کد مطلب:  38654 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
آشنایی با « کاسا پله » : جاذبه گردشگری برزیل با موضوع فوتبال

آشنایی با « کاسا پله » : جاذبه گردشگری برزیل با موضوع فوتبال

آشنایی با « كاسا پله » : جاذبه گردشگري برزيل با موضوع فوتبال / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی چگونه محل تولد یک...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

آشنایی با « کاسا پله » : جاذبه گردشگری برزیل با موضوع فوتبال / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی

چگونه محل تولد یک ورزشکار ، جهانگردان را جذب می کند ؟

آشنایی با « کاسا پله » : جاذبه گردشگری برزیل با موضوع فوتبال
آشنایی با « کاسا پله » : جاذبه گردشگری برزیل با موضوع فوتبال
 

« میناس جریاس » شهری در مناطق مرکزی برزیل و با فاصله‌ای تقریباً مساوی از سائوپائولو . ریو و بلوهوریزنته است ؛ هرچند به هیچ یک از این شهرها چندان هم نزدیک نیست . به هرحال عامل شهرت این شهر معرفی یک اسطوره برزیلی است : پله !

casa-pele
casa-pele

خانه پله و میدان پله

« فرناندو اورتیز » Fernando ortiz مدیر پروژه‌ای بود که « کاسا پله » نام داشت . او درباره این پروژه می‌گوید : « در این جا جذابیت‌های زیادی وجود دارد که همگی به پله مربوط می‌شود . مثل خیابانی که خانه پله در آن واقع شده است و اسم این خیابان « ادسون آرانتس دوناسیمنتو » است . خانه پله ( کاسا پله ) در این خیابان واقع شده است . « میدان پله » که به پاس سه قهرمانی پله در جام جهانی چنین نامی گرفته است ، مجسمه پله را در حال نگه داشتن جامی نشان می‌دهد که پله سه بار برای برزیل به ارمغان آورده است . پله شخصاً در سال 1971 برای پرده‌برداری از مجسمه در این جا حضور یافت . در پارک شهرداری نیز مجسمه‌ای وجود دارد که پله را به همراه پدر و الگویش « دوندینیو » نشان می‌دهد و با عنوان « یادبود دوندینیو » معروف است . ما در کنار بزرگراه و در هنگام ورود ماشین‌ها به شهر با یک مجسمه دیگر به پله ادای احترام کرده‌ایم . مجسمه‌ای با مشت گره کرده و همان شادی معروفی که همه دنیا با آن آشنا هستند .

ساخت مجدد خانه ای که تخریب شده بود

در هرجای دنیا می‌توان موزه‌ای درباره پله درست کرد . یا این که مجسمه پله را ساخت . ولی خانه‌ای که پله در آن به دنیا آمده است ، به جز « ترس کورسانس » نمی‌تواند در هیچ جای دیگری باشد . آن خانه تخریب شده بود . بنابر این کارمان را با تحقیق درباره ظاهر اصلی خانه شروع کردیم . در برخی از کتاب‌ها چند عکس از خانه پیدا کردیم . من با خانواده پله در سانتوز تماس گرفتم و نزد مادر پله رفتم . عکس‌ها را به مادر پله نشان دادم و گفتم آیا این، خانه شما است ؟ اما او گفت هیچ یک از این‌ها خانه آنها نیست ! از او خواستم که خانه را توصیف کند و او هم توصیف خانه را شروع کرد .

آشنایی با « کاسا پله » : جاذبه گردشگری برزیل با موضوع فوتبال
آشنایی با « کاسا پله » : جاذبه گردشگری برزیل با موضوع فوتبال

افتتاح خانه با حضور پله

داستان از این جا شروع شد و با کمک یک معمار اقدام به طراحی خانه کردیم . از « دونا سلسته » ( مادر پله ) می‌پرسیدم خانه چطور بود ؟ ایشان مثلاً می‌گفت که جلوی خانه سه پنجره بود و درب ورودی از کنار باز می‌شد . ما چهار ساعت با دونا سلسته صحبت کردیم و در این مدت ، تمام جزئیات لازم را به دست آوردیم . این جزئیات به واسطه اطلاعاتی بود که از آنها به دست آوردیم . پس از آن به ترس‌کورسانس بازگشتیم و یک ماه بعد ، با طراحی‌هایی که از خانه کرده بودیم به سانتوز رفتیم . وقتی مادر پله طرح‌ها را دید ، احساساتی شده ، گفت : بله ! این خانه من است ! همان خانه‌ای که در آن به دنیا آمدم . این اتفاقات مربوط به 12 سال قبل است . ما از شش سال قبل ، کار ساخت خانه را شروع کردیم و 5 سال قبل ، ساخت و ساز را به پایان رساندیم . خانه در روز 23 سپتامبر ( سالروز تاسیس ترس‌کورسانس ) با حضور پله افتتاح شد .

casa-pele
casa-pele

حال و هوای دهه 40 میلادی

اورتیز ادامه داد : « با خودم گفتم الان است که پله در همان جایی که متولد شده است ، از دنیا برود ! هم پله و هم خانواده‌اش به شدت احساساتی شده بودند و نمی‌توانستند آن چه را که می‌بینند ، باور کنند . پله وقتی 5/3 سال داشت ، از این جا رفت اما می‌شد علاقه‌اش به این خانه را از چشمانش خواند . چشمان پله از شدت احساسات می‌درخشیدند . او حتی در بعضی از لحظات به گریه افتاد . آن برنامه برای تمام کسانی که از خانه دیدن کرده بودند ، مملو از احساسات پاک بود . همه به محض ورود به خانه ، بوی هیزم بخاری را حس می‌کردند و صدای رادیو را می‌شنیدند که مشغول پخش آهنگ‌های قدیمی بود . این خانه به گونه‌ای طراحی شد تا سال 1940 را برای بیننده تداعی کند . سالی که پله متولد شد !

آشنایی با « کاسا پله » : جاذبه گردشگری برزیل با موضوع فوتبال
آشنایی با « کاسا پله » : جاذبه گردشگری برزیل با موضوع فوتبال

دو هزار بازدیدکننده در ماه

از زمان تولد کاسا پله casa pele یعنی 23 سپتامبر 2013 ، محبوبیت این مکان به عنوان یک جاذبه گردشگری بیشتر شده است . میانگین بازدیدکنندگان این مکان در همان ماههای ابتدایی به 2000 نفر در هر ماه رسید . این آمار در این منطقه بسیار زیاد بود . به خصوص با توجه به این که تا آن زمان تبلیغ در سطح بین‌المللی برای این جا انجام نشده بود . اما با نزدیک شدن به جام جهانی 2014 ، این جا را در سطح جهان مطرح کردیم . اگر « کشور فوتبال » یک سلطان داشته باشد ، آن سلطان در این خانه به دنیا آمده است . بنابر این مطمئنیم که بسیاری به این جا علاقه‌مند می‌شوند .

با توجه به این که پیش از این نیز نفرات زیادی در طول سال به این منطقه می‌آمدند ؛ با این هدف که « شهر پله » را تماشا کنند . اما حالا با توجه به ساخته شدن این خانه و با توجه به تمام ریشه‌هایی که دارد ، تنها برای وجود گهواره‌ای که سلطان فوتبال دنیا در‌آن می‌خوابید ، از مردم دعوت می‌کنیم که به دیدن میناس جریاس بیایند و از ترس کورسانس دیدن کنند . شهری که شاهد تولد معروف‌ترین فوتبالیست تاریخ بوده است .

اختصاصی آسمونی 
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با « کاسا پله » : جاذبه گردشگری برزیل با موضوع فوتبال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با « کاسا پله » : جاذبه گردشگری برزیل با موضوع فوتبال» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید