کد مطلب:  26315 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بوفون-مسی؛ تسلیم آخرین مرد مقاوم

بوفون-مسی؛ تسلیم آخرین مرد مقاوم

بعد از 315 دقیقه، سرانجام لیونل مسی موفق شد دروازه جانلوئیجی بوفون را باز کند؛ دروازه ای که ستاره آرژانتینی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بوفون-مسی؛ تسلیم آخرین مرد مقاوم
بوفون-مسی؛ تسلیم آخرین مرد مقاوم

بعد از 315 دقیقه، سرانجام لیونل مسی موفق شد دروازه جانلوئیجی بوفون را باز کند؛ دروازه ای که ستاره آرژانتینی تا پیش از این هرگز موفق به گشودن آن نشده بود.

به گزارش آسمونی، علی رغم سال ها حضور در بالاترین سطح فوتبال دنیا، مسی و بوفون تا پیش از فینال چمپیونزلیگ 2015 در برلین مقابل هم قرار نگرفته بودند.

غیبت چند ساله یووه در رقابت های اروپایی و قرار نگرفتن ایتالیا و آرژانتین مقابل هم در جام های جهانی و حتی دیدارهای دوستانه، باعث شده بود تا این دو ستاره بزرگ هرگز فرصت رویارویی با هم را پیدا نکنند.

در فینال برلین هم اگرچه بارسا در نهایت 3-1 به پیروزی رسید اما مسی موفق به باز کردن دروازه بوفون نشد.

دو سال طول کشید تا مسی و بوفون بار دیگر مقابل هم قرار بگیرند؛ این بار در یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ فصل قبل.

buffon-messi-surrender-to-the-last-man-of-resistance
buffon-messi-surrender-to-the-last-man-of-resistance

دیدار رفت در تورین را یوونتوس با درخشش دیبالا 3-0 برد و البته اگر درخشش بوفون مقابل مثلث MSN نبود، بارسا متحمل چنین شکست سنگینی نمی شد.

شاگردان لوئیس انریکه که در مرحله قبل شکست 4-0 مقابل پاری سن ژرمن را جبران کرده بودند، امیدوار بودند که در نوکمپ بتوانند سه گل خورده از بیانکونری را هم جبران کنند اما باز هم این بوفون بود که در مقابل مسی و سایر ستاره های بارسا مقاومت کرد تا یوونتوس راهی نیمه نهایی شود.

سه رویارویی و بدون گل زده، آمار ناامیدکننده ای برای مسی در تقابل با بوفون بود؛ چه اینکه کمتر دروازه بانی موفق شده بود حتی در اولین دیدار مقابل مسی دروازه اش را بسته نگه دارد.

بوفون-مسی؛ تسلیم آخرین مرد مقاوم
بوفون-مسی؛ تسلیم آخرین مرد مقاوم

نیمه اول دیدار دیشب هم رو به پایان بود و به نظر می رسید قفل دروازه بوفون برای مسی همچنان بسته خواهد بود اما ستاره آرژانتینی به کمک نبوغ ذاتی اش، سرانجام این آخرین طلسم را هم شکست. حرکتی که خود او آغاز کرده بود، با پاس لوئیس سوارز به یک موقعیت عالی تبدیل شد و در نهایت یک ضربه هوشمندانه، دروازه بوفون را بعد از 315 دقیقه باز کرد.

اما این پایان کار نبود؛ در نیمه دوم و بعد از اینکه راکیتیچ روی حرکت مسی گل دوم را زد، خود مسی روی یک حرکت تماشایی، گل سوم را هم وارد دروازه بوفون کرد تا ناکامی دیدارهای قبلی کاملا به فراموشی سپرده شود.

منبع: varzesh3

: برای دریافت مشاوره درباره بوفون-مسی؛ تسلیم آخرین مرد مقاوم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «بوفون-مسی؛ تسلیم آخرین مرد مقاوم» در کادر زیر بنویسید :

3 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید