کد مطلب: 23964 درج نظر
یونولیت سبک سقفی

یونولیت سبک سقفی

بلوک های سبک سقفی بلوک سبک نوعی بلوک متخلخل می‌باشد، که از ترکیب سیمان، ماسه‌ی ریزدانه و حباب‌های هوا با...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

یونولیت سبک سقفی

بلوک های سبک سقفی

بلوک سبک نوعی بلوک متخلخل می‌باشد، که از ترکیب سیمان، ماسه‌ی ریزدانه و حباب‌های هوا با اندازه‌های مختلف تولید می‌گردد. بلوک های پلی استایرن کند سوز ( E.P.S ) به جای بلوکهای سقفی سیمانی و انواع دیگر آن با توجه به خواص فیزیکی و شیمیایی خاص این محصول نظیر سبکی وزن، سهولت و سرعت بیشتر در اجرا نیاز کمتر به استفاده از تیرچه های نگهدارنده و نیروی انسانی میباشد. که باعث استقبال مهندسین, مشاوران و دست اندرکاران صنعت ساختمان در استفاده از بلوک های فوم شده است. یکی از مزایای بلوک های سبک سقفی در مقایسه با آجر و بتن، سبک‌ بودن آن است. که مسلما سبکی مصالح در مواجهه با زلزله، آسیب ها را کاهش می دهد .

بلوک های یونولیتی سقفی مدتی است که برای ساختمان سازی در کشور به دلیل سبکی و کم هزینه بودن مورد استقبال انبوه سازان قرار گرفته است. این بلوک ها در دو نوع «قابل اشتعال» و «غیر قابل اشتعال» در بازار عرضه می شوند. بلوک های سقفی به دلیل سبکی وزن خود، وزن نهایی ساختمان را کم می کنند، به همین دلیل در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. بلوک های یونولیتی نقش باروری ندارند. و به همین دلیل در برابر زلزله ایمن هستند.

ویژگی بلوک های سبک سقفی :

1. امکان جایگزینی یک عدد بلوک با وزن 2/5 کیلوگرم که می تواند جایگزین 10 عدد بلوک سفالی با وزن تقریبی (120) کیلوگرم گردد.

2 . کاهش هزینه ها و سرعت بالا در اجرای کار

3. کاهش حجم بتن و صرفه جویی در مصرف تیرچه

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «یونولیت سبک سقفی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?