کد مطلب:  21833 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سپرده‌گذاران کاسپین در سعادت آباد چادر زدند!

سپرده‌گذاران کاسپین در سعادت آباد چادر زدند!

جمعی از سپرده گذاران کاسپین از روز گذشته (شنبه21اسفند) مقابل ساختمان مرکزی کاسپین در سعادت آباد اقدام به تجمع...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

جمعی از سپرده گذاران کاسپین از روز گذشته (شنبه21اسفند) مقابل ساختمان مرکزی کاسپین در سعادت آباد اقدام به تجمع کرده و تا نیمه های شب نیز با زدن چادرهای مسافرتی در خیابان ماندند.

معی از سپرده گذاران کاسپین از روز گذشته (شنبه 21 اسفند) مقابل ساختمان مرکزی کاسپین در سعادت آباد اقدام به تجمع کرده و تا نیمه های شب نیز با زدن چادرهای مسافرتی در خیابان ماندند.
 

سپرده‌گذاران کاسپین در سعادت آباد چادر زدند!
سپرده‌گذاران کاسپین در سعادت آباد چادر زدند!

به گزارش تسنیم، اعتراض و تجمع سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین به دلیل بی توجهی مدیران این موسسه و بانک مرکزی دولت تدبیر و امید در حل مشکلات بوجود آمدهه با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال شدت گرفته است.
 
جمعی از سپرده گذاران کاسپین از روز گذشته (شنبه 21 اسفند)  مقابل ساختمان مرکزی کاسپین در سعادت آباد اقدام به تجمع کرده و تا نیمه های شب نیز با زدن چادر هایی مسافرتی در خیابان ماندند.
 
این تجمع اعتراضی همچنین در روز جاری (یکشنبه 22اسفند) با حضور تعدادی از سپرده گذاران ادامه دارد؛ این افراد با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار دسترسی بدون قیدد و شرط به سپرده هایشان و تعیین تکلیف این موسسه مجاز متخلف توسط بانک مرکزی هستند.
 
گفتنی است، ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی همواره مردم را به دوری از سپرده‌گذاری در مؤسسات مالی غیر‌مجاز و سپرده‌گذاری در بانک ها و مؤسسات مجاز تشویق میی کرد.
 
caspian-depositors-in-saadat-abad-camped
caspian-depositors-in-saadat-abad-camped

کمتر کسی فکر می کرد بانک مرکزی دولت تدبیر و امید برخلاف شعارها و توصیه های خود عمل کرده و سپرده گذاران کاسپین را با وجود مجوز بانک مرکزی دچار این واقعه تلخ تاریخی در نظام بانکداری نماید.
 
هر چند رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده موسسه کاسپین شعبه ای در کشور نداشته و اصولا نباید نسبت به دریافت سپرده اقدام می کرد ولی مردم می گویند در موسسه کاسپین افتتاح حساب کرده و پول هایمان را در این موسسه گذاشتیم نه 8 تعاونی منحله در آن!
 
بانک مرکزی در حالی از مشروط بودن مجوز موسسه کاسپین سخن می گوید که حدود 3 ماه پیش تبلیغات متعدد موسسه مجاز کاسپین از تمام شبکه های سراسری در حالل پخش بودند و در آرشیو سیما مستندات آن موجود است.
 
سوالی که از بانک مرکزی باید پرسید آن است که آیا این تبلیغات جهت شعبه هایی بدون حق سپرده پذیری بوده است یا آنکه صرفا در ادامه همان سلسله اشتباهات سهویی بانک مرکزی است؟؟!!
سپرده‌گذاران کاسپین در سعادت آباد چادر زدند!
سپرده‌گذاران کاسپین در سعادت آباد چادر زدند!

 
با فرض سهوی بودن اشتباهات بانک مرکزی در ارتباط با عدم اطلاع رسانی به موقع به هنگام صدور مجوز کاسپین در سال گذشته از شروط ضمنی و تعهدات فی ما بین خود وو تعاونی های اعتبار در سایت رسمی آن بانک و همچنین عدم بازبینی صحیح در بازرسی صورت های مالی 8 تعاونی اعتبار تشکیل دهنده قبل از فرآیند صدور مجوز انحلال و ادغام و تشکیل کاسپین  ، که به نوبه خود باعث گمراه سازی مردم سپرده گذار با صدور مجوز و در نتیجه آسیب های مالی و روحی فراوان تا کنون بر آنها شده است ؛ بی تردید بانک مرکزی می تواند با پذیرش مسئولیت گذشته خود و حل سریع آن به نفع مردم ، بهترین اقدام را در جهت رضایت و تقویت اعتماد عمومی انجام داده و  نقش موثر خود را در راستای حفظ منافع هموطنان در سراسر کشور را نشان دهد.
caspian-depositors-in-saadat-abad-camped
caspian-depositors-in-saadat-abad-camped

 
مشکلات سپرده گذاران کاسپین موجب شده تا ولی الله سیف امروز به کمیسیون اقتصادی مجلس برود؛ حال باید منتظر ماند و دید که آیا جلسه رییس بانک مرکزی با اعضایی کمیسیون اقتصادی مجلس نتیجه ای عملی و قطعی در جهت رضایت و صیانت از حقوق مردم خواهد داشت یا آنکه پرونده این مسئله به شکل لاینحل همچنان در سال جاری  مفتوح می ماند.

: برای دریافت مشاوره درباره سپرده‌گذاران کاسپین در سعادت آباد چادر زدند! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «سپرده‌گذاران کاسپین در سعادت آباد چادر زدند!» در کادر زیر بنویسید :

3 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید