کد مطلب:  31099 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
تور بوداپست

تور بوداپست

اگر قصد سفر به بوداپست با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور بوداپست...
زمان مطالعه: 7 دقیقه
تور بوداپست
تور بوداپست


اگر قصد سفر به بوداپست با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور بوداپست ، اطلاعات تور بوداپست ، جاذبه های تور بوداپست ، مکان های تور بوداپست و ... را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

بوداپست

بوداپـِست پایتخت کشور مجارستان و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر بعلاوه مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان نیز می‌باشد. بوداپست از دو بخش بودا و پست تشکیل شده که اولی در کرانهٔ باختری (سمت راست) رود دانوب و دومی در سمت خاوری این رود واقع شده‌اند. جمعیت بوداپست در سال 2011 برابر با 1٬721٬556 نفر بوده است. مساحت شهر حدود 525 کیلومتر مربع است و یک واحد مستقل در تقسیمات کشوری مجارستان است.

تاریخچه بوداپـِست

در دوران باستان، در محل کنونی بوداپست سکونتگاه سلتی آکوئینکوم واقع بود که بعدها مرکز ایالات رومی پانونیای سفلی شد. این شهر را دارای پیشینهٔ سلتی دانسته‌اند. پس از آن مدتی بوداپست بدست رومی‌ها افتاد تا سرانجام در قرن نهم میلادی مجارها وارد این سرزمین شدند. از آن زمان تا زمان حمله مغول در نیمه‌های سده سیزدهم میلادی شهر بوداپست در اختیار مجارها باقی‌مانده بودپس از آن بوداپست مجدداً رونق خود را بازیافت و بلافاصله به یکی از اصلی‌ترین مراکز رنسانس در اروپا تبدیل شد. چندی بعد درپی نبرد موهاچ شهر بوداپست بمدت یکصدوپنجاه سال بدست دولت عثمانی افتاد. این شهر در میانه‌های قرون هجدهم و اوایل نوزدهم از دست عثمانی‌ها خارج شد و از سال 1873 تا سال 1917 بعنوان پایتخت امپراتوری اتریش-مجار بعنوان یکی از مهمترین مراکز اروپایی مطرح شد. در دوره جنگ جهانی این شهر اشغال شد و در پی انقلاب 1956 مجارستان دوره جدیدی در این شهر آغاز شد که تا کنون ادامه دارد.

budapest-tour
budapest-tour


جاذبه های گردشگری در تور بوداپست

ساختمان پارلمان مجارستان یکی از جاذبه های گردشگری در تور بوداپست

وقتی در ساختمان پارلمان مجارستان هستید، باید بدانید اینجا همان جایی‌ست که خود مجارستانی‌ها به اسم خانه کشور می‌شناسندش؛ بلندترین ساختمان بوداپست که امکان ندارد تا بوداپست بروید و آن را نبینید؛ یک ساختمان بزرگ و مجلل با معماری نئوگوتیکی کم‌نظیرش که پر از جواهرات ارزشمندی‌ست که به سختی در جنگ‌ها نجات پیدا کرده‌. البته ساختمان پارلمان دو قسمت می‌شود که یک قسمت برای جلسات سیاسی مجلس در نظر گرفته شده و قسمت دیگر برای توریست‌ها. دیدنی‌های این ساختمان تاریخی فقط به معماری و جواهرات داخل آن خلاصه نمی‌شود، بلکه منظره‌ی بیرونی آن به خصوص که کنار رود دانوب قرار دارد، ساختمان مجلس را حسابی منحصربه‌فرد کرده. اگر در ساختمان پارلمان جلسه مجلس وجود نداشته باشد، می‌توانید به راحتی از آن دیدن کنید؛ البته تورهای گشت ساختمان هم وجود دارند و می‌توانید بلیط آن را اینترنتی و از قبل تهیه کنید.

کلیسای سنت استفان یکی از جاذبه های گردشگری در تور بوداپست

کلیسای سنت استفان دقیقا جایی‌ست که نباید در بوداپست از دستش بدهید؛ یکی از بزرگترین ساختمان‌های بوداپست که بزرگترین ناقوس مجارستان را هم دارد؛ وقتی به این کلیسا وارد می‌شوید حتما بزرگی و عظمتش شما را هیجان‌زده می‌کند؛ معماری عظیمی به سبک نئوکلاسیک با نقاشی‌های دیواری خیره کننده. این کلیسا برای سنت استفان، اولین پادشاه مجارستان ساخته شد و زمان جنگ جهانی دوم آسیب‌هایی دید که بعدها دوباره بازسازی شد. حتما بعد از بازدید قسمت‌های مختلف کلیسا، 364 پله‌اش را بالا بروید تا منظره‌ 360 درجه‌ی بوداپست را از بالا ببینید؛ یک نمای بی‌نظیر از شهر. برای گشتن کلیسای سنت استفان فقط به داخل ساختمان قانع نشوید و در محیط بیرون آن قدم بزنید. میدان سنت استفان جای مناسبی‌ست برای راه رفتن و نوشیدن قهوه در کافه‌های خیابانی‌اش. این جاذبه‌ی شاهکار بوداپست در روزهای عادی هفته از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر باز است.

تور بوداپست
تور بوداپست


کاخ سلطنتی یکی از جاذبه های گردشگری در تور بوداپست

کاخ سلطنتی اسمی‌ست که در گذشته روی این مکان گذاشته شده بود؛ کاخی که محل زندگی پادشاهان در قرن‌های گذشته بود و بعد تبدیل به قلعه بودا شده. کاخ سلطنتی یا قلعه بودا جایی‌ست که با تاریخ تغییرهای زیادی کرده و هر بار با خرابی‌ها و آسیب‌ها زیادی که دیده، به سبکی جدید بازسازی شده؛ حالا اما این مکان تبدیل به یکی از مکان‌های دیدنی بوداپست شده است؛ جایی که هم در آن کاخ و قلعه و کلیسا می‌بینید و هم گالری و موزه. گالری ملی مجارستان با نقاشی‌هایی از تاریخ مجارستان، موزه تاریخ بوداپست با آثار تاریخی بازمانده از بوداپست و کتابخانه ملی با کتاب‌های عتیقه‌اش هم جزعی از قلعه بودا یا کاخ سلطنتی هستند؛ جایی که قبل از رفتن به آن باید خودتان را آماده کنید که چیزهای هیجان‌انگیز و متفاوتی را ببینید.

رودخانه دانوب و پل زنجیر یکی از جاذبه های گردشگری در تور بوداپست

رودخانه دانوب اصلی‌ترین بخش بوداپست است؛ رودخانه‌ای که شهر را به دو قسمت بودا و پست تقسیم می‌کند؛ دو قسمتی که هرکدام زیبایی‌های خودشان را دارند و جاذبه‌های خاص بوداپست را می‌سازند. رودخانه دانوب، پل‌های زیادی هم دارد که بودا را به پست وصل می‌کند؛ هرکدام از این پل‌ها معماری ویژه‌ی خودشان را دارند اما اگر فرصت نمی‌کنید که همه‌ی پل‌های دانوب را بگردید، می‌توانید پل زنجیر که قدیمی‌ترین پل دانوب است را ببینید و حس معلق بودن روی آب‌ها را تجربه کنید. ضمنا می‌توانید با اتوبوس دریایی یا تورهای دانوب‌گردی بیشتر با زیر و بم دانوب آشنا شوید؛ اما حتی اگر فرصت همه‌شان را نداشتید، قدم زدن کنار آن، خصوصا در شب، را حتما امتحان کنید و از دیدن منظره‌ی زیبایش لذت ببرید.

budapest-tour
budapest-tour


سنگر و استحکامات ماهیگیر یکی از جاذبه های گردشگری در تور بوداپست

هفت ساختمان با نماد هفت قبیله‌ای که به مجارستان آمدند، در کنار هم سنگر و استحکامات ماهیگیر را ساخته‌اند؛ جایی با پله‌های پیچ‌درپیچ و فضای عجیب نئوگوتیکی و ساختمان‌هایی که در نگاه اول بیشتر شما را یاد فیلم‌های دیزنی می‌اندازند. پله‌های این ساختمان رویایی را بالا بروید و در بالای آن به منظره‌ی بی‌نظیر شهر نگاه کنید؛ اینجا زمان گذشته و حال را در کنار هم دارید. در بالکن سنگر و استحکامات ماهیگیر هم می‌توانید استراحت کنید و در کافه‌هایش قهوه میل کنید. فقط کفش مناسب و دوربین عکاسی را فراموش نکنید که مهم‌ترین وسایل برای بازدید از سنگر و استحکامات ماهیگیر است. این بنای تاریخی از ساعت 9 صبح تا 11 شب منتظر شماست.

میدان قهرمانان یکی از جاذبه های گردشگری در تور بوداپست

میدانی تاریخی که نمادی از تاریخ و هویت کشور است؛ جایی که با قهرمانان کشور روبه‌رو می‌شوید؛ مجسمه‌ی پادشاهان مجارستان و یادبود سرباز گمنام. میدان قهرمانان هم مثل بقیه‌ی مکان‌های دیدنی بوداپست در جنگ جهانی دوم آسیب دید و بعد از آن بازسازی شد. در هر وقتی از روز و هفته که به این میدان بروید، مردم زیادی را می‌بینید که آنجا راه می‌روند و عکاسی می‌کنند. میدان قهرمانان از آن جاهایی‌ست که نباید در بوداپست از دست بدهید. در سمت راست و چپ این میدان هم موزه هنرهای تجسمی و تالار هنر قرار دارد که دیدن هر کدام از آنها هم برایتان جالب خواهد بود.

تور بوداپست
تور بوداپست


کستل هیل یکی از جاذبه های گردشگری در تور بوداپست

یک منطقه پر حادثه و پر دیدنی در بوداپست که شاید گشتنش یک روز تمام وقت بخواهد؛ جایی که اول پناهگاه شهروندان در زمان حمله‌ی مغول بوده و بعد تبدیل به اولین قلعه سلطنتی شده و حالا بعد از خرابی‌ها و بازسازی‌های زیاد، منطقه‌ای‌ست با قلعه و موزه و خانه‌های قدیمی. جایی که جزء میراث جهانی شناخته شده و خیلی‌ها به بوداپست می‌روند تا کستل هیل را ببینند. خیابان‌های سنگفرش منطقه بهترین جا هستند برای قدم زدن و شنیدن صدای تاریخ بوداپست. برای استراحت هم می‌توانید از کافه‌ها و رستوران‌هایش استفاده کنید. خیابان‌های اطراف کستل هیل به جز برای ساکنان منطقه، ماشین رو نیست، اما وسایل نقلیه‌ی عمومی در دسترس هستند.

کلیسای ماتیاس یکی از جاذبه های گردشگری در تور بوداپست

کلیسای ماتیاس فقط یک کلیسا نیست؛ وقتی به این مکان زیبا با ساختمان تاریخی‌اش می‌روید، هم کلیسای کاتولیک‌های مجارستان را می‌بینید، هم یک موزه‌ی تاریخی و حتی یک اثر هنری جذاب. کلیسای ماتیاس از هر جهت یک دیدنی مهم در بوداپست است. بنای این کلیسا هم مثل بناهای دیگر مجارستان، دوره‌های تاریخی زیادی را به خودش دیده و چند بار بازسازی شده. نقاشی‌های دیواری کلیسای ماتیاس را معروف‌ترین نقاشان مجارستان کشیده‌اند و ستون‌ها و دیوارهای پر نقش و رنگ این کلیسا آنقدر زیباست که ممکن است حسابی حواستان را به خودش پرت کند. یکی از اتفاق‌هایی که هر سال در کلیسای ماتیاس می‌افتد برگزاری کنسرت‌های مجارستانی و خارجی‌ست. پس اگر زمان سفرتان با این کنسرت‌ها یکی بود، از دستشان ندهید. کلیسای ماتیاس نزدیک سنگر و استحکامات ماهیگیر قرار گرفته و از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر باز است، اما پیشنهاد می‌کنیم صبح به آن سر بزنید تا شلوغی‌ها مانع دیدتان نشود.

budapest-tour
budapest-tour


تپه بودا یکی از جاذبه های گردشگری در تور بوداپست

تپه‌ بودا تپه‌ای برای تمام فصول! جایی مناسب برای پیاده‌روی و قدم زدن؛ یک پارک بزرگ که در قسمت بودای شهر قرار گرفته. برای بالا رفتن از تپه بودا و رسیدن به قله‌اش چند راه مختلف دارید؛ استفاده از صندلی‌های بالابر که یک چیزی شبیه به تله‌کابین است، پیاده روی کردن تا قله یا اگر با کودکانتان به بوداپست رفته اید، استفاده از راه‌آهن کودکان که بچه‌ها را هیجان‌زده می‌کند. قله‌ی تپه بودا منظره‌ی زیبایی از شهر را زیر پاهایتان نشان می‌دهد. آن بالا چیزهای دیگری هم هست که سرگرمتان کند؛ از باغ وحش گرفته تا غذاها و خوراکی‌های هیجان‌انگیز. تپه بودا یکی از گزینه‌های اسکی در زمستان هم هست؛ پس اگر زمستان را برای سفر به بوداپست انتخاب می‌کنید، به تپه بودا بروید و اسکی بازی کنید.

پارک شهر یکی از جاذبه های گردشگری در تور بوداپست

بزرگترین پارک بوداپست با فضای سرسبز و بسیار زیبایش دیدنی‌ها و سرگرمی‌هایش آنقدری هست که شبیه به یک پارک معمولی نباشد؛ یک قلعه با معماری‌های مختلف مجارستان مثل گوتیک، رونسانس و باروک، تلفیق بامزه‌ای‌ست از ساختمان‌های تاریخی مجارستانی، موزه تاکسیدرمی و یک دریاچه که در فصل زمستان هم برای اسکی روی یخ حرف ندارد از چیزهایی هستند که می‌توانید در پارک شهر ببینید. جایی که بچه‌ها هم دوستش خواهند داشت و یک پیک‌نیک خانوادگی خوب را تجربه می‌کنید. ضمنا این پارک شهر رستوران هم دارد و خیلی از جشن‌ها و مناسبت‌های شهر هم در این پارک اتفاق می‌افتد که می‌توانید زمان سفرتان را با آنها هماهنگ کنید.
نظر خود را درباره «تور بوداپست» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید