کد مطلب:  52698 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تغییر در علائم مبتلایان جدید به کووید - 19

تغییر در علائم مبتلایان جدید به کووید - 19

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سمنان از تغییر در علائم برخی از مبتلایان جدید به کووید19 در بیمارستان‌های تحت‌پوشش این دانشگاه خبر داد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تغییر در علائم مبتلایان جدید به کووید - 19 - Changes in the symptoms of new patients with covid - 19
تغییر در علائم مبتلایان جدید به کووید - 19 - Changes in the symptoms of new patients with covid - 19
تغییر در علائم مبتلایان جدید به کووید - 19 - Changes in the symptoms of new patients with covid - 19

به گزارش آسمونی : دکتر نوید دانایی در ستاد استانی مقابله با کرونا استان در استانداری با اعلام این خبر اظهار کرد: در هفته‌های پیشین علائم کرونا ویروس عمدتا، تب، سرفه و تنگی نفس بود اما از روزهای گذشته افرادی با علائم بی حالی، اسهال و تهوع، علائم گوارشی و..مورد  آزمایش کروناویروس قرار گرفته و تست آنها مثبت بوده است.

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا از عبور این استان از نقطه اوج شیوع کروناویروس خبر داد و خاطرنشان کرد: اوج شیوع کرونا ویروس در استان سمنان 26 اسفند بود که این نقطه اوج را خوشبختانه پشت سر گذاشتیم .این پزشک فوق‌تخصص ادامه داد: اگر نکات بهداشتی رعایت نشود، شاید دوباره به اوج شیوع نزدیک شویم.

وی از ضریب اشغال 30درصدی تخت‌های بیمارستانی سمنان در نقطه اوج خبر داد و گفت: در اوج شیوع کرونا ویروس، 30 درصد از تخت‌های بیمارستانی در استان سمنان اشغال بود و لذا همچنان نگرانی از نظر تجهیزات پزشکی در استان وجود ندارد.

دکتر دانایی با بیان اینکه در استان سمنان اقدامات خوبی برای مقابله با کرونا ویروس انجام شده افزود: این رویه مطلوب تا ریشه‌کنی 100 درصدی این ویروس ادامه می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سمنان با بیان اینکه تاکنون 469 نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سمنان به کرونا ویروس مبتلا شدند افزود: روند ابتلا مردم در حوزه دانشگاه علوم پزشکی به این ویروس با شدت و ضعف ادامه دارد.

این عضو هیئت علمی علوم پزشکی سمنان اضافه کرد: از مجموع بستری‌شدگان در بیمارستان‌های حوزه دانشگاه علوم پزشکی سمنان تعداد 382 نفر که معادل 81 درصد مبتلایان کووید19 در این دانشگاه است، پس از بهبودی و بازیابی سلامت خود از بیمارستان های کوثر سمنان، معتمدی گرمسار و ولایت دامغان مرخص شدند.

دانایی با ابراز رضایت از اقدامات استان در ارتباط با استفاده بیماران از نقاهتگاه‌ها اظهار کرد: تنها در روز گذشته 12 نفر در این نقاهتگاه‌ها در شهرستان سمنان اسکان پیدا کردند. خوشبختانه سمنان از استان‌های پیش‌رو در استفاده از نقاهتگاه‌ها است و در نقاهتگاه‌های دامغان و گرمسار هم بیماران بهبود یافته حضور دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 78 نفر از افراد مشکوک به کرونا ویروس در بیمارستان‌های تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری هستند از عموم شهروندان استان خواست همچنان به توصیه‌های کارشناسان توجه و حتی‌الامکان از خانه بیرون نیایند.

وی از عادی نشان دادن کروناویروس در این مقطع به عنوان یک چالش جدی نام برد و گفت: عادی نمایی و عادی جلوه دادن کرونا ویروس در این شرایط یک چالش اساسی است. لذا آحاد مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند .

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته شاهد افرایش ترافیک در جاده های درون شهری استان و تجمع سه یا چند نفره در حاشیه خیابان‌ها هستیم از شهروندان استان خواست به پروتکل‌های بهداشتی توجه جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه شناسایی افراد مبتلا به کروناویروس به جد در دستور کار مسئولان استان است گفت: باید به روش‌های مختلف مردم را در خانه نگه داشت. همچنین باید ارتباط‌های اجتماعی به معنی واقعی در استان کاهش یابد .

دکتر دانایی با بیان اینکه اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند به معنی عادی سازی نیست خاطرنشان کرد: اگر مردم رعایت نکنند شاهد افزایش افراد مبتلا به کرونا ویروس خواهیم بود.

وی از این استان به عنوان استانی موفق در تامین اقلام بهداشتی نام برد و اضافه کرد: دسترسی به ماسک و مواد شوینده در استان وجود دارد .

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به وضعیت مناسب ذخیره اقلام بهداشتی استان گفت: توصیه می‌کنیم مردم همچنان حین حضور در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.

وی با بیان اینکه استان سمنان در طرح ارزیابی و پیگیری مقابله با کرونا ویروس در رتبه اول کشور قرار دارد گفت: در همین راستا با 100 درصد مردم تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی سمنان تماس تلفنی حاصل شد.

: برای دریافت مشاوره درباره تغییر در علائم مبتلایان جدید به کووید - 19 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تغییر در علائم مبتلایان جدید به کووید - 19» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید