کد مطلب:  20146 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
عامل سقوط هواپیمای حامل تیم چاپه‌کوئنسه مشخص شد

عامل سقوط هواپیمای حامل تیم چاپه‌کوئنسه مشخص شد

به گزارش آسمونی، خطای انسانی عامل اصلی  فاجعه سقوط هواپیما در روز 28 ماه نوامبر گذشته میلادی تشخیص داده شد....
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، خطای انسانی عامل اصلی  فاجعه سقوط هواپیما در روز 28 ماه نوامبر گذشته میلادی تشخیص داده شد. حادثه تلخی که کشته شدن 71 نفر و در این میان 19 بازیکن تیم چاپه‌کوئنسه برزیل را به همراه داشت.

139510071939059679559764
139510071939059679559764

هواپیمای متعلق به شرکت هوایی لیمای بولیوی 28 ماه نوامبر گذشته میلادی به دلیل کمبود سوخت در اطراف شهر مدلین کلمبیا سقوط کرده بود. آژانس هوانوردی کلمبیا در تحقیقات خود اعلام کرد برنامه پروازی هواپیمای تیم چاپه‌کوئنسه استانداردهای بین‌المللی را برآورده نکرده بود و مجموعه‌ای از اشتباهات از جمله عدم سوخت کافی قبل از پرواز این سقوط را به وجود آورد.

در ادامه این گزارش آمده است: خلبان در مسیر پروازی خود سوخت‌گیری انجام نداد و همچنین خرابی موتور هواپیما به دلیل کمبود سوخت را اعلام نکرد. او زمانی این کار را کرد که بسیار دیر شده بود.

فردی بولینا، دبیر ایمنی هوایی کلمبیا در این رابطه گفت: مسئولان هواپیمایی بولیوی و شرکت پروازی لامیا شرایط پروازی را برای هواپیمای حامل تیم چاپه‌کوئنسه فراهم کردند که اصلا قابل پذیرش نیست. مسائل فنی دخالتی در سقوط هواپیما نداشت و مجموعه‌ای از اشتباهات انسانی توسط مدیریت شرکت هوایی لامیا و همچنین مسئولان برنامه‌های پروازی بولیوی این حادثه را رقم زد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره عامل سقوط هواپیمای حامل تیم چاپه‌کوئنسه مشخص شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «عامل سقوط هواپیمای حامل تیم چاپه‌کوئنسه مشخص شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید