کد مطلب:  38259  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی هتل برج خلیفه ؛ اقامت در آسمانخراش

معرفی هتل برج خلیفه ؛ اقامت در آسمانخراش

آسمونی، در این پست همراه آسمونی باشید تا شما را با بلندترین برج جهان، برج خلیفه در دبی که همچنین شامل هتل هم...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آسمونی، در این پست همراه آسمونی باشید تا شما را با بلندترین برج جهان، برج خلیفه در دبی که همچنین شامل هتل هم می باشد آشنا کنیم.

هتل آرمانی
هتل آرمانی
هتل آرمانی

 

برج خلیفه یا برج دبی آسمان‌خراشی در شهر دبی امارات متحدهٔ عربی است. این برج با 163 طبقه قابل استفاده و 828 متر ارتفاع، در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است. ساخت این برج از ژانویهٔ 2004 (1382 ه‍. ش) آغاز شد و در روز چهارم ژانویهٔ 2010 (14 دی 1388) گشایش یافت.

برج خلیفه در ابتدا با نام «برج دبی» شناخته می‌شد اما در روز افتتاحیه توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نام آن به افتخار حاکم امارات، خلیفه بن زاید آل نهیان، به «برج خلیفه» تغییر کرد.

هتل برج خلیفه
هتل برج خلیفه
هتل برج خلیفه

 

برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، 49 طبقه اداری، 4 استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با 160 اتاق به طراحی جورجیو آرمانی در طبقات اولیهٔ برج واقع است. طراحی برج خلیفه توسط آدریان اسمیت و شرکت SOM آمریکا و با الهام از معماری اسلامی و طبیعت صحرا انجام شده‌است. طرح برج از هندسه ی یک گل صحرایی که در منطقه ی جنوب آسیا می روید، اقتباس و فرم حلزونی آن از معماری اسلامی الهام گرفته شده است. فرم این برج در جهت عمود موجب حداکثر مقاومت آن در برابر گردبادهای احتمالی می شود و در به حداقل رساندن تغییر مکان حاصل از نیروی باد مؤثر است.

هتل برج خلیفه
هتل برج خلیفه
هتل برج خلیفه

 

فضاهای داخلی آن شامل هتل 6 ستاره، بیش از 700 آپارتمان لوکس، کتابخانه در ارتفاع 442 متری، فضاهای ورزشی در حدود 4000 متر مربع و استخرها می شود. این ساختمان دارای 56 آسانسور است که تعدادی از آن ها سریع ترین آسانسور های جهان به شمار می روند.

144 باب اقامتگاه آرمانی در طبقه های 9 تا 16 واقع شده اند که تمامی اتاق ها دارای کلیه امکانات و تکنولوژی روز دنیا  هستند.

چشم انداز برج خلیفه
چشم انداز برج خلیفه
چشم انداز برج خلیفه

 

این برج چند منظوره دارای 1.85 میلیون فوت منطقه مسکونی، 300 هزار فوت مکان های اداری و تمامی امکانات بهداشتی سلامتی می باشد. همچنین این برج دارای 4 استخر و چند سکو بازدید است

در برج خلیفه 3 لابی آسمان در طبقه های 43، 67 و 123 قرار گرفته اند که امکانات رفاهی نظیر چشمه های معدنی و استخر را ارائه می دهند.

آسمونی

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری دبی

راهنمای کامل سفر به دبی

 بهترین هتل های خارجی معروف در دنیا
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی هتل برج خلیفه ؛ اقامت در آسمانخراش فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «معرفی هتل برج خلیفه ؛ اقامت در آسمانخراش» در کادر زیر بنویسید :

2 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید