هم با آب آلبالو مخلوط کرده و خنک میل کنید.

خواص آب آلبالو

آلبالو میوه ای با طبعی سرد و تصفیه کننده ی خون است که خواص آب آلبالو بر کسی پوشیده نیست. خوردن آب آلبالو قبل از غذا باعث افزایش اشتها میشود. برای کسانی که از بیماری رماتیسم رنج میبرند خوردن آلبالو پیشنهاد میشود . همچنین کسانی که در محل های گرم فعالیت یا زندگی میکنند خوردن آلبالو بسیار مفید و ضروری است زیرا دفع کننده ی حرارت و گرما است. از مواد مغذی موجود در آب آلبالو می توان به کربوهیدرات، فیبر، پروتئین، چربی، ویتامین آ، ویتامین ث و منگنز اشاره کرد.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «طرز تهیه آب آلبالو طبیعی + خواص»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 4 = ?