کد مطلب: 54768 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شخصیت های آشفته در فیلم روسی

شخصیت های آشفته در فیلم روسی

فیلم روسی

زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

فیلم روسی جدید ترین اثر امیرحسین ثقفی است و بازیگر‌ان حرفه‌ای سینما از جمله امیر آقایی، طناز طباطبایی، صابر ابر و ... در این کار حضور دارند. قصه‌ فیلم درام عشقی است که در بستر جامعه رخ می‌دهد و در نهایت به تراژدی ختم می شود. روسی در 30 مرداد 1398 با محدودیت سنی بالای 15 سال در سینماهای ایران به روی پرده رفته بود. از خصوصیات بارز فیلم های سقفی می توان به فضا سازی های خاص او اشاره کرد که به خصوص در این فیلم با موضوع فیلمنامه بسیار هم خوانی دارد. داستان فیلم در مورد مردی به نام توماج است که موفق می شود تا از زندان فرار کند اما زمانی که نزد همسرش بر می گردد متوجه می شود که به او تعرض شده است. روسی بطور غیر مستقیم به ماجرای تعرض و تجاوز می پردازد. در این فیلم تمام شخصیت ها آشفته اند و هرکدام به خاطر گناه هایی که در گذشته انجام داده اند به گونه ایی مجازات می شوند. فیلم شروع گنگ و مبهمی دارد و ممکن است بیننده را سردرگم کند، اما رفته رفته مسائل و مشکلات روشن می شوند.

از نکات بارز روسی میتوان به لوکیشن های جالب و دراماتیک، هوای گرفته و بارانی و فضای سرد حاکم بر آن اشاره کرد. محل فیلمبرداری معمولا در خرابه ها و خانه های قدیمی است تا مخاطب حال و روز شخصیت ها را بیشتر درک کند و بیشتر در ذهن بیننده بماند. به نوعی می توان گفت که این حال و هوای سرد و دلگیر مانند اسم این فیلم است، از آنجا که روس ها به سردی معروف هستند، می توان گفت که فضای بی روح فیلم بی ربط به اهالی این کشور نبوده است. همچنین نباید از موسیقی زیبا و جالب روسی غافل شد و این حاصل کار خوب آهنگساز فیلم، کارن همایون ‌فر است. کسانی که به زیبایی شناختی و قاب بندی های مدرن علاقه دارند به راحتی می توانند با روسی ارتباط برقرار کنند. هم اکنون این فیلم در شبکه نمایش خانگی منتشر شده است.

اکران فیلم روسی

برای دانلود فیلم روی لینک زیر کلیک کنید:

DOWNLOAD

 

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «شخصیت های آشفته در فیلم روسی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?