کد مطلب: 48335 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
لیگ قهرمانان اروپا ؛ چلسی 4 - 4 آژاکس ؛ همیشه پای یک تیم انگلیسی در میان است !

لیگ قهرمانان اروپا ؛ چلسی 4 - 4 آژاکس ؛ همیشه پای یک تیم انگلیسی در میان است !

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار دو تیم چلسی و آژاکس در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در...
زمان مطالعه: 3 دقیقه


به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار دو تیم چلسی و آژاکس در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه های استمفورد بریج برگزار شد که طی یک بازی بسیار جذاب و تماشایی ، دو تیم در نهایت به تساوی رضایت دادند .

بازی با برتری تیم آژاکس آغاز شد و این تیم موفق شد هنوز 2 دقیقه از وقت بازی در نیمه اول نگذشته بود ، دروازه حریفش را روی اشتباه بازیکنان چلسی باز کند . روی یک ضربه آزاد به سمت دروازه تیم چلسی بود که توپ ارسال شده به سمت دروازه با اشتباه عجیب ، تامی آبراهام همراه شد و توپ وارد دروازه کپا شد تا خیلی زود تیم آژاکس موفق به زدن گل اول این مسابقه شود .

برتری تیم آژاکس اما تنها 2 دقیقه دوام آورد و تیم چلسی موفق شد در دقیقه 4 مسابقه گل خورده را جبران کند . روی حرکت کریستین پولیسیچ درون محوطه جریمه تیم آژاکس ، این مهاجم آمریکایی با خطای جول ولتمن متوقف شد تا داور مسابقه نقطه پنالتی را نشان داده و جورجینیو ، پشت ضربه پنالتی قرار گرفته و گل تساوی را وارد دروازه آژاکس کند .

تیم چلسی که به خود آمده بود موفق شد در دقیقه 13 مسابقه توسط تامی آبراهام به گل دوم دست پیدا کند اما داور مسابقه به دلیل آفساید ، گل به ثمر رسیده را نپذیرفت و بازی با همان نتیجه یک بر یک ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه 20 مسابقه نوبت به گلزنی بازیکنان تیم آژاکس شد .

روی حرکت کوئینسی پرومس به سمت دروازه تیم چلسی ، حکیم زیاش موفش شد با یک ارسال تماشایی ، توپ را به او رسانده و پرومس نیز با یک ضربه سر دقیق  تماشایی موفق شد دروازه تیم چلسی را برای بار دوم باز کرده تا تیم آژاکس دوباره از حریف انگلیسی خود پیش بیافتد .

در ادامه مسابقه باز هم تیم آژاکس توپ و میدان را در اختیار داشت و موفق شد در دقیقه 35 به گل سوم خود نیز دست پیدا کند . روی حرکت زیاش به سمت دروازه و ارسال توپ ، توپ بعد از برخورد به تیرک عمودی دروازه با صورت کپا آریزابالاگا ، که به قصد مهار توپ شیرجه زده بود برخورد کرد و وارد دروازه خودی شد تا تنها در 35 دقیقه دو گل به خودی از سوی بازیکنان تیم چلسی به سود تیم آژاکس به ثمر برسد .نیمه دوم مسابقه با برتری تیم چلسی آغاز شد اما تیم آژاکس بود که به گل دست یافت . حملات تیم چلسی در آغاز نیمه دوم راه به جایی نبرد تا اینکه تیم آژاکس موفق شد در دقیقه 55 گل چهارم را وارد دروازه چلسی کند . روی حرکت دوباره زیاش از سمت راست ، این بازیکن با رساندن توپ به دونی ون دبیک ، این بازیکن را در موقعیت شوتزنی قرار داد که در نهایت او نیز با یک شوت سرکش گل چهارم تیمش را به ثمر رساند .

تیم چلسی که با سه گل از تیم آژاکس عقب افتاده بود چیزی برای از دست دادن نداشت و جلو کشید و موفق شد در دقیقه 63 یکی از گل های خورده را جبران کند . روی حرکت کریستین پولیسیچ و پاس در عرض او ، تامی آبراهام با دخالت بر روی توپ ، توپ را به سزار آزپیلیکوئتا رساند و این بازیکن موفق شد با یک ضربه ساده به توپ گل دوم تیمش را به ثمر برساند .

حملات تیم چلسی بعد از به ثمر رسیدن گل دوم بیشتر هم شد . اخراج دو بازیکن از تیم آژاکس ، آن هم به فاصله تنها 1 دقیقه از یکدیگر ، تیم آژاکس را 9 نفره کرد و کار برای بازگشت تیم چلسی به این بازی راحت تر شد . در ابتدا در دقیقه 68 دیلی بلیند به دلیل خطا بر روی تامی آبراهام با کارت زرد دوم از بازی اخراج شد و تنها 1 دقیقه بعد به دلیل برخورد توپ به دست جول ولتمن ، داور این بازیکن را نیز از زمین بازی اخراج کرد و پنالتی را برای تیم چلسی اعلام کرد که جورجینیو موفق شد گل سوم تیمش را به ثمر برساند .

تیم چلسی که از بازگشت به بازی قطع امید کرده بود ، دوباره بعد از رسیدن اختلاف به یک گل و اخراج دو بازیکن از تیم آژاکس جان تازه ای گرفت و حملات خود را شروع کرد . در دقیقه 74 مسابقه بود که تیم چلسی موفق شد کام بک خود را کامل کرده و بازی را به تساوی بکشاند . روی ارسال توپ به روی دروازه از روی نقطه کرنر توسط ویلیان بود که کرت زوما با ضربه سر ، توپ را به تیرک دروازه کوبید و در برگشت و روی ریباند ، جیمز موفق شد خود را به توپ رسانده و با یک شوت محکم ، گل چهارم تیمش را وارد دروازه تیم آژاکس کرده تا نتیجه بازی 4 بر 4 مساوی شود .

در ادامه مسابقه هر دو تیم حملات خود را به روی دروازه یکدیگر ادامه دادند اما این تیم چلسی بود که در دقیقه 78 به گل پنجم دست یافت که البته داور مسابقه با استفاده از داور ویدیویی ، گل را نپذیرفت .

در نهایت بازی طی یک دیدار فوق العاده جذاب با نتیجه 4 بر 4 به اتمام رسید تا سهم هر یک از دو تیم از این بازی تنها یک امتیاز باشد .

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «لیگ قهرمانان اروپا ؛ چلسی 4 - 4 آژاکس ؛ همیشه پای یک تیم انگلیسی در میان است !»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 6 = ?