کد مطلب: 816 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شناخت شخصیت افراد بر اساس آدرس ایمیل آنها

شناخت شخصیت افراد بر اساس آدرس ایمیل آنها

نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد بسیاری از مردم از روی آدرس پست الکترونیک کاربران در مورد شخصیت آنها قضاوت...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد بسیاری از مردم از روی آدرس پست الکترونیک کاربران در مورد شخصیت آنها قضاوت می‌کنند و این قضاوت در اکثر موارد درست و نزدیک به واقعیت است، زیرا کلمات انتخاب شده توسط کاربر به عنوان آدرس پست الکترونیک معرف ویژگی های شخصیتی اوست.

پژوهشگران دانشگاه لایپزیک با انتخاب 600 آدرس ایمیل به طور تصادفی از صاحبان آنها خواستند پرسشنامه‌ای شخصیتی را پر کنند. آنان سپس از 100 دانشجو خواستند با مشاهده آدرس‌های ایمیل در مورد ویژگی‌های مالکان آنها شامل انزواطلب بودن یا گشاده رو بودن، خود بزرگ بین بودن یا خاضع بودن، سختگیر بودن یا ساده‌گیر بودن و سایر موارد قضاوت کنند. نتایج این بررسی نشان داد افرادی که در آدرس های ایمیل خود از کلماتی مانند کوچولو، کوچک یا عزیز و شیرین همراه با اسم حیوانات باهوش خانگی استفاده می‌کنند افرادی دلپذیرتر و ملایم‌تر هستند. در مقابل افرادی که در آدرس های ایمیل خود از کلماتی مانند شاه(king) یا بهترین (the best) استفاده کرده بودند افرادی خودپست و مغرور بودند. جالب آنکه از هر 6 مورد قضاوت دانشجویان در مورد شخصیت مالکان ایمیل 5 مورد صحیح بوده است. ترتیب دهندگان این تحقیق گفته‌اند که خود از نتایج آن شگفت زده شده‌اند.

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «شناخت شخصیت افراد بر اساس آدرس ایمیل آنها»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 5 = ?