کد مطلب:  3919 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کاپ کیک کفشدوزک

کاپ کیک کفشدوزک

مواد لازم كاپ كيك كفشدوزك :مرنگ سوئيسي / طبق دستور داده شدهكاپ كيك شير / طبق دستور داده شدهنشاسته ذرت /...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مواد لازم کاپ کیک کفشدوزک :

مرنگ سوئیسی / طبق دستور داده شده کاپ کیک شیر / طبق دستور داده شده نشاسته ذرت / به مقدار لازم مارسیپان* / 200 گرم رنگ خوراکی (سبز، قرمز و قهوه‌ای) / چند قطره (از هر کدام)

روش تهیه:

1-- کاپ کیک و مرنگ سوئیسی را تهیه کنید. 2- مرنگ را با چند قطره رنگ خوراکی سبز مخلوط کرده و داخل یک قیف با سرماسوره باریک بریزید و مانند تصویر روی کاپ کیک ها را به شکل چمن حالت دهید. (این کار را از دور کاپ کیک شروع کنید و تا مرکز کیک انجام دهید) طوری که برخی چمن‌ها از بقیه بلندتر باشند. 3- روی هر کاپ کیک یک یا دو کفشدوزک قرار داده و به آرامی روی چمن ها فشار دهید.

مرنگ سوئیسی:

مواد لازم (برای 4 نفر)

سفیده تخم مرغ / 5 عدد (150 گرم) شکر / 1 پیمانه و 2 قاشق سوپ‌خوری (176 گرم) نمک / 8/1 قاشق چای‌خوری کره (خردشده) / 4/3 2 پیمانه (440 گرم) وانیل شکری / 2/1 قاشق چای‌خوری

روش تهیه

1- سفیده تخم مرغ، شکر و نمک را در ظرف نسوزی ریخته روی بخار آب‌جوش قرار دهید و مرتب با لیسک (قاشق پلاستیکی) هم‌بزنید تا شکر حل شود (بن ماری) و مایه یکدست شود. سپس از روی بخار برداشته، با همزن برقی هم‌بزنید تا فرم بگیرد (ده دقیقه صبر کنید تا کاملاً سرد شود). 2- کره را در سه تا چهار مرحله به مرنگ اضافه و مخلوط کنید. سپس وانیل را افزوده و به مدت دو دقیقه دیگر با همزن برقی هم‌بزنید تا حباب‌های آن از بین برود و یکدست شود.

نکته

اگر می‌خواهید مرنگ را بلافاصله استفاده کنید، آن را در دمای محیط قرار دهید. ولی اگر بعداً می‌خواهید استفاده کنید می‌توانید تا سه روز در ظرف پلاستیکی در یخچال و تا یک ماه در فریزر نگه‌دارید و هنگام استفاده در دمای محیط بگذارید. سپس با سرعت پایین همزن برقی به مدت پنج دقیقه بزنید تا یکدست شود.

کاپ کیک شیر

مواد لازم: روغن مایع / به مقدار لازم کره / 4/1 1 پیمانه (200 گرم) شکر / 4/1 2 پیمانه (338 گرم) تخم مرغ / 5 عدد (225 تا 300 گرم) زرده تخم مرغ / 3 عدد (60 گرم) وانیل شکری / 4/1 قاشق چای‌خوری آرد (الک شده) / 2/1 4 پیمانه (470 گرم) بیکینگ پودر / 2 قاشق سوپ‌‌خوری (12 گرم) نمک / 8/1 قاشق چای‌خوری شیر / 2 پیمانه (320 میلی‌لیتر)

روش تهیه

1- فر را روی حرارت 175 درجه سانتی‌گراد (350 درجه فارنهایت) تنظیم کنید. 2- کره و شکر را با همزن برقی هم بزنید تا کرم‌رنگ شده و پف کند. تخم مرغ‌ها را یکی یکی افزوده و هم بزنید. سپس زرده‌ها و وانیل را اضافه کرده و با همزن برقی هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. 3- آرد و بیکینگ پودر را در سه مرحله بیفزایید و بین هر مرحله شیر را اضافه کنید و هم بزنید. 4- . مایه را بین قالب‌های مافین که با کاغذ روغنی پوشانده و با روغن مایع چرب کرده‌اید تقسیم کنید. دقت کنید که 4/3 قالب‌‌ها از مایه پر شود به مدت 20 دقیقه در طبقه وسط فر بپزد. 5- پس ازپخت، کمی صبر کنید تا خنک شود. سپس کاپ کیک‌ها را روی سینی توری برگردانده و بگذارید تا کاملاً خنک شوند.

کفشدوزک مارسیپانی

مواد لازم:

نشاسته ذرت / به مقدار لازم مارسیپان* / 200 گرم رنگ خوراکی (سبز، قرمز و قهوه‌ای) / چند قطره (از هر کدام) *خمیر مارسیپان را می‌توانید از فروشگاه‌های مخصوص لوازم قنادی تهیه کنید.

روش تهیه

1- نشاسته ذرت را روی سطح صافی الک کنید. 2- 3/1 از مارسیپان و چند قطره رنگ خوراکی (قهوه‌ای) را روی آن ریخته و ورز دهید تا یکدست شود. 3- باقی‌مانده مارسیپان را به رنگ قرمز درآورید. از مارسیپان قرمز برای بدن هر کفشدوزک به اندازه یک فندق برداشته به شکل بیضی فرم دهید. 4- از مارسیپان قهوه‌ای به عنوان سر به اندازه یک نخود برداشته فرم دهید. سپس سر را روی بدن کفشدوزک قرار داده و فشار دهید. 5- از مارسیپان قهوه‌ای توپ های ریز و کوچک درست کرده و از آن ها برای خال‌های کفشدوزک استفاده کنید. این کار را با مارسیپان‌های باقی مانده تکرار کنید. به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا فرم بگیرد.

نکته

اگر می‌خواهید مرنگ را بلافاصله استفاده کنید، آن را در دمای محیط قرار دهید. ولی اگر بعداً می‌‌خواهید استفاده کنید می توانید تا سه روز در ظرف پلاستیکی در یخچال و تا یک ماه در فریزر نگه دارید و هنگام استفاده در دمای محیط بگذارید. سپس با سرعت پایین همزن برقی به مدت پنج دقیقه بزنید تا یکدست شود.

: برای دریافت مشاوره درباره کاپ کیک کفشدوزک فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کاپ کیک کفشدوزک» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید