مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  24883 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007

کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007

کارلوس اسلیم هلو، دومین مرد ثروتمند جهان است. این تاجر و سرمایه‌گذار مکزیکی با 60 میلیارد دلار سرمایه خالص،...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

کارلوس اسلیم هلو، دومین مرد ثروتمند جهان است. این تاجر و سرمایه‌گذار مکزیکی با 60 میلیارد دلار سرمایه خالص، یکی از موفق‌ترین مردان جهان در حوزه تجارت و بازرگانی است. آسمونی در این مقاله بیوگرافی کارلوس اسلیم و خصوصیات و عقاید او درباره کسب و کار و تجارت را برای شما عزیزان منتشر می کند.

کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007
کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007

کارلوس اسلیم متولد 28 ژانویه 1940 در مکزیکو سیتی است کارآفرین، بازرگان و سرمایه‌دار مکزیکی لبنانی‌تبار است، که بر پایه رتبه‌بندی وال استریت ژورنال، همچنین مجلهٔ فرچون و فوربز، از ماه اوت سال 2007 به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می‌شود.

اسلیم نقش عمده‌ای در صنایع ارتباطی در مکزیک و آمریکای لاتین دارد. وی مالک شرکت‌های گروپو کارسو، آمریکا موویل، تلمکس، سانبورنز و تل‌سل محسوب می‌شود.

علت اصلی رسیدن او به ثروت افسانه ای خرید تلمکس، در فرآیند خصوصی سازی از دولت مکزیک بوده است،در این معامله که زد و بند در آن مشهود بوده، مبلغ معامله با تاخیر و از ناحیه درآمد شرکت مزبور پرداخت شده است طبق بررسی‌های مجلهٔ فوربز در سال 2011، کارلوس اسلیم 23اُمین انسان قدرتمند جهان است.

خانواده کارلوس اسلیم

پدر او خلیل سلیم حداد در سال 1902 در حالی که 14 سال داشت، از لبنان به مکزیک مهاجرت کرد و نام خود را به خولیان تغییر داد. او در سال 1911 میلادی، یک مغازهٔ کلوچه و شورمزه فروشی، در مکزیکوسیتی به نام (let bam hadi) به معنی «ستاره شرق» افتتاح نمود و ملکی را نیز در جنوب این شهر، خریداری کرد. وی که در زمان خود تاجر برجسته‌ای بود، در اوت 1926 با لیندا اِلو، دختر تاجر لبنانی موفق دیگری، ازدواج کرد. این زوج صاحب شش فرزند شدند، که پنجمین آن‌ها کارلوس نام گرفت.

carlos-slim
carlos-slim

اسلیم نام خانوادگی پدر کارلوس، خولیان می‌باشد، که قبل از آمدن به مکزیک یوسف سلیم حداد نامیده می‌شده‌است. پس از ورود به مکزیک بطور رسمی خولیان اسلیم حداد نامیده شد. اِلو که همان «حَلو» در زبان عربی به معنای «شیرین» است، که به تلفظ اسپانیایی درآمده‌است، نام خانوادگی مادر او بود. این نام براساس قوانین نام‌گذاری زبان اسپانیایی گذاشته شده‌است.

در روز 8 اوت سال 2007، مجلهٔ فورچون گزارش داد، که کارلوس اسلیم بیل گیتس، ثروتمندترین مرد دنیا را پشت سر گذاشت. تخمین مجلهٔ فورچون از دارایی‌های اسلیم، در پایان ماه ژوئیه در حدود 59 میلیارد دلار بوده‌است. دارایی‌های بنیانگذار مایکروسافت؛ بیل گیتس، در حدود 58 میلیارد دلار، توسط همین مجله تخمین زده شده‌است.

در روز چهارم ماه اوت سال 2007، وال استریت ژورنال در مقاله‌ای پیرامون اسلیم نوشت: درحالی‌که ارزش سهام او در بازار بورس شرکت‌ها هر لحظه امکان سقوط دارد، در حال حاضر او از بیل گیتس ثروتمندتر است.

در بیست و نهم ماه مارس سال 2007 میلادی، کارلوس اسلیم با دارایی معادل 53٫1 میلیارد دلار، وارن بافت دومین میلیاردر دنیا با دارایی در حدود 52٫4 میلیارد دلار را پشت سر گذاشت.

در 5 مارس 2012 بلومبرگ لیست 20 نفره ثروتمندترین های دنیا را ارائه داد که بر طبق آن کارلوس اسلیم به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شد.

در نهایت در ماه مارس سال 2014 میلادی مجله اقتصادی فوربز، در فهرست منتشر شده میلیاردرهای جهان در سال 2014، بیل گیتس را با ثروت 76 میلیارد دلار، به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان، معرفی کرد، که باعث شد کارلوس اسلیم با 72 میلیارد دلار به مقام دوم این لیست تنزل پیدا کند.

کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007
کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007

نیکوکاری کارلوس اسلیم

پس از مرگ سمیه جمایل، کارلوس اسلیم مجموعه خصوصی‌اش را که شامل بیش از 60هزار اثر هنری ممتاز می‌شد را به موزه‌ای که به یاد همسرش در شهر مکزیکو سیتی ساخت، اهدا کرد. بازدید از این موزه رایگان است.

خصوصیات کارلوس اسلیم

ضرب‌المثل معروفی وجود دارد که می‌گوید:«محال است وارد مکزیک شوید و هر لحظه، پولتان به جیب اسلیم نریزد». این ضرب‌المثل تا حد زیادی واقعیت دارد زیرا اغلب خدمات و مسائل روزمره در مکزیک به‌گونه‌ای با سرمایه‌های کارلوس اسلیم به وجود آمده‌اند. مثلا 92 درصد خطوط تلفن مکزیک متعلق به اوست. مردم اغلب مایحتاج زندگی خود را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای او می‌خرند یا برای صرف غذا در مکزیک به یکی از 180 رستوران زنجیره‌ای او می‌روند. او هم لاستیک ماشین‌های مکزیکی‌ها را تامین می‌کند و هم بزرگترین پیمانکار راه‌سازی است. مردم از بانک‌های او وام می‌گیرند. کارلوس اسلیم قهوه مکزیک را نیز تامین می‌کند.

کارلوس اسلیم با همه سرمایه و قدرتی که دارد، به صرفه‌جویی مشهور است. همیشه می‌توان او را با ساعت پلاستیکی ارزان‌قیمتش شناخت. او این صرفه‌جویی را به کار خود هم انتقال داده و همه شرکت‌ها و کارخانه‌هایش، بسیار ساده و معمولی‌اند. مثلا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خدمات تلفن او که سالانه میلیون‌ها دلار از آن درآمد دارد، در محل کارخانه لاستیک‌سازی‌اش قرار دارد.carlos-slim
carlos-slim
کارلوس اسلیم و پسرانش

اسلیم می‌گوید: «در زمان شکوفایی اقتصادی به ریاضت ادامه دهید، این امر به پیشرفت شرکت شتاب می‌بخشد. این کار باعث می‌شود تا در زمان بحران، جلوی نیاز شدید برای تغییرات گرفته شود».

چنگیز خان مغول شخصیت محبوب کارلوس اسلیم است. او هر شب تا پاسی از شب بیدار می‌ماند و کتاب‌های تاریخی می‌خواند. شیوه قدرت گرفتن و سیاست‌های اقتصادی او، فرق چندانی با روش چنگیز ندارد. هر دو آرام آرام حمله می‌کنند و ناگهان همه چیز را فتح می‌کنند. بسیاری از اقتصاددانان مکزیک با این شیوه کارلوس اسلیم مخالفند و انحصارطلبی او را سم مهلکی برای اقتصاد مکزیک می‌دانند.

اسلیم همیشه اصرار دارد خود را فردی غیر سیاسی معرفی کند اما به هر حال قدرت مالی‌اش باعث می‌شود حتی رئیس‌جمهور امریکا نیز گاه به گاه به او سر بزند. البته یکی از میهمانان مشهور و محبوب او، گابریل گارسیا مارکز است.

کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007
کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007

کارلوس اسلیم، مجموعه اقتصادی خود را با سه پسر و یک فرزندخوانده‌اش اداره می‌کند و همواره بخشی از درآمدهایش را به امور خیریه اختصاص می‌دهد. او در سال 2006، یک میلیارد و 800 میلیون دلار به موسسه‌های خیریه کمک کرد، 95 هزار دوچرخه برای کودکان فقیر خرید، کمک کرد تا 700 هزار عینک برای محصلین خریده شود و به 150 هزار دانشجو، یاری رساند. او در نظر دارد در 4 سال آینده حدود 10 میلیارد دلار از سرمایه خود را به سیستم بهداشت و درمان مکزیک و همچنین پیشرفت آموزش و پرورش اختصاص دهد.

کارلوس اسلیم درباره اصول موفقیت شرکت‌هایش می‌گوید: «ساختارها و سازمان‌های ساده با حداقل سلسله‌مراتب اداری، توسعه فردی و آموزش درون‌سازمانی برای مدیران، انعطاف‌پذیری و تصمیم‌گیری آنی، کار کردن با مزایای شرکت‌های کوچک، ساختارسازی دوباره و به وجود آوردن شرکت‌های واحد از پایه‌های موفقیت است. همیشه به یاد داشته باشید شرکت‌هایی که در سختی زندگی می‌کنند قوی‌ترند و و در شرایط سخت، افراد آن بهتر می‌توانند با مشکلات روبه‌رو شوند».

او در سال 94 نامه‌ای به جوانان نوشت که توصیه‌های فراوانی دا‌شت. کارلوس اسلیم درباره موفقیت گفت: «موفقیت این نیست که شما کاری را خوب یا حتی خیلی خوب انجام دهید و از دیگران تایید بگیرید. موفقیت یک عقیده بیرونی نیست، یک احساس درونی از خوب بودن است. موفقیت، تعادل روح است و قطعا به احساساتی مانند عشق، خانواده، دوستی، اصالت و راستی نیاز دارد».

carlos-slim
carlos-slim

کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007
کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007

carlos-slim
carlos-slim

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کارلوس اسلیم، ثروتمندترین فرد سال 2007» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید