کد مطلب:  23393 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
تغییر وزن در کمترین زمان

تغییر وزن در کمترین زمان

کاهش وزن برای همه ی افراد به خصوص خانم ها بسیار مهم و ضروری است. اما سایز کم کردن شاید از وزن کم کردن هم مهم تر...
زمان مطالعه: 7 دقیقه

کاهش وزن برای همه ی افراد به خصوص خانم ها بسیار مهم و ضروری است. اما سایز کم کردن شاید از وزن کم کردن هم مهم تر باشد. ما برای شما راهکارهایی را آماده کرده ایم که به سریع ترین حالت ممکن هم سایز و هم وزن خود را به میزان ایده آل برسانید. این روش کم عارضه ترین روش ممکن برای لاغر شدن است. با آسمونی همراه باشید.

تغییر وزن در کمترین زمان
تغییر وزن در کمترین زمان
راهکارهایی برای کاهش سایز در مدت دو هفته

کاهش سایز لباس کاری است دشوار، مخصوصا اگر فقط 2 هفته زمان داشته باشیم. برای کاهش یک سایز چند کیلو کاهش وزن لازم است؟ این مقدار برای هر شخص کمی متفاوت است. اما به صورت کلی کاهش 4 کیلو می تواند باعث کاهش سایز لباس شود.

آیا کاهش سایز لباس در دو هفته ممکن است؟

می توان گفت کاهش سایز لباس در مدت 2 هفته هم ممکن است هم خیر و البته رسیدن به چنین نتیجه ای مستلزم تلاش فراوان و از خود گذشتگی است! به خاطر داشته باشید حتی اگر در طول 2 هفته 4 کیلو هم کم نکنید، باز هم احتمال اینکه بتوانید لباسی با سایز کمتر استفاده کنید وجود دارد.

هر زمان خواستید وزن کم کنید همیشه این را به خاطر بسپارید که سلامت کلی بدن باید در اولویت باشد. به خطر انداختن سلامت تنها به خاطر اینکه در لباسی کوچکتر جا شوید اصلا ارزشش را ندارد. در ادامه می خواهیم راهنمایی های عملی و البته سالمی را ارائه کنیم تا بتوانید در عرض 2 هفته سایز لباس خود را کاهش دهید.

  • مصرف میوه، سبزیجات و پروتئین را فراموش نکنید

وقتی می خواهید سایز لباستان را کم کنید چه غذاهایی باید بخورید؟ از آنجا که می خواهید مقدار قابل توجهی وزن را در مدت زمانی کم کاهش دهید، روی مصرف مقدار زیادی میوه، سبزیجات، حبوبات و پروتئین های بدون چربی تمرکز کنید. برای مثال پروتئین های بدون چربی شامل، گوشت های کم چرب، لبنیات کم چرب و لوبیا هستند. چربی های سالم را نیز فراموش نکنید، از جمله آجیل ها، لبنیات و غلات کامل که باید همچنان در برنامه غذایی حضور داشته باشند.

وقتی غذایی میل می کنید که سرشار از پروتئین بدون چربی و چربی های سالم است بدون اینکه وزن اضافه کنید یا بیش از حد غذا مصرف کنید برای مدت زمان طولانی احساس سیری خواهید کرد. فراموش نکنید در وعده های غذایی تعادل را رعایت کنید، کربوهیدرات های سرشار از فیبر ( میوه، سبزیجات و غلات کامل ) پروتئین و چربی تا قند خونتان ثبات پیدا کند.

  • از مصرف غذاهای فرآوری شده پرهیز کنید

برای رسیدن به هدف کاهش سایز و یا به عبارتی کاهش وزن 4 کیلو در دو هفته و یا هر هفته 2 کیلو، باید مقدار دریافت غذا را کمی دستکاری کرد. فکر نکنید در این دو هفته باید به خود گرسنگی بدهید. با اینکه گرسنگی دادن به خود باعث کاهش وزن می شود اما در طولانی مدت تاثیری معکوس و منفی روی سلامت و وزنتان در پی خواهد داشت.

به جای گرسنگی دادن به خود، روی تمیز کردن و سر و سامان دادن به آنچه می خورید باشید. اگر تصمیمتان برای کاهش وزن جدی است مصرف تمام غذاهای بی ارزش را حذف کنید (چیپس، پفک، و انواع غذاها و میان وعده های فرآوری شده). همچنین مصرف نوشیدنی های قندی را نیز باید متوقف کنید.

استفاده نکردن از غذاهای فرآوری شده دیگر مانند سوپ های کنسرو شده، غذاهای منجمد شده و یا غذاهای نیمه آماده بسته بندی شده نیز برای کاهش وزن مفید است چون این کار کمک می کند مقدار دریافت سدیم کاهش بیابد. مصرف بیش از حد سدیم می تواند باعث افزایش وزن آب بدن و همچنین نفخ شود.

change-weight-less-time
change-weight-less-time

  • برای کاهش وزن، آب زیادی بنوشید

تامین آب بدن در طول کاهش وزن بسیار مهم است. آنقدر در طول روز آب بنوشید که رنگ ادرارتان زرد بسیار کم رنگ شود. در نوشیدن مایعات همیشه اولویتتان آب باشد، می توانید خودتان آبی که می نوشید را با میوه و برخی گیاهان طعم دار کنید. نوشابه و دیگر نوشیدنی هایی که فقط کالری خالی هستند را در برنامه خود به شدت محدود کنید.

کاهش وزن, روشهای کاهش سایز لباس, لاغر شدن, وزن کم کردن, کاهش سایز لباس, راههای کاهش سایز لباس, کم کردن وزن, زیبایی اندام, تناسب اندام , کاهش سایز کمر , کاهش اندازه دور کمر , کم کردن سایز

  • مقدار وعده های غذایی را کاهش دهید

کاهش مقدار وعده ها هنگام کاهش وزن و کم کردن سایز چیزی است طبیعی. با این حال وقتی با غذاهای سرشار از مواد مغذی و کم کالری به بدن سوخت رسانی کنید ( همانطور که بالا اشاره شد ) میزان دریافت کالری تان به صورت طبیعی کاهش می یابد. سعی کنید برای کاهش سایز و به عبارتی کم کردن وزن مقدار وعده های خود را کاهش دهید اما نباید کل روز احساس گرسنگی داشته باشید. برخی تحقیقات نشان داده کاهش 20 درصد از مقدار وعده های غذایی می تواند به کاهش وزن کمک کند.

  • برای کاهش سایز حتما باید ورزش کنید

برای رسیدن به هدف اصلی خود که کاهش سایز لباس در مدت دو هفته است یکی دیگر از موارد مهم در کنار برنامه غذایی این است که مصرف کالری های بدن را افزایش دهید. 30 دقیقه ورزش در روز مسلما نمی تواند باعث شود که بتوانید در دو هفته به مقدار کاهش دلخواهتان برسید. البته مقدار ورزش برای هر فرد می تواند متفاوت باشد، اما توصیه ما این است که برای کاهش وزن و کم کردن سایز روزانه 90 تا 120 دقیقه ورزش کنید. به خاطر داشته باشید فقط برای دو هفته این پیشنهاد ارائه شده و ادامه این روند برای مدت طولانی ممکن است به بدنتان آسیب برساند.

در کم کردن سایز و کاهش وزن، ترکیب ورزش هوازی یا ایروبیک با تمرینات قدرتی کمک می کند تا جای ممکن بافت چربی بسوزانید و بافت های عضلانی را نگه دارید. برخی روزها شدت ورزش را افزایش دهید تا مقدار کالری که می سوزانید بالا برود، این کار کمک می کند در روزهای دیگر هم که ورزش را با سطحی متوسط انجام می دهید چربی سوزی تان بیشتر باشد. باید تلاش کنید ورزش های دیگری که برنامه ریزی نشده اند نیز در طول روز انجام دهید، که می تواند شامل تمیز کردن خانه، پیاده روی یا دوچرخه سواری به جای استفاده از ماشین، استفاده از پله ها به جای آسانسور، و اجتناب از نشستن برای مدت زمان طولانی می شود

  • از مصرف قرص های لاغری اجتناب کنید

بسیاری از قرص ها و داروهای لاغری هستند که قول کاهش وزنی چشم گیر در دو هفته می دهند، و شاید مردم فکر کنند عجب راه ساده و بی دردسری برای حل مشکلشان پیدا کرده اند. بی ضرر بودن و تاثیر این نوع داروها به خوبی بررسی نمی شوند و معمولا با دست گذاشتن روی تنبلی ( بدون نیاز به ورزش! ) برای فرد تبلیغات جذابی می کنند، ولی متاسفانه فقط پولتان را می کشند. تغذیه مناسب بدن برای کاهش وزن مهمترین چیز است و تکیه بر داروها به جای برنامه غذایی اصلا عاقلانه نیست.

آیا به هدف خود که کاهش سایز لباس در دو هفته است می رسید؟

شاید برسید شاید هم خیر، بدون شک وزن کم می کنید اما اینکه چه مقدار مشخص نیست. واریانس های فردی، ژنتیک، هورمون ها و دیگر موارد هستند که در هنگام کاهش وزن باید به حساب بیایند. حتی اگر با این راهنما و توصیه ها به وزن هدف خود نرسیدید، حداقل توانسته اید سبک زندگی با غذاهای سالم را بیاموزید و به مرور از آن برای کاهش وزن استفاده کنید.

ترفندهای کاهش وزن در کمترین زمان ممکن

ترفند اول؛ همیشه وعده غذایی را با یک لیوان آب شروع کنید، با این کار از پرخوری جلوگیری خواهید کرد!

ترفند دوم؛ چند تغییر ساده در هر وعده غذایی بدید، مثلا به جای سس مایونز از سرکه، آبلیمو یا آبغوره استفاده کنید و طعم دهنده های کم کالری دیگه ای رو امتحان کنید.

ترفند سوم؛ برای دسر از یک تکه شکلات سیاه استفاده کنید، به این ترتیب سعی کنید سعی کنید محصولاتی که شکر کمتر دارند رو استفاده کنید و اساسا سعی کنید مصرف شکریجات! رو خیلی محدود کنید.

ترفند چهارم؛ خودتان را کنترل کنید! ؛ تنقلاتی که قبل از هر وعده غذایی و حتی به جای غذا میل می کنید رو کنترل کنید، در هر وعده غذایی از بشقاب های کوچکتری استفاده کنید که این قضیه به عنوان یک سیگنالی برای شما باشه که غذا نخورید که محتویات بشقاب تمام بشه ، در حد نیاز و با کنترل، غذا را میل بفرمائید.

ترفند پنجم؛ بیشتر حرکت کنید؛ حتی اگر زمان محدودی را برای ورزش کردن و فعالیت ورزشی ندارید، با یکسری حرکت های بیشتر در طول روز می توانید کالری های بیشتری بسوزانید، مثلا زمانی که در دفتر کارتان قرار است استحراحت کنید، این زمان استراحت را پشت میز نباشید و سعی کنید حتی چند قدمی در محیط دفترتان راه بروید، یا زودتر سرکار بروید و به جای اینکه ماشینتان را در پارکینگ محیط کار بذارید در محلی دور تر پارک کنید و از محل پارک ماشین تا دفتر کار را پیاده روی کنید.

تغییر وزن در کمترین زمان
تغییر وزن در کمترین زمان

ترفند ششم؛ کالری ننوشید!!؛ به جای نوشیدن انواع نوشیدنی های گاز دار و پر کالری، از آب ، شربت آبلیمو ، خیار و … استفاده کنید.

ترفند هفتم؛ بیش از حد گرسنه نمانید؛ یک مقدار اندکی گرسنگی بد نیست! اما اینکه حالا به خاطر اینکه من شب پیش دسر و غذای بسیار سنگی خوردم و باید جبران بشه! و …. صحیح نیست و سعی کنید با خوردن وعده غذایی در زمان مناسب و به اندازه مناسب، سطح قند خون شما پائین نیاید که منجر به بوجود آمدن مشکلات بعدی شود.

ترفند هشتم؛ وقتی قرار است تنقلات یا میان وعده میل بفرمائید، سعی کنید به جای استفاده از “پر از خالی ها!!” که کالری زیادی دارند مثل چیپس و پفک و …. از خوردنی های پر فیبر و پر پرتئین سالم استفاده کنید.

ترفند نهم؛ سعی کنید شام را حداقل 2 تا 3 ساعت قبل از خواب میل کنید، چرا که میل کردن دیر هنگام شام می تواند در هضم غذا و حتی خواب شما مسائلی را بوجود آورد که همین مسئله شما را از یک روتین و روال سلامتی دور نگه می دارد.

و در آخر؛ بیشتر بخوابید! کمبود خواب می تواند منجر به گرسنگی کاذب شود و شما تمایل به خوردن بیشتر داشته باشید، بنابراین حداقل 7 ساعت خواب در هر شب، راه آسان و موثر برای حفظ اهداف کاهش وزن است و شما را در مسیر صحیح کاهش وزن نگه میدارد.

: برای دریافت مشاوره درباره تغییر وزن در کمترین زمان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تغییر وزن در کمترین زمان» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید