مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  28441 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

اولین نکته‌ای که در ارتباط با خرید ویلا در شمال باید به آن توجه کنید این است که ابتدا هزینه‌های خود و بودجه خود را در نظر بگیرید.
زمان مطالعه: 4 دقیقه

ویلاسازی و ویلاداری در شهرهای شمالی کشور از سال‌های قبل در ایران رواج داشته است و روز به روز به تعداد ویلا‌ها و مالکان آن‌ها در این مناطق سرسبز نیز اضافه می‌شود.

خرید ویلا در شمال
خرید ویلا در شمال

در این بخش آسمونی قصد داریم راهنمایی‌های ساده و کاربردی برای خرید ویلا در شمال و همچنین یافتن یک ویلای مناسب و متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید، به شما ارائه کنیم.

سرعت ساخت وساز ویلا‌ها در شهرهای شمالی به حدی است که حتی اگر ماهی یک بار هم به ویلای خود سر بزنید شاید به علت ساخت وسازهای جدید و تغییرات محسوسی که در منطقه ایجاد شده برای یافتن ویلای خود با اندکی دشواری مواجه شوید.

این در حالی است که تنوع ویلا‌ها در مناطق مختلف باعث شده افراد با هر بودجه‌ای بتوانند ویلای مورد نظر خود را پیدا کنند. به همین علت شاید شما هم جزو کسانی باشید که دلتان بخواهد ویلایی داشته باشید که بتوانید اوقات فراغت و تعطیلات خود را در آن سپری کنید.

اولین نکته‌ای که در ارتباط با خرید ویلا در شمال باید به آن توجه کنید این است که ابتدا هزینه‌های خود و بودجه خود را در نظر بگیرید.

ببینید از ویلا قرار است چند بار در سال استفاده کنید و آیا با توجه به شرایط اقتصادی که دارید برایتان مقرون به صرفه است که تمام یا بخشی از سرمایه خود را برای خرید ویلایی هزینه کنید که در سال تنها چند بار از آن استفاده می‌کنید؟

buy-villa-north
buy-villa-north

برای این منظور باید به چند نکته مهم توجه کنید.

اول اینکه فکر نکنید به محض خرید ویلا در شمال تمام هزینه‌های مورد نظر را پرداخت کرده‌اید.

خرید ویلا در شمال مانند خرید منزل مسکونی است. از این نظر که هزینه‌های بعدی را نیز برایتان ایجاد می‌کند.

به عنوان مثال شما باید ویلا را مانند یک منزل مسکونی با قدری کم و زیاد در امکانات و وسایل مورد نیاز دکور و چیدمان کنید.

ویلای شما مانند یک منزل مسکونی هر چند هم زمان اندکی از سال را بخواهید در آن سپری کنید باید حداقل از وسایلی مانند یخچال، گاز، فرش و مبلمان، تختخواب، وسایل گرمایشی و سرمایشی، ظروف و سایر لوازم ضروری زندگی برخوردار باشد تا در زمان سکونت در آن بتوانید اوقات فراغت خود را به راحتی سپری کنید.

بنابراین حتما از‌‌ همان ابتدا که قصد خرید ویلا در شمال کردید هزینه‌های مربوط به چیدمان آن را هم در نظر بگیرید و بعد اقدام به خرید کنید.

برای خرید ویلا در شمال هزینه‌های جانبی را فراموش نکنید. نکته دومی که در رابطه با مدیریت مالی در زمان خرید ویلا در شمال وجود دارد این است که حتما باید بدانید برای ویلا نیز باید مانند منزل یا آپارتمانی که در آن زندگی می‌کنید به صورت ماهانه یا سالانه مبالغی را تحت عنوان شارژ که شامل هزینه نگهداری و سایر مشاعات می‌شود، پرداخت کنید.

این را هم بدانید که معمولا شارژ ویلا‌ها حتی در بسیاری موارد از مبلغی که بابت شارژ ساختمان مسکونی می‌پردازید، بیشتر است. علاوه بر این به خصوص در شهرک‌های ویلایی در مقاطع مختلف زمانی بنا بر تصمیم صاحبان ویلا‌ها یا مدیریت شهرک هزینه‌هایی برای بهبود فضا بر شما تحمیل می‌شود که اگر نتوانید به میزان هزینه‌ای که باید بپردازید از ویلایتان استفاده کنید به هیچ وجه مقرون به صرفه نخواهد بود.

به این ترتیب اگر شما فردی پرمشغله هستید که بندرت امکان مسافرت و استفاده از ویلایتان را دارید توصیه می‌شود ویلا نخرید، بلکه هر بار زمان به شما اجازه داد و قصد کردید به مناطق شمالی مسافرت کنید می‌توانید از ویلاهای اجاره‌ای استفاده کنید که این روز‌ها با فراوانی و قیمت‌های مختلف در مناطق شمالی در دسترس هستند. از طرف دیگر تجربه ثابت کرده است استفاده از ویلاهای اجاره‌ای در شمال کشور در مناطق مختلف و زمان‌های مختلف سال، بمراتب از ویلاداری مقرون به صرفه‌تر است.

هر چند ممکن است فکر کنید با توجه به افزایش هر ساله قیمت ملک بخصوص ویلا هر سال قیمت ویلایتان بیشتر شده و برایتان ارزش افزوده خواهد داشت، اما اگر با هزینه‌ای که برای خرید ویلا در شمال می‌کنید خانه‌ای مسکونی بخرید و آن را رهن بدهید به مراتب ارزش افزوده بیشتری نسبت به ویلا داری برایتان خواهد داشت.

اگر کم مسافرت می‌کنید نکته دیگری که باید در این زمینه به آن اشاره کرد این است که باید پذیرفت ویلاهایی که هم اکنون به صورت انبوه در بازار املاک شهرهای شمالی عرضه شده و به فروش می‌رسند اغلب بساز و بفروشی ساخته شده‌اند؛ یعنی سازه چندان استاندارد و مقاومی ندارند و بنابراین ممکن است بعد از یک تا دو سال به تعمیرات سالانه نیاز پیدا کنند و مدام به آن‌ها رسیدگی شود. به این ترتیب باز هم توصیه می‌شود اگر وقت رسیدگی و سرکشی مداوم به ویلایتان را ندارید از خرید ویلا در شمال منصرف شوید.

یک عیب عمده ویلاداری یکی دیگر از مواردی که شما باید هنگام تصمیم برای خرید ویلا در شمال به آن توجه کنید آن است که بدانید ویلا داشتن در کنار تمام مزیت‌هایی که دارد یک ایراد قابل توجه هم می‌توان به آن وارد کرد. زمانی که شما مکانی به نام ویلا در شمال کشور داشته باشید بهانه‌ای دارید که وقت و بی‌وقت اگر هوس مسافرت به سرتان زد به هوای ویلایی که مالک آن هستید انگیزه سفر در شما تقویت می‌شود و خیالتان راحت است که از دردسرهای پیدا کردن ویلای مناسب اجاره‌ای به دور هستید. اما همین مزیت یعنی ویلا داری، یک عیب عمده هم دارد و آن اینکه وقتی شما مکانی به عنوان ویلا در یک نقطه دارید در هر بار مسافرت مجبورید تنها به‌‌ همان نقطه بروید و به این ترتیب ممکن است بعد از چند بار از منطقه‌ای که ابتدا با اشتیاق و علاقه آن را انتخاب کرده‌اید خسته شوید و برایتان تکراری شود. با در نظر گرفتن این موارد و سایر مواردی که ممکن است متناسب با شرایط شما وجود داشته باشد می‌توانید برای خرید ویلا در شمال ویلا بهتر تصمیم گیری کنید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خرید ویلا در شمال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خرید ویلا در شمال» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید