کد مطلب: 45512 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
طرح نوآفرین ( حمایت از کسب و کار های نو پا )

طرح نوآفرین ( حمایت از کسب و کار های نو پا )

در طرح نوآفرین هر شرکت خصوصی و تعاونی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که کمتر از سه سال از تاریخ ثبت آن گذشته باشد به عنوان شرکت‌هایی ذکر شدند که از آنها حمایت می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
طرح نوآفرین
طرح نوآفرین
طرح نوآفرین

شرکت‌هایی که در طرح نوآفرین حمایت خواهند شد باید در سامانه مترکز درخواست خدمات سازمان فناوری اطلاعات ایران مشخصات خود را ثبت کنند و همچنین موسسین و صاحبان سهام شرکت نسبت به توزیع سود اقدام نکنند.

طرح نوآفرین، شرکت های استارت‌آپی را مبنای کار خود قرار داده و بر همین اساس، قوانین و مقررات بیمه، مالیات و حتی جذب سرمایه گذار را تسهیل کرده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به جزییات این طرح اظهار کرد: آن چه که در طرح نو آفرین آمده است، مشوق‌ هایی برای کسب و کارها در دو دوره سید و تری سید به عنوان دوره اولیه یا نونهالی کسب و کارهای نوپا است و استارت آپ‌ هایی که در این مرحله قرار می‌ گیرند از مالیات معاف خواهند شد. آذری جهرمی ادامه داد: طرح نو آفرین صرفا برای حمایت از کسب و کارها در دوره نونهالی به منظور گسترش حجم بازار و سرمایه شرکت‌ ها تا زمان تبدیل شدن به یک کسب و کار مستقل و تنومند است و کسب و کاری مثل دیجی کالا و اسنپ در این طرح قرار نمی‌ گیرد و هیچ دلیلی ندارد که مالیات بر درآمد و ارزش افزوده را پرداخت نکند، چرا که آن‌ ها کسب و کارهای استارت آپی گذشته بودند و حالا یک شرکت مستقل و تنومند اینترنتی به شمار می‌ روند.

وزیر ارتباطات و فناوری
وزیر ارتباطات و فناوری
وزیر ارتباطات و فناوری

در بخش دیگر معافیت‌های در نظر گرفته شده برای استارت‌آپ‌ها گفته شده است که این شرکت‌ها، به شرط تولید یک خدمت یا محصول، از مالیات معاف هستند و اگر استارت‌آپ دارای تعدادی هم‌موسس (Co Founder) باشد، این هم‌موسسین نیاز به پرداخت بیمه ندارند. ماده مهم دیگر برای استارت‌آپ‌ها این است که آنها می‌توانند برای مدت 2 سال کارورز داشته باشند.

همچنین در صورت شکست احتمالی مشکلات حقوقی برای این کسب و کارهای نوپا کاهش یافته و انگیزه این شرکت‌ها برای آغاز و رسمیت بخشیدن به فعالیت‌هایشان تقویت خواهد شد.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «طرح نوآفرین ( حمایت از کسب و کار های نو پا )»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 7 = ?