کد مطلب: 49672 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شکستن حباب قیمتی در بازار مسکن

شکستن حباب قیمتی در بازار مسکن

نائب رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: حباب قیمتی در بازار مسکن شکسته شده و در بسیاری از مناطق قیمت‌ها به کف بازار رسیده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شکستن حباب قیمتی در بازار مسکن - Break the price bubble in the housing market
شکستن حباب قیمتی در بازار مسکن - Break the price bubble in the housing market
شکستن حباب قیمتی در بازار مسکن - Break the price bubble in the housing market

به گزارش آسمونی : حسام عقبایی نائب رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه در 6 ماهه ابتدای امسال بازار مسکن در شرایط رکود تورمی به سر می‌برد در نیمه دوم امسال این بازار وارد شرایط رکود غیر تورمی شده و با توجه به آنکه میزان معاملات مسکن نسبت به سال گذشته کاهش 70 درصدی داشته است بنابراین قیمت‌ها هم در این بازار روند نزولی به خود گرفته است.

او با اشاره به اینکه قیمت مسکن در واحد‌های بزرگ تا 40 درصد و در واحد‌های کوچک تا 30 درصد کاهش یافته است این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت و تا اسفند ماه ما شاهد کاهش 15 درصدی هم خواهیم بود.

عقبایی با اشاره به اینکه بازار مسکن در طی یکسال گذشته 4 برابر نرخ تورم افزایش یافته است گفت: این بازار ظرفیت کشش افزایش قیمت را ندارد و تا نیمه اول سال 99 هیچ تغییری در رشد قیمت‌ها نخواهیم داشت.نائب رئیس اتحادیه املاک استان تهران توضیح داد: حباب‌هایی که در بازار‌های مسکن وجود داشته کاملا ترکیده است و قیمت‌ها در این بازار شکسته شده است به طوری که نرخ‌ها در بسیاری از مناطق به کف بازار رسیده است.

او افزود: تا نیمه اول سال 99 هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت و بازار مسکن در نرخ‌های اجاره هم متناسب با نرخ تورم قیمت‌ها تغییر خواهد کرد.

عقبایی با اشاره اینکه نرخ دلار در چند ماه گذشته نوسان قیمتی داشته است گفت: بازار مسکن در مقایسه با سایر بازار‌ها بسیار مقاوم است و تأثیری از سایر بازار‌ها نخواهد گرفت و با توجه به آن که مسکن به عنوان یک کالای مصرفی به شمار می‌رود متناسب با نرخ تورم تغییرات کمتری خواهد داشت.

نائب رئیس اتحادیه املاک استان تهران تأکید کرد: تا پایان بهار 99 قیمت‌ها در بازار مسکن نه تنها افزایش نخواهد یافت بلکه تا 15 درصد هم روند کاهشی خواهد یافت و این در حالی است که به نظر می‌رسد میزان معاملات نسبت به ماه‌های گذشته افزایش اندکی پیدا کرده است.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «شکستن حباب قیمتی در بازار مسکن»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 7 = ?