مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  58417 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خبر خوش نهاوندیان برای اصناف/چک‌ها برگشت نمی‌خورند

خبر خوش نهاوندیان برای اصناف/چک‌ها برگشت نمی‌خورند

این تصمیم با توجه به تعطیلی اصناف، و اینکه بعضی واحد‌ها امکان فروش محصول نداشتند اتخاذ شده است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور از تصمیم جدید ستاد کرونا برای برگشت نخوردن چک های اصناف در بانک ها تا 20 اردیبهشت خبر داد.

به گزارش آسمونی به نقل از صداوسیما، محمد نهاوندیان پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:ستاد ملی کرونا درباره چک‌های برگشتی تصمیم گرفت برای بازه زمانی اول اردیبهشت تا 20 اردیبهشت ماه تنفسی به همه مبادلات با چک بدهد و بانک‌ها و موسسات اعتباری از صدور گواهی عدم پرداخت چک اجتناب کنند.

خبر خوش نهاوندیان برای اصناف/چک‌ها برگشت نمی‌خورند
خبر خوش نهاوندیان برای اصناف/چک‌ها برگشت نمی‌خورند

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود:

قرار است محاکم و ضابطین قضایی هم از صدور اجرایی و اجرای آن‌ها خودداری کنند و یک فرصتی ایجاد کنیم تا این شرایط غیرعادی به شرایط عادی بازگردد.

وی گفت: این تصمیم با توجه به تعطیلی اصناف، و اینکه بعضی واحد‌ها امکان فروش محصول نداشتند و براساس روال متعارف چک‌هایی صادر کرده اند و عملا امکان پرکردن موجودی حساب شان و پرداخت چک را پیدا نمی‌کنند و این طور زنجیره وار مشکلاتی را ایجاد می‌کند اتخاذ شده است.

نهاوندیان درباره مالیات نیز افزود: به سبب محدودیت‌های کرونایی برخی واحد‌ها نتوانستند مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده سال 99 خود را پرداخت کنند و اقساط معوقه دارند، تصمیم گرفته شد مهلت پرداخت مالیات آن‌ها تا پایان خرداد 1400 امهال شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: این فرصتی است تا پرداخت‌های مالیاتی خود را انجام دهند و اگر واحد‌هایی در مواردی اظهارنامه‌های مالیات بر ارزش افزوده خود را در دوره دوم و سوم سال 99 تسلیم نکرده باشند بر اساس روال در این مواقع شامل جرایمی می‌شوند که با تصویب ستاد ملی کرونا این جرایم بخشیده شده البته این بخشودگی شامل اصنافی می‌شود که به شدت از کرونا آسیب دیده است.

نهاوندیان ادامه داد: فهرست این صنوف در کارگروه اقتصادی مقابله با تبعات اقتصادی تعیین و اعلام شده است، اما واحد‌هایی که فعال بودند و شرایط عادی داشتند نیازی به اجرای این مصوبه ندارند.

وی افزود: درباره مراجعه به سازمان مالیاتی هم طبق مقررات معمول هر پروانه کسب و کاری برای اشخاص حقیقی و حقوقی که بخواهد صادر، تمدید و تجدید شود حتما باید از سازمان مالیاتی استعلام، بدهی مالیاتی را پرداخت و ارائه گواهی نامه کنند، تا پایان شهریورماه 1400 اجرای این مقررات را ستاد ملی متوقف کرده است.

آقای نهاوندیان گفت: این تصمیم به دلیل کم شدن مراجعه به سازمان مالیاتی و کم شدن فشار بر روی واحدهاست.

وی افزود: مواردی دیگری هم در خصوص تامین اتوبوس‌های مورد نیاز در ستاد ملی کرونا تصمیم گرفته شده بود که مجددا بحث و تمدید شد.

نهاوندیان گفت: درباره تامین واکسن کرونا نیز در مواردی که نیاز به واردات است تسعیری برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از هیئت امنای ارزی ایجاد شد که امیدواریم بتوانند با سرعت این نیاز ملی برطرف کنند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خبر خوش نهاوندیان برای اصناف/چک‌ها برگشت نمی‌خورند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خبر خوش نهاوندیان برای اصناف/چک‌ها برگشت نمی‌خورند» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید