کد مطلب:  49463 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ممنوعیت واردات خودرو در سال دیگر

ممنوعیت واردات خودرو در سال دیگر

روز گذشته لایحه بودجه سال 99 به مجلس ارائه شد و با توجه به آمار و ارقام ارائه شده می‌توان به نتایجی درباره وضعیت واردات خودرو در سال آینده دست پیدا کرد. یکی از
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ممنوعیت واردات خودرو در سال دیگر
ممنوعیت واردات خودرو در سال دیگر

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره این باره گفت:

در این بودجه، درآمد ذکر شده برای عوارض گمرکی خودرو 30 میلیارد تومان اعلام شده است، این در حالی است که در بودجه 98 رقم آن 100 میلیارد تومان بود. به نظر می‌رسد که 30 میلیارد تومان اعلام شده تنها به عوارض گمرکی خودروهایی مربوط می‌شود که از قبل در گمرک مانده‌اند و ارتباطی با واردات خودروهای جدید ندارد. دولت برای واردات خودرو در سال 99 درآمدی پیش‌بینی نکرده است و با توجه به این قضیه به نظر می‌رسد که سال آینده واردات خودرو نداشته باشیم. با این اوصاف وضعیت واردکنندگان خودرو مشخص نیست. دولت می‌توانست از طریق واردات خودرو درآمدی را کسب کند که از این منبع صرف نظر کرده است. با توجه به این موارد مذاکره‌ای نیز نمی‌توان برای انجام واردات در سال 99 انجام داد.

بر این اساس میزان درآمد حاصل از دریافت عوارض گمرکی خودرو در سال 97 رقم 250 میلیارد تومان بود که با 60 درصد افت به 100 میلیارد تومان در سال 98 رسید. با توجه به لایحه بودجه 99، این رقم نیز دوباره با 70 درصد کاهش به 30 میلیارد تومان رسیده است.

نظر خود را درباره «ممنوعیت واردات خودرو در سال دیگر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید