مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  39845 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو به بررسی کامل خودرو از نظر بدنه، فنی و موتور به منظور تعیین میزان سلامت خودرو و ارزش واقعی آن گفته می‌شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کارشناسی خودرو چیست؟

کارشناسی خودرو به بررسی کامل خودرو از نظر بدنه، فنی و موتور به منظور تعیین میزان سلامت خودرو و ارزش واقعی آن گفته می‌شود. آسمونی در این بخش در مورد کارشناسی خودرو صحبت می کند و مراکز کارشناسی خودرو در تهران را معرفی می نماید.

آمار خودرو در ایران

تولید و واردات خودرو در ایران با رشد چشمگیری روبرو شده‌است. در سال 2014 در بین کشورهای خودروساز جهان، ایران رتبه هجدهم را به خود اختصاص داد. چین با تولید 23میلیون و 722هزار دستگاه بزرگترین خودروساز جهان در این سال بوده‌است و آمریکا با 11 میلیون و 660 هزار دستگاه در رتبه دوم و ژاپن با 9 هزار و 774 هزار دستگاه در رتبه سوم قرار گرفته‌اند همچنین بنا به ادعای عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در زمان پیروزی انقلاب یک میلیون و 200 هزار خودرو وجود داشته‌است که الان به 17 میلیون خودرو رسیده و پیش‌بینی شده‌است در دو دهه آینده تعداد خودروها به 50 میلیون دستگاه برسد علاوه بر افزایش آمار تولید خودرو، واردات انواع خودروهای خارجی به ایران هم با رشد چشمگیری روبرو شده‌است. در سال 93 تعداد 102 هزار دستگاه خودرو به ارزش 2 میلیارد و 128 میلیون دلار به کشور وارد شد که این رقم در مقایسه با سال 92 از لحاظ تعداد 31 درصد و از لحاظ ارزش 30 درصد رشد داشته‌است

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

لارن فیکس از منتقدان بزرگ خودرو می‌گوید: خرید خودروی دست دوم بدون مشورت در مورد صحت و سلامت خودرو با یک فرد متخصص می‌تواند ضررهای مالی زیادی برای شما داشته باشد. ممکن است خودرویی که قصد خرید آن را دارید از لحاظ ظاهری بسیار مناسب به نظر برسد اما ایرادهای فنی داشته باشد که از نظر شما پنهان بماند. برای مثال بسیاری از افراد ممکن است کیلومترشمار خودرو را دستکاری کنند تا میزان مسافت طی شده کمتری را نشان دهند. به کمک یک تعمیرکار ماهر و متخصص خودرو می‌توانید قبل از خرید از ایرادات فنی و احتمالی خودرو و هزینه‌های احتمالی در آینده باخبر شده و انتخاب راحت‌تری داشته باشید. خرید خودرو دست دوم بدون اطمینان از سلامت خودرو می‌تواند منجر به ضررهای جبران ناپذیری برای خریداران شود. بسیاری از خودروهای موجود در بازار از نظر ظاهر بسیار مناسب به نظر می‌رسند اما با یک بررسی تخصصی ایرادات فنی آن‌ها مشخص می‌شود. علاوه بر این کیلومتر تعداد قابل توجهی از این خودروهای دست دوم توسط صاحبان آن‌ها دستکاری شده‌است.

در برخی موارد این دستکاری به قدری دقیق است که تنها یک متخصص می‌تواند آن را تشخیص دهد. ما در کشوری زندگی می‌کنیم که درآن، صنعت تعمیر و بازسازی خودرو پیشرفت چشمگیری داشته و اشخاصی که در این حوزه مشغول به کار هستند بسیار متبحر هستند. بطور مثال در بازار ایران یک خودرو بدون رنگ که از چند ناحیه نیز آسیب دیده باشد ارزش بیشتری نسبت به یک خودروی رنگ شده دارد زیرا میزان آسیب خودرو قابل روئیت است. خودرویی که در یک تصادف، بدنه آن دچار مشکل و یا تغییر شکل شده‌است، دیگر از ایمنی و استحکام اولیه برخوردار نیست مگر اینکه بخش معیوب بطور کامل تعویض، نه تعمیر گردد. همه این موارد نیاز به استفاده از کارشناسی خودرو قبل از خرید را اثبات می‌کند. آگاهی از جدیدترین قیمت خودرو نیز در اینجا بسیار اهمیت دارد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره کارشناسی خودرو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کارشناسی خودرو» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید