علت بی توجهی کودکان به والدین | آسمونی
کد مطلب: 51805 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
علت بی توجهی کودکان به والدین

علت بی توجهی کودکان به والدین

علت بی توجهی کودکان به والدین-cause of children neglecting their parentsچرا کودکان به حرف والدین توجهی نمی کنند و به اصطلاح...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
علت بی توجهی کودکان به والدین-cause of children neglecting their parents
علت بی توجهی کودکان به والدین-cause of children neglecting their parents

علت بی توجهی کودکان به والدین-cause of children neglecting their parents چرا کودکان به حرف والدین توجهی نمی کنند و به اصطلاح "کر" و سنگین می شوند؟ یکی از عوامل میتوان به پرحرفی والدین اشاره کرد. والدینی که زیاد حرف می زنند والدینی که مرتب به فرزندانشان امر و نهی می کنند، و بکن، نکن های مکرر دارند. برای کاهش این وضعیت تمرین کنید و حرف های خود را در طول روز بشمارید. چند حرف غیرضروری میان شما با فرزندتان رد و بدل می شود؟ والدینی که هیچ گونه تنبیه و تشویقی در نظر ندارند و در واقع خیلی خوش خیال هستند. والدینی که حرف می زنند، ولی اگر کودک بی اعتنایی کرد پیامد طبیعی یا منطقی خاصی برای آن وجود ندارد.‌ مسئله ای که وجود دارد کودک‌ می داند که والدینش تکرار خواهند کرد، پس لازم نیست او به حرف آنها گوش کند. به یاد داشته باشید: اگر حرف اول مفید نبود، حرف دوم مضر است. پس تکرار یک حرف مانند یک آدامس جوییده شده بی مزه میشود و حتی دور انداخته میشود. کودک باید متوجه شود که کار و مسئله ای که به آنها گفته میشود یکبار مسئولیت روی دوش آنها قرار میگرد پس حتما باید اصلاح شوند زیرا به بی مسئولیتی عادت خواهند کرد.   نوشته خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره علت بی توجهی کودکان به والدین فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «علت بی توجهی کودکان به والدین»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 6 = ?