کد مطلب:  54002 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سلبریتی هایی علاقه مند به فوتبال

سلبریتی هایی علاقه مند به فوتبال

برای سالها، تمام چیزی که از سلبریتی های علاقه مند به ورزش دیده می شد، معدود تصاویری بود که آنها را به نوعی به ورزش مرتبط می کردند. از عکس بریژیت باردو در کنار پله فوتبالیست برزیلی یا تصاویر باب مارلی خواننده در حال بازی با توپ و روپایی زدن. به همین خاطر وقتی تصاویری در دهه 70 میلادی از جورج بست فوتبالیست اسطوره ای ایرلند شمالی و منچستریونایتد در کنار « ریجنالد کِنِت دوایت» یا همون التون جان خواننده دیده شد، بیشتر جورج بست مورد توجه قرار گرفت، بازیکنی که به خاطر تیپ و زمان اوجش، به پنجمین عضو گروه موسیقی « بیتلز» معروف بود.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

خواننده ای که در لیگ انگلیس جاودانه شد

اختصاصی آسمونی

نوشته از مهدی زارعی

  برای سالها، تمام چیزی که از سلبریتی های علاقه مند به ورزش دیده می شد، معدود تصاویری بود که آنها را به نوعی به ورزش مرتبط می کردند. از عکس بریژیت باردو در کنار پله فوتبالیست برزیلی یا تصاویر باب مارلی خواننده در حال بازی با توپ و روپایی زدن. به همین خاطر وقتی تصاویری در دهه 70 میلادی از جورج بست فوتبالیست اسطوره ای ایرلند شمالی و منچستریونایتد در کنار « ریجنالد کِنِت دوایت» یا همون التون جان خواننده دیده شد، بیشتر جورج بست مورد توجه قرار گرفت، بازیکنی که به خاطر تیپ و زمان اوجش، به پنجمین عضو گروه موسیقی « بیتلز» معروف بود. اما علاقه التون جان به فوتبال فراتر از گرفتن یکی دو تا عکس با توپ و لباس ورزشی بود و قصد داشت کاری کند که تا آن زمان، هیچ سلبریتی انجام نداده بود. بالاخره خواننده مشهور، پول خود را صرف خرید باشگاه واتفورد انگلیس کرد. تیمی که فصل 77-76 در میانه های لیگ دسته چهارم فوتبال انگلیس بود و حتی خرید این تیم توسط یک هوادار مشهور هم چندان توجه کسی را جلب نکرد. ولی قرار بود واتفورد با ریاست التون جان و مربیگری گراهام تیلور، تمام آمار و ارقام تاریخی را جا به جا کند. فقط یک فصل بعد، واتفورد از رده هفتم تا قهرمانی دسته چهارم بالا آمد و به دسته سوم صعود کرد. مدت زمان حضور این تیم در دسته سوم چقدر بود؟ فقط یه فصل. آنها تو فصل 79-78 در دسته سوم هم نایب قهرمان شدند و یک دسته دیگه بالا آمدند.

التون جان خواننده
التون جان خواننده
التون جان خواننده تو دسته دوم هم پسرهای التون جان و گراهام تیلور هم زیاد انتظار نکشیدند. ابتدا هجدهم شدند، یک فصل بعد هشتم و در فصل 82-81 به نایب قهرمانی دسته دوم رسیدند. روز به روز هواداران داخل و خارج استادیوم واتفورد بیشتر و بیشتر می شدند. واتفورد روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گرفت و در فصل 83-82 این تیم در صدر اخبار قرار گرفت. تیمی تازه وارد به بالاترین سطح فوتبال انگلیس که نایب قهرمان مسابقات می شد. تیم التون جان در سال 1984 هم فینالیست جام حذفی شد تا درخشان ترین روزهای تاریخ باشگاه شکل گیرد. همه اینها مدیون یک هوادار بود که هم ثروت کافی داشت و هم ثروتش را با انتخاب یک مربی مناسب، به خوبی مورد استفاده قرار داد و البته از این کار، سود فراوانی هم برد. بعد از دوران سر التون جان و گراهام تیلور، نزول واتفورد شروع و این تیم به تدریج از صدر اخبار دور و دورتر شد و به همان نسبت از هواداران داخل و خارج استادیومش کاسته. در فصل 88-87 واتفورد به دسته پایین سقوط کرد. تیلور مربی انگلیس شد و با نتایج ضعیف، تمام خاطرات شیرین فوتبالدوستان از خود را نابود کرد. سر التون جان هم تمام تمرکز خود را به موسیقی اختصاص داد و تنها ارتباطش با فوتبال، پدر تعمیدی شدن بروکلین و رومئو دو تا از پسرهای دیوید بکهام بود.
ریجنالد کِنِت دوایت سلبریتی علاقه مند به فوتبال
ریجنالد کِنِت دوایت سلبریتی علاقه مند به فوتبال
ریجنالد کِنِت دوایت سلبریتی علاقه مند به فوتبال در این مدت سلبریتیهای زیادی به نوعی به مسابقات ورزشی مرتبط شدند. حضور خیلی از آنها در حد خواندن در مراسم افتتاحیه و اختتامیه تورنمنتها بود از جمله لوچیانو پاواروتی خواننده اپرای ایتالیا و آواز« نِسون دورما» در افتتاح جام جهانی 1990. بعضی کارهای هنری به جزء جدایی ناپذیر مسابقات ورزشی تبدیل شد. مثل آواز « we are the champions» از فردی مرکوری و گروه کوئین که از یورو 88 تا امروز، خیلی از تماشاگرها و بازیکنان در جشن پیروزی و قهرمانی، آن را سر می دهند. بعضی ها به خاطر هواداری شان از تیمها، آنقدر مورد توجه آنها قرار می گیرند که حتی شماره ای از باشگاه به آنها اختصاص پیدا می کند. مثل لورا پاسینی خواننده ایتالیایی که پیراهن شماره 25 میلان را از آدریانو گالیانی هدیه گرفت و چند سالی این شماره به تن هیچ بازیکن میلان نرفت. حتی بعضی از هنرپیشه ها مثل آمیتابا چان هندی سر از ورزشگاه استمفورد بریج در آوردند و پسرشان در هند، تیم فوتبال خرید. با این حال، هیچ کدام از سلبریتی ها نتوانستند حتی به کار عجیب التون جان نزدیک شوند. شاید هرگز، کاری که تیم واتفورد انجام داد، تکرار نشود و همین می تواند تا ابد مایه مباهات هواداران واتفورد باقی بماند.
سلبریتی های علاقه مند به فوتبال
سلبریتی های علاقه مند به فوتبال
سلبریتی های علاقه مند به فوتبال

: برای دریافت مشاوره درباره سلبریتی هایی علاقه مند به فوتبال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سلبریتی هایی علاقه مند به فوتبال» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید