کد مطلب:  46953 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شکستن رکورد واردات تلفن همراه

شکستن رکورد واردات تلفن همراه

بنا بر اعلام سامانه همتا، در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد امسال به ترتیب حدود 350 ، 530 و 900 هزار دستگاه تلفن همراه به صورت تجاری وارد کشور شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شکستن رکورد واردات تلفن همراه - Breaking the mobile import record
شکستن رکورد واردات تلفن همراه - Breaking the mobile import record
شکستن رکورد واردات تلفن همراه - Breaking the mobile import record

به گزارش آسمونی : پس از ضابطه‌مند شدن واردات مسافری و اتصال سامانه گمرک به پلیس گذرنامه ناجا، در ماه‌های خرداد و تیر به ترتیب حدود 350 هزار و 530 هزار دستگاه تلفن همراه به صورت تجاری وارد کشور شد. با تلاش مضاعف شرکت‌های واردکننده و همچنین اقدامات تسهیلگرانه دولت جهت اعطای مجوز و افزایش چند برابری شرکت‌های واردکننده مجاز، میزان واردات تجاری تلفن همراه در ماه مرداد با رشد چشمگیری مواجه گردید و به حدود 900 هزار دستگاه رسید که از ابتدای سال 97 تاکنون بی‌سابقه بوده است.

در حال حاضر شرکت‌هایی که دارای کارت بازرگانی می‌باشند، صرفاً با تائیدیه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر توانمندی ارائه خدمات پس از فروش، قادر به ثبت سفارش و واردات تلفن همراه می‌باشند و لذا شرایط برای ورود تمامی افراد علاقمند به این حوزه فراهم است.

قابل ذکر است، با اتصال سامانه گمرک به ناجا، رویه ثبت مسافری صرفاً محدود به مسافران حقیقی گردید و در این شرایط همانگونه که پیش‌بینی می‌گردید شرکت‌های واردکننده توانستند در یک فضای کاملاً رقابتی سهم خود را از تامین نیاز بازار احیاء کنند. در حال حاضر بخش عمده نیاز بازار تلفن همراه از طریق گوشی‌های شرکتی که همگی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر و اصیل بوده و به صورت تجاری وارد کشور شده‌اند، تامین می‌گردد. به علاوه افزایش عرضه تلفن همراه در ماه اخیر، کاهش محسوس قیمت تلفن همراه را نیز در پی داشته است.

با توجه به روند صعودی آمار ثبت سفارش تلفن همراه در 3 ماه گذشته و همچنین عزم جدی شرکت‌های واردکننده جهت تامین کامل نیاز بازار تلفن همراه، پیش‌بینی می‌شود روند افزایشی واردات تجاری تلفن همراه در ماه‌های پیش رو تا تامین کامل بازار ادامه یابد.

: برای دریافت مشاوره درباره شکستن رکورد واردات تلفن همراه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شکستن رکورد واردات تلفن همراه» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید