کد مطلب:  22019 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
خرید ملک و خانه در اسپانیا و مادرید

خرید ملک و خانه در اسپانیا و مادرید

اگر قصد خرید خانه و ملک در اسپانیا دارید و نمی دانید که از کجا باید شروع کنید و اقدام به خرید نمایید، این بخش...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

خرید ملک و خانه در اسپانیا و مادرید
خرید ملک و خانه در اسپانیا و مادرید

اگر قصد خرید خانه و ملک در اسپانیا دارید و نمی دانید که از کجا باید شروع کنید و اقدام به خرید نمایید، این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه فرمایید چرا که اطلاعات کامل و جامعی در مورد خرید خانه برای شما عزیزان و به ویژه برای آن دسته از کسانی که تصمیم دارند در اسپانیا صاحب خانه شوند، تهیه کرده ایم. با ما همراه شوید.

فرایند خرید در اسپانیا پیچیده تر یا ساده تر از دیگر کشورهای اروپا نیست، وقتی که در مورد ملکی که مناسب شماست تصمیم گرفتید اولین مرحله پرداخت حق رزرو به مبلغ حدود 6000 یورو است. این پول ها عموماً توسط بخش فروش شرکت سازنده نگاه داشته می شوند و به شما مدت 30 تا 45 روز مهلت برای ساماندهی مالی مرحله پرداخت، انجام امور اداری و اخذ وام، در صورت لزوم میدهد.در پایان از شما خواسته می شود که یک قرارداد خرید خصوصی، در حضور سردفتر اسناد رسمی(بنا به قانون لازم است که یک مسئول دولتی اسپانیایی شاهد امضا باشد) امضا نمایید و کلیه مدارک به اداره ثبت املاک ارسال می شود تا نام شما را به عنوان مالک قانونی سند مالکیت و دفتر ثبت نمایند.

هزینه های متعددی وجود دارد که باید از آنها مطلع باشید و شما باید 13% الی 15% قیمت خرید برای پوشش دادن آنها را در نظر داشته باشید. اگر چه تغییرات قانون ممکن است بر قیمت ها تاثیر بگذارد.

همیشه قبل از انتخاب ملک با در نظر داشتن بودجه خود شروع به جستجو نمایید. به خاطرداشته باشید که مالیات و دیگر عوارض باید در نظر گرفته شوند ، توصیه می شود که حدودد 8% الی 10% برای پوشش دادن این هزینه ها اضافه نمایید. هزینه های دیگری نیز وجود دارند از قبیل هزینه های حقوقی که در منطقه معمولا 1% قیمت خرید بعلاوه VAT می باشند. حق الزحمه های دفتر اسناد رسمی نیز حدود 1% ارزش اعلام شده ملک بوده و توسط قانون تعیین می شود.

buy-home-in-spain
buy-home-in-spain
در زیر هزینه های خرید یک ملک به قیمت 200,000 یورو به عنوان نمونه آمده است:

قیمت خرید= 200,000 یورو

(VAT) 10% مالیات انتقال= 20,000یورو

VAT+1% (18%) هزینه حقوقی (حق الزحمه وکیل)= 2,360 یورو

1% هزینه دفتر اسناد رسمی = 2,000 یورو

0.6% هزینه ثبت زمین= 1,200 یورو

مبلغ کل= 225,560 یورو

نکته: 1,5% هزینه انتقال وام بانکی یا اخذ وام= 3,000 یورو در صورت اخذ وام بانکی به مبلغ کل اضافه می گردد.

هزینه خدمات ساحل آفتاب 5%= 10,000 یورو شامل:

اخذ ویزا • راهنمای شما در انتخاب و خرید ملک مناسب
 • سرویس ترانسفر و گشت و شناسایی منطقه مورد نظر و بازدید از پروژه ها
 • هتل محل اسکان (4 یا 5 ستاره) به مدت 6 روز
 • راهنمای فارسی زبان در مدت اقامت
 • مشاوره در زمینه اخذ اقامت بدون اجازه کار پس از خرید ملک

اگر نیاز به سند رهنی داشته باشید، هزینه های اضافی زیر مشمول میگردند: • هزینه های ارزش گذاری
 • تقریباً 1% هزینه بانک جهت اخذ وام
 • بیمه ساختمان، محتویات

نکات اساسی موقع خرید ملک در اسپانیا و نیاز به سند رهنی 1. گشایش حساب بانکی در اسپانیا آسان است، اما برای پرداخت نیاز به : ملک، صورتحساب آب، برق، گاز، هزینه های مشترک، IBI (مالیات مستغلات) و … است.
 2. باید قبل از خرید یک شماره NIE شماره فردی مالیات اسپانیا کسب شود.این کار ساده است اما ممکن است زمان بر باشد در نتیجه آن را برای آخرین لحظه نگذارید.
 3. بانک وام دهنده در اسپانیا یک گواهی بانکی از بانک شما در کشور خودتان حاوی اطلاعات زیر را می خواهد:
 • نام کامل شما
 • آدرس کامل شما
 • تاریخ گشایش حساب
 • گردش حساب(واریز و برداشت) در 6 ماه آخر
 • مانده حساب شما
 • چگونگی روابط شما با بانک

لازم است که این گواهی توسط مترجم رسمی ترجمه، امضا و مهر شود.

خرید ملک و خانه در اسپانیا و مادرید
خرید ملک و خانه در اسپانیا و مادرید
گواهی شغلی و درآمد حاوی اطلاعات زیر: • اطلاعات شرکت: نام، آدرس، تلفن و …
 • شماره ثبت شرکت (روزنامه رسمی)
 • نام کامل و شماره شناسایی (شماره پاسپورت)
 • آدرس کامل شما
 • سمت و شغل شما در شرکت
 • مدت زمان اشتغال
 • میانگین درآمد شما در 3 سال گذشته پس از کسر مالیات
 • درآمد خالص شما بعد ازکسر مالیات در سال جاری که توسط حسابدار ارشد شرکت امضاء شده باشد که توسط مترجم رسمی ترجمه و مهر شود.

وام

در اسپانیا اگر بتوانید برای درآمد و دارایی های خود مدرک ارائه نمایید، گرفتن وام آسان است.برای خارجی ها ، مبلغی که بانک ها ارائه می نمایند می تواند تا 100% ارزش خرید باشد که در حال حاضر این مسئله برای متقاضیان خرید که محل اقامت آنها کشور ایران باشد بسیار مشکل است.

پیش از فروش

گروه ساحل آفتاب یک پکیج مسافرتی کامل شامل: اخذ ویزا، ترانسفر فرودگاهی، رزرو هتل و اسکان مشتریان را انجام داده و از قبل برای شما یک برنامه سفر برای جلسات سازماندهی شده از طرف شما فراهم می آید. از آنجایی که نیاز های مشتریان متفاوت هستند، خدمات ما شامل بازدید پروژه، قرار با مشاوران انتخابی، کارگزار وام، رفتن به دفتر اسناد رسمی برای امضاء وکالت نامه، دیدم محل از نظر پیشرفت ملک و احتمالا بحث در مورد اجاره و لوازم منزل می باشد.

پس از فروش

اغلب اوقات یافتن خانه ایده آل جهت تعطیلات یا سرمایه گذاری قسمت آسان کار است، اما پرسش بسیاری از افراد برای خرید ملک در خارج از کشور این است که بعد چه می شود؟

خدمات پس از فروش ما با ارائه گزارش های مستمر در مورد ملک شما شروع می شود.این کار به طور خاص اگر یک واحد در حال ساخت خریده باشید که به مدت یک سال یا در این حدود آماده نخواهد شد، مفید است. خصوصاً حدود سه ماه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای تکمیل ساختمان باید برای بازدید “پیش اتمام” بیایید و کنترل نمایید که همه چیز برای آن امضاء مهم، درست و آماده است.

همچنین پرسنل ما در اسپانیا در صورتیکه شما علاقه مند باشید می تواند به اجاره های کوتاه مدت و بلند مدت ملک شما و سرویس و نگهداری پس از آن اقدام نماید.

امور مالی و قانونی

گروه ساحل آفتاب، با حقوقدانان مستقل، مشاوران امور وام و مالیات در اسپانیا فعالیت می نماید و خوشحال میشویم که آنها را به شما معرفی نماییم. بسیاری از مشتریان احساس می کنند که می توانند بر مشاوران خود تکیه نمایند، اما اگر آنها کاملاً با پیچیدگی های قانون و زبان اسپانیایی آشنا نباشند، توصیه می کنیم که به ما اجازه دهید که شما را به متخصصان مجرب معرفی نماییم.

قوانین اسپانیا ممکن است تا حدودی پیچیده بوده و یا با قوانین کشور شما متفاوت باشد. بهترین انتخاب شما این است که با یک مشاور حقوقی دو زبانه اسپانیایی-انگلیسی که از سیستم داخلی مطلع بوده و می تواند با بررسی مدارک و قراردادها از طرف شما خیالتان را راحت نماید مشاوره نمایید.

buy-home-in-spain
buy-home-in-spain
گرفتن وام

هنگامی که دنبال تأمین مالی از بانکهای اسپانیایی جهت املاک در اسپانیا هستید، گزینه های متعددی وجود دارد. گروه ساحل آفتاب می تواند مشاوران اخذ وام (Mortgage Broker) را که می توانند خدماتی مستقل ارائه نمایند و مناسب برای شرایط خاص شما باشند، معرفی نماید.

مالیات

در زمان خرید ملک در خارج از کشور، خصوصاً اگر برای نقل مکان دائمی برنامه ریزی می کنید، ضروری است که در مورد برنامه ریزی مالیاتی مشاوره کرده تا بتوانید از قوانین مالیاتی محلی بیشترین استفاده را بنمایید.متخصصان توصیه شده توسط شرکت ساحل آفتاب می توانند هر آنچه از مالیات دارایی تا مالیات وراثت و برنامه ریزی دائمی برای خرید یک ملک را پوشش دهند.

تعیین سبک زندگی که مایل هستید

مهم این است که نوع زندگی که در جستجوی آن هستید و اینکه چه تسهیلاتی بیشترین جذابیت را برای شما دارند را در نظر بگیرید.تسهیلاتی مثل استخر، زمین گلف و سالن ورزشی تنها برخی از امکانات رفاهی موجود می باشند.پرداخت ها باید به یورو انجام شوند و در نتیجه اگر شما در خارج از اسپانیا زندگی می نمایید، این امر می تواند منجر به هزینه های اضافی شود. به هر حال می توانید با استفاده از بهترین شرکت صرافی بیشترین استفاده از پول خود را بنمایید. همچنین توصیه می شود که در کلیه فرآیندهای قانونی از مشاور حقوقی اسپانیایی که به زبان انگلیسی نیز صحبت می نماید، استفاده نمایید.

پیش خرید ملک

اگر ملک خریداری شده هنوز در مرحله ساخت می باشد به جای مبادله یک قرارداد خصوصی، برای شما یک ضمانت نامه بانکی یا گواهی بیمه ای فراهم می نماییم. بدین معنی که اگر ساخت بنا به هر دلیل نتواند خاتمه یابد، قادر به بازیافت پول خود با بهره باشید.این ضمانت یا گواهی قبل از تحویل سپرده به مشاور حقوقی شما داده می شود.

بررسی و ارزش گذاری

اگر وام لازم باشد آنگاه شرکت ارائه دهنده وام برای تأیید وام یک ارزش گذاری رسمی انجام خواهد شد. بخش نهایی امضاء سند مالکیت در دفتر اسناد رسمی، مسئول اداره دولتی محلی، خواهد بود.اگر برای خرید ملک از وام استفاده نموده باشید آنگاه نماینده بانک نیز حاضر خواهد بود.

خرید ملک و خانه در اسپانیا و مادرید
خرید ملک و خانه در اسپانیا و مادرید

: برای دریافت مشاوره درباره خرید ملک و خانه در اسپانیا و مادرید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خرید ملک و خانه در اسپانیا و مادرید» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید