مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  45380 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انواع ویزای کانادا کدامند ؟

انواع ویزای کانادا کدامند ؟

شما برای سفر به کشور کانادا باید ویزای این کشور را اخذ کنید. این کشور هر سال پذیرای تعداد زیادی از توریست ها و مهاجران است
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویزای ترانزیت نوع A

این ویزا برای زمانی است که شما قصد سفر بین دو کشور به جز کانادا را داشته باشید و مجبور به فرود در این کشور بنا بر علتی مثل سوخت گیری هواپیما و … شوید. در این صورت شما می توانید با استفاده از این ویزا کمتر از 48 ساعت در فرودگاه این کشور مانده و سپس از راه هوایی کانادا را ترک کنید.

ویزای ترانزیت نوع B

این ویزا مانند ویزای ترانزیت A است با این تفاوت که شما باید از راه زمینی و یا دریایی کانادا را ترک کنید. شما باید در حداقل زمان ممکن خاک کشور کانادا را ترک کنید.

ویزای توریستی نوع C

این ویزا به متقاضی این امکان را می دهد تا نود روز در کانادا اقامت داشته باشد. این ویزا خود به دو دسته دیگر تقسیم می شود. ویزای توریستی یکبار ورود و ویزای توریستی دوبار ورود این دسته ها را تشکیل می دهند.ویزای توریستی یکبار ورود به شما این امکان را می دهد تا یکبار وارد خاک کانادا شوید و کمتر از نود روز در کانادا اقامت داشته باشید. اعتبار ویزای شما با اولین خروج از این کشور به پایان خواهد رسید.ویزای توریستی دوبار ورود به شما این امکان را می دهد تا دو بار وارد این کشور شوید، با دومین خروج از کانادا اعتبار ویزای شما به پایان می رسد.

ویزای توریستی نوع D

ویزای بلند مدت است که به شما این امکان را می دهد تا به مدت پنج سال در این کشور رفت و آمد کنید. این ویزا بیشتر توسط تاجران، بازرگانان، دانشجویان و والدین افرادی که در کانادا اقامت دارند تقاضا می شود. انواع ویزای کانادا شامل چند دسته بالا می شود که شما باید با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنید. برای انتخاب یکی از انواع ویزای کانادا علاوه بر بررسی شرایط بهتر است با افرادی خبره مانند مشاورین ما نیز مشورت کنید تا بهترین راه را به شما نشان دهند.

چگونه ویزای کانادا را بگیریم؟

پس از انتخاب یکی از انواع ویزای کانادا لازم است تا وقت سفارت کانادا را اخذ کنید. متأسفانه سفارت کانادا در ایران کنسولگری ندارد، از این رو شما باید برای اخذ ویزای کانادا به یکی از کشورهای همسایه که VAC در آن مستقر است مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت کنید.

مراحل اخذ ویزای کانادا چیست؟

  • بررسی کشورهای همسایه مثل ابوظبی، ترکیه، دبی، ارمنستان و … برای وقت سفارت کانادا .
  • تکمیل مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا.
  • انتخاب نوع ثبت نام که به دو دسته حضوری و غیر حضوری تقسیم می شود.
  • سفر به کشور انتخاب شده در وقت تعیین شده برای تکمیل پرونده و انگشت نگاری و … .
  • پرداخت 85 دلار کانادا برای اخذ ویزا.
  • بازگشت به کشور.
  • پاسخ دهی سفارت. در صورتی که پاسخ مثبت باید می توانید برای پیکاپ ویزا اقدام نمایید.
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره انواع ویزای کانادا کدامند ؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «انواع ویزای کانادا کدامند ؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید