کد مطلب:  23518 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ساخت کعبه در قزوین و انصراف از حج دروغ است

ساخت کعبه در قزوین و انصراف از حج دروغ است

مدیر حج و زیارت قزوین، ساخت کعبه نمادین برای اجرای جایگزین مراسم حج در این استان را قویا تکذیب کرد و گفت:‌...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ساخت کعبه در قزوین و انصراف از حج دروغ است
ساخت کعبه در قزوین و انصراف از حج دروغ است

مدیر حج و زیارت قزوین، ساخت کعبه نمادین برای اجرای جایگزین مراسم حج در این استان را قویا تکذیب کرد و گفت:‌ پرونده شکایت علیه تکثیرکنندگان این شایعه، در محاکم دادگستری باز شده و موضوع آن درحال پیگیری است.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، در ادامه‌ی انتشار شایعه‌هایی درباره حج، این‌بار در فضای مجازی مطلب دیگری منتشر شده با این موضوع که «حجاج قزوینی تصمیم گرفته‌اند با ساختن کعبه، مراسم حج را در مسجد امام زمان (ع) انجام دهند و پولش را صرف امور خیریه کنند. حج‌تان قبول ای مومنان خدا تا می‌توانید نشر دهید تا در همه شهرها کعبه ساخته شود».

عکسی هم ضمیمه این مطلب شده تا تاییدی بر این ادعا باشد. درحالی‌که آن تصویر، قدیمی بوده و روایت‌گر همایش آموزش زائران در شهریورماه سال 1393 است که با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج در شهر قزوین برپا شد و ارتباطی با شرایط فعلی ندارد.

عباس کلانتری - مدیر حج و زیارت استان قزوین - با شایعه دانستن این مطلب که هدف آن گمراه کردن زائران است، گفت: این خبر از اساس کذب است. ما نیز علیه تکثیرکننده‌ این مطلب در فضای مجازی شکایت کردیم و موضوع در دادگستری، در حال پیگیری است.

به گفته او، تا کنون هیچ یک از زائران این استان که برای سفر حج تمتع در سال 96 ثبت‌نام کرده‌اند، انصراف نداده‌اند.

مدیر حج و زیارت قزوین با بیان این‌که 90 درصد واجدان شرایط حج در کاروان‌های این استان ثبت‌نام کرده‌اند و تا زمان تکمیل ظرفیت کاروان‌ها ثبت‌نام از متقاضیان ادامه دارد، افزود: سهمیه حج این استان برای امسال 1250 نفر است که در قالب 9 کاروان مشرف می‌شوند. 10 درصد از ظرفیت این کاروان‌ها هنوز خالی است که علاوه‌بر ودیعه‌گذاران سال 85، از ودیعه‌گذاران سال 86 نیز دعوت شده تا برای حج امسال ثبت نام کنند.

وی اضافه کرد: جلسات آموزشی زائران شروع شده، معاینات پزشکی نیز بزودی آغاز می‌شود و کارهای قانونی حج نیز طبق روال در حال انجام است و مشکلی وجود ندارد، فقط عده‌ای معاند که با دین مردم مشکل دارند، فرافکنی می‌کنند. آن هم در شرایطی که تمام دستگاه‌های مجری تلاش کرده‌اند حج برقرار شود.

کلانتری تاکید کرد:‌حج تعطیل‌بردار نیست. ضمن این‌که عربستان متعهد شده امنیت زائران ایرانی را تامین کند.

: برای دریافت مشاوره درباره ساخت کعبه در قزوین و انصراف از حج دروغ است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ساخت کعبه در قزوین و انصراف از حج دروغ است» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید