کد مطلب:  10871 
8 نظر
8 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دلایل زود خالی شدن شارژ باتری موبایل

دلایل زود خالی شدن شارژ باتری موبایل

1- استفاده از Live Wallpaperزود خالی شدن باتری عوامل مختلفی می تواند داشته باشد بعضی از این عوامل را برای شما بازگو...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

دلایل زود خالی شدن شارژ گوشی موبایل
1
- استفاده از Live Wallpaper
زود خالی شدن باتری عوامل مختلفی می تواند داشته باشد بعضی از این عوامل را برای شما بازگو خواهیم کرد، استفاده از تصاویر استاتیک به عنوان پس زمینه توصیه شده است. برخی کاربران تمایل به استفاده از تصاویر متحرک به عنوان پس زمینه دارند. این عمل باعث دشارژ شدن سریعتر باتری می شود، در صورت استفاده از live wallpaper ها؛ از طریق اپشن مورد نظر، سرعت انیمشن را بر روی slow قرار دهید.
وایرناب : جهت افزایش بهره وری؛ مناسب با نوع صفحه نمایش گوشی خود؛ رنگ والپیپر را انتخاب کنید، بطور مثال؛ در صفحاتی از نوع AMOLED بک گراند های سیاه در کاهش مصرف تاثیر بسزایی دارند، بنابر این انتخاب پس زمینه های مشکی و ست کردن تم های بلک در برنامه های مثل گوگل در این مورد موثر اند. چرا که در این صفحات نقاط Black پیکسل های های خاموش هستند و باطری مصرف نمی کنند اما در Lcd ها تاثیری نخواهد داشت، چرا که همه پیکسل ها روشن هستند!

2- استفاده از برنامه های فیسبوک ، توییتر ( اعلان دهنده ها)
هر برنامه ی دارای اعلان (نوتیفیکیشن) موجب تسریع در تخلیه باطری شما خواهد شد، به غیر از شبکه های اجتماعی ، برنامه های مانند وایبر ، کآکآو، جیمیل، و فید های RSS نیز، بر مصرف باطری موثرند، اگر به آنها نیازی ندارید آنها را Deactive کنید، یا زمان چک را در آنها افزایش دهید ، بیشتر اوقات نیازی نیست هر 1 دقیقه از توئیت های جدید مطلع شوید، و اگر هر پنج ثانیه فیسبوک شما چک نشود زندگی شما مختل نخواهد شد !!!

3- طریقه استفاده از صفحه نمایش
فاکتور های کمی وجود دارد که بیشتر از یک صفحه نمایش بزرگ بر مصرف باطری شما اثر گذارد، گوشی های قدیمی سه یا پنج روز شارز نگه میداشتند، اما صفحه نمایش آنها نصف هر گوشی آندروئید معمولی بود و تفکیک کمتری داشتند!سعی کنید از این ویژگی برای افزایش عمر باطری استفاده کنید.میزان روشنایی (brightness) را از طریق تنظمیات(Settings) کاهش دهید، اگر گوشی خود را در حالت power-save قرار داده باشید، روشنایی صفحه نمایش به طور خودکار کاهش داده میشود.
میزان timeout صفحه را کاهش دهید، اجازه دهید صفحه گوشی شما بعد از 30 ثانیه خاموش شود تا بعد از 2 دقیقه !
برنامه های جانبی مثل Handcent ، آپشن ها بیشتری برای اعمال بر روشنایی صفحه نمایش در اختیار شما قرار میدهد.

4- سیستم های رادیویی استفاده نشده
گوشی های جدید 4G LTE آندروئیدی ( Xperia Z , S4 , ON X ! ) بخش مشترکی دارند که شامل استفاده از ابزراهای رادیوی شناخته شده، برای اتصال به فرکانس های مختلف است.یکی برای شبکه های Cell، دیگر از برای Wi-Fi، یک رادیو برای بلوتوث و GPSروشن نگه داشتن همه این ها زمانی که به آنها نیازی ندارید؛ به شدت باتری شما را هدر می دهند.برای اپراتور های ایران بهتر است Mode شبکه خود را بر روی GSM ONLY قرار دهید.(در منوی Mobile Network & Setting)

5-هنگامی که به برنامه ای نیاز ندارید، آن را در حال اجرا ترک نکنید ! ابتدا آن را ببندید و سپس به Home Screen بروید.
در گوشی های جدید، گزینه های برای بهینه کردن(Optimize) استفاده ار باتری توسط کمپانی ها سازنده گنجانده شده است.به طور مثال در Xperia z حالت جدیدی به نام Stamina Mode افزوده شده است، که در صورت فعال کردن این گزینه عمر باطری در حالت Standbye پنج برابر بیشتر خواهد بود.

: برای دریافت مشاوره درباره دلایل زود خالی شدن شارژ باتری موبایل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دلایل زود خالی شدن شارژ باتری موبایل» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید