کد مطلب:  42018 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سپند امیرسلیمانی: سانسور «خندوانه» سلیقه‌ای بود

سپند امیرسلیمانی: سانسور «خندوانه» سلیقه‌ای بود

به گزارش آسمونی:سپند امیرسلیمانی می‌گوید یکی از مشکلات اساسی تلویزیون نداشتن یک خط قرمز منطقی و اصولی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سپند امیرسلیمانی: سانسور «خندوانه» سلیقه‌ای بود
سپند امیرسلیمانی: سانسور «خندوانه» سلیقه‌ای بود

به گزارش آسمونی:سپند امیرسلیمانی می‌گوید یکی از مشکلات اساسی تلویزیون نداشتن یک خط قرمز منطقی و اصولی است؛ بخش‌هایی که از خندوانه سانسور شد سلیقه‌ای بود نه بر اساس یک خط قرمز واحد و مشخص.

«بهترین‌شو» یک برنامه‌ کودکانه و مسابقه نوروزی «خندوانه» را اجرا کرد و خودش درباره این اجرا می‌گوید: «در طول این سال‌ها همیشه کار اجرا به من پیشنهاد می‌شد و از طرفی با توجه به اینکه برنامه‌های استعدادیابی بیشتر شده، برایم جذاب بود که در این برنامه حضور داشتم؛ چرا که کار کردن با بچه‌ها برایم جذاب بود. نمی‌دانم کدام یک از ویژگی اجرای برنامه کودک در من است، اما یکی از ویژگی‌هایی که خودم می‌دانم این است که برای بچه‌ها می‌میرم؛ لااقل این ویژگی را دارم.» او درباره اجرای مسابقه نوروزی «خندوانه» گفت: اتفاقی که در «خندوانه» افتاد فراتر از انتظار من بود و خوشحالم مخاطب مرا در آن قاب هم قبول کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازیگران مجری و یا مجریان بازیگر راه و رسم درستی است که در تلویزیون به اوج خودش رسیده، تأکید کرد: این انتقادها وجود دارد ولی قاعدتاً هنرمندی که بتواند هم مجری خوبی باشد و هم بازیگر هنرمندی، هیچ ایرادی ندارد. حرف و انتقاد زیاد است؛ من یادم می‌آید از سال 61 که تاکنون حرفه بازیگری را انتخاب کرده‌ام هنوز به من می‌گویند تو از رانت پدرت استفاده کرده‌ای؟ معتقدم هر شخصیتی می‌تواند در هر شاخه هنری فعال باشد اصلاً اشکالی ندارد. اجازه بدهیم مردم هنرمندان خودشان را انتخاب کنند حالا چه در لباس مجری و چه در لباس بازیگری. من هیچ‌گاه نه در بازیگری و نه در اجرا ادعایی نداشته و ندارم ولی خوشبختانه همیشه مردم به من لطف داشته‌اند.

امیرسلیمانی در پاسخ به این سوال که در ساخت برنامه‌های تلویزیونی هیچ خلاقیتی نداریم حتی «خندوانه» هم به کلیشه رفته است، تأکید کرد: اگر فقط به برنامه‌های طنز بپردازم کمتر شهر و شغلی اجازه شوخی به برنامه‌سازان و سریال‌سازان می‌دهند. این فقدان سوژه و ظرفیت گاهی باعث کلیشه‌ها و تکرارهایی می‌شوند که البته خود سازندگان هم از این موضوع رنج می‌برند. باید قدری بیشتر فضا برای نویسندگان و سازندگان برنامه و سریال خصوصاً در زمینه طنز فراهم شود تا کارهای بهتری بسازند.

بازیگر سریال «زوج یا فرد» و «اخراجی‌های یک و دو» خاطرنشان کرد: تلویزیون خوشبختانه در برنامه‌های گفتگومحور خود به یک صراحتی رسیده و در تلاش است با مرتفع کردن مشکلات مالی خود به روزهای بهتری برسد. ولی مشکل ما نرسیدن به یک خط قرمز واحد و منطقی است. ما نیازمند یک خط قرمز واحد و منطقی هستیم، آنقدر سلیقه‌ای سانسورها انجام می‌شود که سازندگان آثار را متحیر می‌کند. خوشبختانه در جریان سریال «زوج یا فرد» به کمتر سانسوری رسیدیم که متعجب‌مان کند اما با رامبد جوان موافقم که بعد از پایان فصل ششم یادداشتی منتشر کرد و درباره تحیّر از ممیزی‌ها و سانسورهایی گفت که شامل حال «خندوانه» هم شد. من که در جریان تولید کنار این گروه بودم می‌توانم به جرأت بگویم این ممیزی‌ها و خط‌قرمزها سلیقه‌ای بوده است. واقعاً خیلی از حرف‌ها و گپ و گفت‌های خودمان سانسور شده که اگر سانسور هم نمی‌شد اتفاقی نمی‌افتاد. ما می‌دانیم کجا زندگی می‌کنیم و متناسب با چه فرهنگی باید برنامه‌سازی و سریال‌سازی انجام دهیم.

به گزارش تسنیم، چند روز قبل مدیر پخش شبکه نسیم به یادداشت رامبد جوان واکنش نشان داد و از برنامه‌سازان خواست جانب انصاف را رعایت کنند و این چنین گفت: " آقای جوان خودش بهتر می‌داند در حدود چهار سال که با این شبکه کارکرده مدیران شبکه تمام همکاری خود را انجام دادند و ناظران در سخت‌ترین شرایط هم کنار گروه خندوانه بوده‌اند."

منبع: تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره سپند امیرسلیمانی: سانسور «خندوانه» سلیقه‌ای بود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «سپند امیرسلیمانی: سانسور «خندوانه» سلیقه‌ای بود» در کادر زیر بنویسید :

4 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید