کد مطلب:  7592 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ماجرای لغو کنسرت یک خود فروخته !

ماجرای لغو کنسرت یک خود فروخته !

1393/07/02 سیروان خسروی، خواننده‌ی پاپ، متولد تهران و اصالتا کُرد است؛ چندی پیش تعدادی از هموطنان کُرد، با...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

1393/07/02

سیروان خسروی، خواننده‌ی پاپ، متولد تهران و اصالتا کُرد است؛ چندی پیش تعدادی از هموطنان کُرد، با ایجاد کمپینی این هنرمند را یک «کُرد خودفروخته» نامیدند. کمپینی که موجب شد کنسرت این هنرمند در سنندج نیز لغو شود.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، چندی پیش این خواننده و آهنگساز که در میان گروهی از جوانان طرفداران زیادی دارد، خبر برگزاری کنسرتی را در شهر مادری‌اش، سنندج، اعلام کرد و این خبر با ایجاد کمپین‌های «تحریم سیروان خسروی» همراه بود که به نوع خود عجیب بود.

خسروی در این راستا، در صفحه‌ی اجتماعی‌اش نوشت: «چند روز گذشته، پس از اعلام برگزاری کنسرتم در سنندج، با سیل پیغام‌های غیردوستانه و کمپِین‌های "تحریم سیروان خسروی" مواجه شدم.

بعد متوجه شدم که دلیلش عکسی از برج میلاد و آلودگی هوا بوده که من در صفحه شخصی‌ام گذاشتم و زیر آن نوشتم «شهر من!» و ظاهرا عده‌ای از هموطنان کُرد با دیدن این عکس و نوشته‌ی آن، به این نتیجه رسیدند که من چه‌جور کُردی هستم که زیر عکسی از تهران نوشتم «شهر من!» و در نتیجه بیانیه دادند که از این تاریخ به بعد سیروان خسروی، این کُرد خودفروخته، تحریم می‌باشد!

عذر می‌خواهم که کُردی نمی‌خوانم، لباس کُردی نمی‌پوشم و در تهران به دنیا آمدم و زندگی می‌کنم! خوشحالم که ایرانی‌های سراسر دنیا جدا از این‌که من ترک، لر یا کُرد هستم، آنقدر به من لطف دارند و متأسفم برای افکار پوسیده‌ی بعضی‌ها. از همین‌جا هم اعلام می‌کنم که در شهر مادری‌ام هیچ‌وقت اجرا نخواهم داشت.»

تاریخ برگزاری کنسرت سیروان خسروی در سنندج 18 شهریورماه اعلام شده بود که بنا به درخواست این خواننده‌ی پاپ لغو شد. او در توضیحی در این‌باره نوشت: «برای هر خواننده‌ای، لذت‌بخش‌ترین بخش زندگی‌اش دیدن مخاطبانش و همخوانی با آن‌هاست.

اجرای کنسرت در سنندج هم یکی از همین لحظات بود که سه سال منتظرش بودم تا این‌که بالاخره شرایط برگزاری آن فراهم شد و من نیز با انگیزه‌ی بسیار زیادی برای اجرا در زادگاه مادرم لحظه‌شماری می‌کردم؛

ولی متأسفانه برخلاف تصوراتم فضای شهر کاملا خلاف چیزی بود که پیش‌بینی می‌کردیم و متأسفانه از لحظه اعلام اجرای این کنسرت با پیام‌هایی توهین و تهدیدآمیز مواجه شدیم. من و تیم برگزارکننده، این موضوع را جوسازی اقلیت شهر به حساب آوردیم، به همین دلیل من دو روز قبل از اجرا وارد شهر سنندج شدم و برای اجرای کنسرت نیز کاملا مصمم بودم.

افزایش تعداد پیام‌ها به‌حدی بود که با توجه به فضای موجود به هیچ‌وجه حاضر نبوده و نیستم که شأن و امنیت عده‌ای که مخاطب هنر هستند، در شب اجرای کنسرت به خطر بیفتد. به همین دلیل برای حفظ شأن و شخصیت این مخاطبان٬ تصمیم به لغو این کنسرت گرفتم.

درست بودن این تصمیم را بازخوردهایی که در طول این مدت دریافت کرده‌ام، نشان می‌دهد. از تک‌تک عزیزانی که دوست داشتند در این کنسرت شرکت کنند، عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم روزی فرا برسد که همه مخاطبانم را در فضایی مهربانانه‌تر و زیباتر ببینم. بدانید که مثل بسیاری از شما٬ من هم از این اتفاق دلم شکست. در آخر باید بگویم که اول از همه به انسانیت خودم و بعد از آن به ایرانی و کُرد بودنم افتخار می‌کنم.»

: برای دریافت مشاوره درباره ماجرای لغو کنسرت یک خود فروخته ! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «ماجرای لغو کنسرت یک خود فروخته !» در کادر زیر بنویسید :

3 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید