کد مطلب:  52978 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
راهکار بوندسلیگا برای بازگشت فوتبال در شرایط حضور کرونا

راهکار بوندسلیگا برای بازگشت فوتبال در شرایط حضور کرونا

به گزارش ورزشی آسمونی ، با توجه به تداوم حضور ویروس کرونا در سراسر جهان و تعطیلی کلی رقابت های ورزشی و در...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
راهکار بوندسلیگا برای بازگشت فوتبال در شرایط حضور کرونا
راهکار بوندسلیگا برای بازگشت فوتبال در شرایط حضور کرونا

به گزارش ورزشی آسمونی ، با توجه به تداوم حضور ویروس کرونا در سراسر جهان و تعطیلی کلی رقابت های ورزشی و در راس آنها فوتبال در هر پنج لیگ معتبر اروپایی و ضررهای اسپانسر ها و همچنین مشخص نشدن قهرمان و تیم های سقوط کننده به دسته های پایین تر ، به نظر می رسد که لیگ های مختلف تحت شرایط خاص قرار است تا به رقابت های خود ادامه دهند . آلمان به عنوان اولین کشوری که قرار است رقابت های فوتبالی خود را دوباره از سر بگیرد در حال حاضر درگیر ویروس کرونا است اما در شرایطی بهتر نسبت به بقیه کشورهای حاضر در اروپا به سر می برد و با ثبت رقم تنها 6000 نفر کشته شده از بین جمعیتی 83 میلیون نفری دارای وضعیت بهتری نسبت به کشورهایی نظیر ایتالیا است . با توجه به این شرایط به نظر می رسد که مسئولان کشور آلمان برای تنظیم پروتکلی مبنی بر ادامه رقابت های بوندسلیگا دور یکدیگر جمع شدند و قوانینی را برای ادامه این مسابقات وضع کرده اند و مشخص شده است که این مسابقات قرار است تا پشت درهای بسته برگزار کردد . این قوانین که توسط نشریه در اشپیگل منتشر شده است هنوز به طور رسمی اعلام نشده است اما به نظر می رسد که متشکل از 41 صفحه قوانین مختلف و راهکار ها برای جلوگیری از منتشر شدن ویروس کرونا در هنگام برگزاری بازی ها است . سخن گوی بوندسلیگا در این زمینه گفت :

اگر تست هر یک از بازیکنان حاضر در بوندسلیگا مثبت اعلام شود وی می بایست در قرنطینه خانگی به سر برده و حق حضور در رقابت ها را نخواهد داشت . به این صورت لیگ می تواند با پیش احتیاط بیشتری جلو برود و از شیوع این بیماری پیشگیری شود .

وضعیت بیماری در بین بازیکنان و کادر فنی

در این پروتکل آمده است که هیچ یک از باشگاه های حاضر در بوندسلیگا حق فاش اسم بازیکن مبتلا به ویروس کرونا خود را نخواهد داشت اما باید به محض مشخص شدن تست مثبت وی ، شرایط لازم را برای خود قرنطینگی بازیکن فراهم آورده و او را سریعا از سایر بازیکنان جدا کرده و راهی قرنطینه کند . اگر بازیکنی مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بوده باشد می بایست به مدت دو هفته در خانه مانده و به صورت فردی تمرین کند تا وضعیت ابتلای او به ویروس کرونا مشخص شود . همچنین در صورتی که تست کرونا در بازیکن مشکوک مثبت اعلام شد وی می بایست تا مدت 4 روز بعد از بهبودی کامل در قرنطینه بماند تا تمامی  جوانب احتیاط در خصوص او و دیگر بازیکنان رعایت شود .

bundesliga-arranged-a-protocol-to-resume-fixtures
bundesliga-arranged-a-protocol-to-resume-fixtures

در کشور آلمان هر هفته حدود هشت صد هزار تست کرونا گرفته می شود که قرار است حدود بیست هزار از این تعداد تست به بازیکنان ، کادر فنی ، داور و همچنین مسئولین حاضر در ورزشگاه اختصاص داده شود تا 9 هفته باقی مانده از رقابت های بوندسلیگا ، رقابت های نیمه نهایی و فینال دی اف بی پوکال نیز با احتیاط کامل برگزار شده و از شیوع این بیماری در بین بازیکنان جلوگیری شود . البته بعد از منتشر شدن این بند از پروتکل عده ای به مخالفت با این قانون بلند شدند و با ابراض نارضایتی خود در خصوص قرار دادن کیت تست های ویروس کرونا به بازیکنان به جای آنهایی که به آن نیازمند هستند نشان دادند .

محدودیت های ورزشگاه ها

در این پروتکل ، در خصوص افراد حاضر در زمین مسابقه نیز اطلاعاتی منتشر شده است . طبق این قانون تنها 300 نفر می بایست به طور همزمان در ورزشگاه ها حضور داشته باشند که این سی صد نفر به سه بخش مختلف تقسیم خواهند شد : 1) افراد حاضر در زمین فوتبال اعم از بازیکنان ، داور مسابقه و سایر اعضای باشگاه که بر روی نیمکت ها حضور خواهند داشت که تعداد آنها به همراه اعضای امنیتی ورزشگاه به حدود 98 نفر خواهد رسید . 2) افراد حاضر بر روی سکو ها 3) افراد حاضر در محوطه خارجی ورزشگاه ها

نظر خود را درباره «راهکار بوندسلیگا برای بازگشت فوتبال در شرایط حضور کرونا» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید