کد مطلب:  41892 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مراقبت از بیماریهای غیر واگیر در اولویت مناطق سیل‌ زده

مراقبت از بیماریهای غیر واگیر در اولویت مناطق سیل‌ زده

به گزارش آسمونی:معاون فنی دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: بحران و بلایا عامل تشدیدکننده...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مراقبت از بیماریهای غیر واگیر در اولویت مناطق سیل‌ زده
مراقبت از بیماریهای غیر واگیر در اولویت مناطق سیل‌ زده

به گزارش آسمونی:معاون فنی دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: بحران و بلایا عامل تشدیدکننده بیماریهای غیرواگیر هستند که عوارض ناشی از این بیماریها فوریتهای سلامت را ایجاد می‌کند، لذا کنترل و مراقبت بیماریهای غیرواگیر در بلایا در اولویت قرار می‌گیرد.

دکتر علیرضا مغیثی اظهار کرد: بحران و بلایا عامل تشدیدکننده بیماریهای غیرواگیر هستند که عوارض ناشی از این بیماریها فوریتهای سلامت را ایجاد می‌کند، لذا کنترل و مراقبت بیماریهای غیرواگیر در بلایا در اولویت قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: بدین منظور شناسایی، پیگیری و مراقبت بیماران مبتلا به بیماریهای غیرواگیر از قبل شناخته شده از جمله مبتلا به فشار خون بالا و دیابتی تحت پوشش هر خانه بهداشت و پایگاه سلامت که جابجا شده‌اند، در کمپهای اسکان سیل‌زدگان و خانه‌ها و پایگاه‌های سلامت محل‌های استقرار سیل زدگان در حال اجرا است.

معاون فنی دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: در استان لرستان بیشترین آسیب را شهر پلدختر متحمل شده است، با وجود اینکه اهالی در چادر نزدیک محل زندگیشان اسکان یافته‌اند، 7 تیم سیار متشکل از پزشک، ماما، کارشناس مبارزه با بیماریها، کارشناس بهداشت محیط و تدارکات به صورت سیار در کنار سایر مراقبتها به آسیب دیدگان شهرهای پلدختر و معمولان به انجام مراقبت بیماریهای غیرواگیر مشغول هستند.

وی ادامه داد: در استان گلستان اکیپهای سیار با قایق ارائه خدمات و مراقبتهای بیماریهای غیرواگیر را بر عهده دارند؛ تمام امکانات از لحاظ دارویی و تجهیزات مراقبت بیماریهای غیرواگیر به صورت رایگان در اولین سطح ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، تامین و در دسترس قرار گرفته است.

مغیثی بیان کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر بروز عوارض کشنده بیماریهای غیرواگیر که نیاز به مراقبتهای ویژه داشته باشند دریافت نشده و کماکان در صورت نیاز، ارجاع به سطح خدمات تخصصی سرپایی و بستری به صورت هماهنگ در مناطق آسیب دیده انجام می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره مراقبت از بیماریهای غیر واگیر در اولویت مناطق سیل‌ زده فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مراقبت از بیماریهای غیر واگیر در اولویت مناطق سیل‌ زده» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید