کد مطلب:  932 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
راهنمای خرید لباس عروس

راهنمای خرید لباس عروس

راهنمای خرید لباس عروس به دختران جوان کمک می‌کند تا در تب و تاب تدارک مراسم عروسی، به سادگی به سراغ خرید یا رزرو لباس عروسی‌شان بروند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خرید لباس عروس یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دغدغه‌های دخترهای جوان در آستانه مراسم ازدواج شان است. انتخاب لباس عروس مابین انواع و اقسام طراحی‌های زیبا با قیمت‌های مختلف کاری دشوار به نظر می‌رسد. ما در این بخش از آسمونی به شما کمک می‌کنیم تا به نکاتی در ارتباط با خرید لباس عروس توجه کنید تا اصولی‌تر به سراغ خریدتان بروید.

نکات کاربردی خرید لباس عروس

راهنمای خرید لباس عروس
راهنمای خرید لباس عروس

در نظر گرفتن فرم و طرح اندام مهم‌ ترین فاکتور برای انتخاب یک لباس‌ عروس مناسب است. در کنار طرح اندام، فرم کلی صورت و حتی رنگ پوست هم از فاکتورهای تاثیرگذار است. برای مثال ‌خانم‌ های ریز نقش هرگز نباید دنبال لباس‌ های عروس با پف‌ های بسیار زیاد بروند حتی به قیمت به روز بودن و زیبایی این لباس‌ها. مثال دیگر اینکه خانم‌ هایی با پوست سبزه نباید به فکر لباس‌ های سفید یخچالی باشند. خانم هایی که بالاتنه پری دارند، باید لباسی را انتخاب کنند که بالاتنه ساده ای دارد و خانم هایی که بالاتنه شان ظریف و استخوانی است، باید از میان لباس هایی که بالاتنه آنها کار شده انتخاب کنند. اگر شانه های افتاده ای دارید، از مدل هایی که روی سرشانه یک آستین کوتاه دارد انتخاب کنید. همچنین یقه های پشت گردنی هم برای شما مناسب اند. اما اگر شانه هایتان بیش از حد پهن است، باید لباسی را انتخاب کنید که از روی شانه بند ضخیم رد شود. برای بلند نشان دادن گردن کوتاه لباس های یقه باز مانند مدل های دکلته یقه هفت یا بنددار انتخاب نمایید. برای اینکه کمرتان باریک تر دیده شود لباسی را انتخاب کنید که یک دامن پف کرده بزرگ داشته باشد.

خرید لباس عروس بر اساس قد

لباس‌های پرنسسی بیشتر برای عروس خانم‌ های قد بلند مناسب‌ هستند چون دامن این لباس‌ ها خیلی پف‌ دار است و خود به‌ خود قد شما را کوتاه‌ تر جلوه می‌ دهد. بنابراین اگر شما ریزنقش هستید یا قد چندان بلندی ندارید، بهتر است به کمک خانم صاحب مزون به دنبال مدل‌ هایی بگردید که به اندام شما مثل شمع بنشیند. اگر کسانی‌ که قد کوتاهی دارند، در شب عروسی لباس‌ های پف‌ دار بپوشند، کوتاه‌ تر به‌نظر می‌ رسند. اگر خیلی ظریف و کوچک باشید، در لباس عروس‌ های حجیم و پف‌ دار گم خواهید شد. اگر ریزنقش و چندان قدبلند نباشید، لباس عروس‌ های بلند و ماکسی شما را قدبلندتر نشان می‌ دهد.

چاقی و لاغری

اگر لاغر هستید، از رنگ های نباتی و کرم و شیری برای لباس عروس تان استفاده نکنید و اگر چاق هستید، زیاد سمت سفیدهای براق نروید. اگر پایین تنه شما چاق است، دامن های پف دار را انتخاب کنید و اگر قدتان کوتاه است، دامن های کمتر پف دار را در نظر بگیرید.

مدل مو

انتخاب لباس عروس با توجه به مدلی که برای موها در نظر دارید هم مهم است. این فاکتور در انتخاب تور مناسب از نظر نوع طراحی و کوتاه و بلندی، بسیار تاثیرگذار است. مثلا اگر قرار است شینیون پشت سر و خیلی بالا نباشد انتخاب مناسب، یک تور کار شده کوتاه است نه بلند! یادتان باشد مدل مو در انتخاب یقه مناسب برای لباس عروس هم نقش بسزایی دارد. لباس های با یقه بسته را نمی توانید با موهای باز بپوشید. اما برای لباس هایی با یقه باز تقریبا هر نوع مدل مویی قابل انتخاب است.

تصاویر لباس عروس

لباس عروس آستین دار
لباس عروس آستین دار
مدل لباس عروس پرنسسی
مدل لباس عروس پرنسسی
لباس عروس مدل تور
لباس عروس مدل تور
لباس عروس شیک 
لباس عروس شیک 
مدل زیبای لباس عروس
مدل زیبای لباس عروس
مزون لباس عروس
مزون لباس عروس
لباس عروس مدل پوشیده
لباس عروس مدل پوشیده
مدل شیک لباس عروس
مدل شیک لباس عروس
مراسم عروسی
مراسم عروسی
لباس عروس ساده
لباس عروس ساده
لباس عروس طرح دار
لباس عروس طرح دار

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره راهنمای خرید لباس عروس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «راهنمای خرید لباس عروس» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید