مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  41451 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حمل بار موتور

حمل بار موتور

در جامعه امروزی حمل بار با موتور سیکلت در سطح شهرها و نیز بین شهرستان ها بسیار مشاهده می شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

در جامعه امروزی حمل بار با موتور سیکلت در سطح شهرها و نیز بین شهرستان ها بسیار مشاهده می شود. افراد بایستی در حمل بار با موتور سیکلت قوانین و مقررات را رعایت کنند و نسبت به ظرفیت مشخص شده برای حمل بار با موتور سیکلت بی تفاوت نباشند.

حمل بار با موتور سیکلت

حمل بار با موتور
حمل بار با موتور 

مطمئناً شما نیز مشاهده کرده اید که افراد بسیاری با استفاده از موتور سیکلت بارهای متفاوت و گوناگونی را حمل و جا به جا می کنند و گاهی ظرفیت بارهایی که حمل می کنند به طوری زیاد می باشد که آدم انگشت به دهان می ماند؛ و این گونه مسائل مشکلات بسیار زیادی را در جامعه به وجود می آورد و گاهی چنان اتفاقات ناگواری رخ می دهد که به هیچ وجه قابل جبران نمی باشد. به همین دلیل پلیس راهور بر اساس قانون جدید ارائه شده حمل بار با موتور سیکلت را ممنوع کرده است و حمل بار توسط موتور سیکلت باید بر اساس ظرفیت مجاز و تعیین شده انجام شود.

هم چنین افرادی که این قانون را زیر پا می گذارند و در رعایت آن سهل انگاری می کنند با مجازات روبه رو خواهند شد. هم چنین خود سرنشینان موتور سیکلت ها بایستی به این موضوع بسیار بدهند زیرا در صورت مواجه شدن با اتفاق پیش بینی نشده اولین ضربه را خود آن شخص خواهد خورد و ممکن است حتی جان خود را در آن اتفاق از دستت دهد؛ که این اتفاقات در سال های گذشته به دلیل عدم رعایت افراد افزایش یافته است و پلیس راهور در این مورد بسیار سختگیری می کند تا از بروز چنین حوادثی پیشگیری کند.

ظرفیت حمل بار موتور سیکلت چقدر است؟

حمل بار موتور
حمل بار موتور

همان طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم افرادی که با موتور سیکلت بارهای خود را جا به جا می کنند باید طبق قانون جدید پلیس راه از ظرفیت معین شده برای حمل بار با موتور سیکلت آگاهی داشته باشند؛ و از حمل بارهای غیر متعارف بایستی امتناع کرد زیرا انجام این کار برخلاف مقررات می باشد و در صورت مواجه پلیس راه با این گونه موارد به شدت برخورد خواهند کرد؛ و جریمه نقدی خواهید شد.

هم چنین مقدار جریمه حمل بارهای غیر متعارفه به وسیله موتور سیکلت ها در شهرهای بزرگ و در شهرستان ها متغیر می باشد این مقدار در شهرهای بزرگ بسیار زیاد می باشد به همین دلیل اگر می خواهید این جریمه های کلان را پرداخت ننمایید بایستی طبق قوانین و مقررات عمل نمایید. هم چنین در صورت پرداخت نکردن این جریمه ها امکان دو برابر شدن جرایم وجود دارد و هم چنین ممکن است در اثر پرداخت نکردن این جرایم موتور سیکلت شما توسط پلیس راه توقیف شود.

معایب حمل با موتور سیکلت

افرادی که بارهای غیرمتعارف را حمل می کنند باعث ایجاد ترافیک می شود که از بزرگترین معایب حمل بار با موتور سیکلت می باشد و باعث اذیت شدن در تردد شهروندان می شود. هم چنین ممکن است گاهی آسیب مالی و جانی نیز بر خود و سایر افراد جامعه وارد کنند. به همین دلیل به افرادی که با موتور سیکلت بار حمل می کنند توصیه می کنیم بسیار مواظب باشند و از کالاهای سنگین و غیر مناسب برای حمل با موتور خودداری شود تا از وقوع هرگونه اتفاقی جلوگیری شود.

نکات مهم در حمل بار با موتور

  • مسیر را به خوبی بشناسند و مجوز حمل بار و بیمه داشته باشند.
  • از نحوه بارگیری، تخلیه بار و بستن باربند اطلاع کافی داشته باشند.
  • در طول مسیر ایمنی موتور سیکلت را چک کنند.
  • هرگونه مشکلی که برای موتورسیکلت در حین بارگیری یا در طول مسیر پیش بیاید را به باربری اطلاع دهند.
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره حمل بار موتور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حمل بار موتور» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید