ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  125 
1 نظر
پذیرایی به سبک ایرانی

پذیرایی به سبک ایرانی

ایرانی ها در هر حالت کباب را ترجیح میدهند و انواع ادویه جات را به کار میگیرند و ابداع میکنند!
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پذیرایی به سبک ایرانی
پذیرایی به سبک ایرانی

یکی از رسوم ایرانیان در ایام نوروز و یا تعطیلات دیگر، مهمانی دادن و مهمانی رفتن است که با توجه به شیوع کرونا چند وقتی است که حرکت نامناسبی خواهد بود. قبلتر در آسمونی طرز تهیه کباب مانند کباب قفقازی را نوشتیم ، حالا در این پست چند عکس و مواد و طرز مرینید مختصر کباب های ایرانی را برای سفره های ایرانی خواهیم آورد.

البته باید گفت که ایرانی ها در هر موقعیتی سعی می کنند بهترین میزبان باشند !

کباب
کباب

معمولا غذای اصلی ایرانی ها در نوروز سبزی پلو با ماهی است ولی نوع ماهی در شمال و جنوب ایران فرق میکند. در جنوب کشور ماهی ها با انواع سبزی و تمرهندی و چاشنی ها و ادویه های مخصوص مانند میخک و فلفل و دیگر ادویه جات طعم دار و سرو میشود. و در شمال کشور ماهی ها با دانه انار و سیر و چندین نوع خوراکی و چاشنی مطبوع مختلف سرو میشود.

کباب هم که همه ایرانیان تا حدودی در آن ماهر هستند ، فقط قبل از پخت کباب موادی که به گوشت یا مرغ زده میشود هم بسیار در مزه کباب تاثیر دارد. این روزها اضافه کردن میوه های مختلف به مرینید و چاشنی کباب تصمیمی ریسکی است ، اما آناناس و پرتقال و کیوی میتواند تردی و طعم جالبی به کباب شما ببخشد .

کباب با میوه
کباب با میوه

ماست و ادویه های مختلف به شما کباب لاری خواهد داد اما ماست باید ترش و طعمی قوی داشته باشد و چند روز تکه های گوشت یا مرغ را در آن بخوابانید.

کباب لاری
کباب لاری

علاوه بر این ها اضافه کردن مایونز یا سیر و انواع اسید های خوراکی مانند سرکه سیب ، آب نارنج ، آب لیمو و رب انار و گردو ... میتواند خیلی سریع به کبابتان طعم و تردی جالبی ببخشد.

کباب و قارچ
کباب و قارچ

به هر حال میزبان معمولا سعی می کند هر آنچه را که در توان دارد بکار برد تا به مهمانش خوش بگذرد ، در این وضعیت قرنطینه هم میتوانید برای خودتان و اعضای خانه یک مهمانی کوچک در تراس خانه راه بیندازید و دور هم یک کباب جوجه ، گوشت یا ماهی خوشمزه درست کنید.

کباب
کباب

غذای شمال ایران بسیار متنوع است مانند:میرزا قاسمی ، لوبیا قاتق ، باقلا قاتق ، ترشه تره و ...

این هم چند عکس از غذاها و سالادهای متنوع  ( با تشکر از دوستانی که در طبخ این غذاها زحمت کشیدند)

نظر خود را درباره «پذیرایی به سبک ایرانی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره پذیرایی به سبک ایرانی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید