کد مطلب: 48764 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شبکه سه پرمخاطب‌ترین شبکه شد

شبکه سه پرمخاطب‌ترین شبکه شد

شبکه سه پرمخاطب ترین شبکه رسانه ملی و شبکه‌های یک و نسیم در جایگاه بعدی قرار دارند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شبکه سه پرمخاطب‌ترین شبکه شد - channel 3 the most popular channel
شبکه سه پرمخاطب‌ترین شبکه شد - channel 3 the most popular channel
شبکه سه پرمخاطب‌ترین شبکه شد - channel 3 the most popular channel

به گزارش آسمونی : نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صدا وسیما از برنامه‌های درحال پخش سیما درمهرماه حاکی از آن است که مستند حیات وحش شبکه مستند سیما که شنبه تا پنج شنبه هرهفته ساعت 23 از این شبکه پخش می‌شود، با 30 درصد بیننده در رأس پرمخاطب‌ترین برنامه‌ها قرار دارد و شبکه سه سیما نیز با سه برنامه سمت خدا، مسابقات جهانی والیبال و فوتبال برتر درمیان ده برنامه پرمخاطب سیما درصدر شبکه‌های سیما ایستاده است.

بر این اساس سمت خدا با 26.3 درصد بیننده و 94.8 درصد رضایت بعد از مستند حیات وحش شبکه مستند که 30 درصد بیننده با 95 درصد رضایت دارد، در رتبه دوم پرمخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیون در مهرماه قرار گرفته است.

شبکه سه سیما غیر از سمت خدا، مسابقات جهانی والیبال با 24.1 درصد بیننده و 91.8 درصد رضایت و فوتبال برتر را هم با 21.8 درصد بیننده و 86.9 درصد رضایت را هم درجمع ده برنامه پرمخاطب سیما دارد.

بعد از شبکه سه سیما، شبکه‌های یک و نسیم هرکدام با دو برنامه درمیان ده برنامه پرمخاطب شبکه‌های سیما در مهرماه بیشترین تعداد برنامه را دارند.

شبکه یک، مسابقه دستپخت را با 21.7 درصد بیننده و 78.3 درصد رضایت و سیمای خانواده را با 16.3 درصد بیننده و 90.1 درصد رضایت درمیان ده برنامه پرمخاطب شبکه‌های سیما در نخستین ماه پاییز 98 دارد.

مسابقه هوش برتربا 24.8 درصد بیننده و 91.5 درصد رضایت و ویتامین خ نیز با 17.2 درصد بیننده و 87.7 درصد رضایت، دو برنامه‌ای هستند که از شبکه نسیم درمیان ده برنامه پرمخاطب شبکه‌های سیما قرار دارند.

به خانه برمی‌گردیم شبکه پنج سیما هم با 20.6 درصد بیننده و 93.4 درصد رضایت در رتبه هفتم پربیننده‌ترین برنامه سیما در مهرماه 98 قرار گرفته است.

فوتبال 120 شبکه ورزش هم با 16.7 درصد بیننده و 93.3 درصد رضایت نهمین برنامه پرمخاطب سیماست که درنخستین ماه از فصل پاییز خوش درخشیده است.براساس این نظرسنجی ده برنامه نخست سیما به لحاظ مخاطب به شرح ذیل است:

  1. مستند حیات وحش شبکه مستند 30 درصد بیننده
  2. سمت خدا شبکه سه 26.3 درصد بیننده
  3. مسابقه هوش برتر شبکه نسیم 24.8 درصد بیننده
  4. مسابقات جهانی والیبال شبکه سه 24.1 درصد بیننده
  5. فوتبال برتر شبکه سه 21.8 درصد بیننده
  6. مسابقه دستپخت شبکه یک 21.7 درصد بیننده
  7. به خانه برمی‌گردیم شبکه پنج 20.6 درصد بیننده
  8. ویتامین خ شبکه نسیم 17.2 درصد بیننده
  9. فوتبال 120 شبکه ورزش 16.7 درصد بیننده
  10. سیمای خانواده شبکه یک 16.3 درصد بیننده

همچنین براساس نظرسنجی مرکزتحقیقات رسانه ملی شبکه سه با 5 برنامه بالا ده درصد بیننده صدرنشین شبکه‌های سیماست و بعد از این شبکه، شبکه‌های یک و ورزش سیماهریک با چهاربرنامه بالا ده درصد بیننده، شبکه‌های دو و نسیم هرکدام با سه برنامه بالای ده درصد، شبکه سلامت با دو برنامه بالای ده درصد و شبکه‌های پنج، مستند، قرآن ومعارف سیما و آموزش هرکدام با یک برنامه بالای ده درصد دررتبه‌های بعدی قرار دارند.

براساس این نظرسنجی بهترین برنامه صحبگاهی سیما درمهرماه، صبح بخیر ایران شبکه یک سیما با 12.4 درصد بیننده انتخاب شده است، بعد از صبح بخیرایران، سلام صبح بخیر شبکه سه با 8.9 درصد بیننده و صبحی دیگر شبکه آموزش با 6.8 درصد بیننده قرار دارند.

به خانه برمی‌گردیم شبکه پنج سیما هم با 20.6 درصد بیننده بهترین برنامه خانواده سیما در مهر ماه شده است، بعد از این برنامه، سیمای خانواده شبکه یک با 16.3 درصد بیننده و زنده باد زندگی شبکه دو سیما با 9.6 درصد بیننده قرار دارند.

سمت خدا شبکه سه سیما با 26.3 درصد بیننده همچنان بهترین برنامه معارفی سیماست و بعد از آن آفتاب شرقی شبک یک سیما با 12.7 درصد بیننده و یاد خدا شبکه قرآن و معارف سیما با 11 درصد بیننده قرار دارند.

مسابقات جهانی والیبال با 24.1 درصد و فوتبال برتر با 21.8 درصد از شبکه سه سیما و فوتبال 120 شبکه ورزش هم با 16.7 درصد بیننده بهترین برنامه‌های ورزشی مهرماه براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی شدند.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «شبکه سه پرمخاطب‌ترین شبکه شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 7 = ?